Ana Sayfaİletişim ebelediye


Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile yaptığı görüşmesi neticesinde Avni Tolunay ve Duraliler Mahallelerinin tapu ve imar problemlerinin çözümünün önündeki engeller kalktı.

Başkan Hakan Tütüncü, Ankara’nın desteğini alarak Kepez’in kangren haline gelen imar ve tapu problemlerini çözüyor. Tütüncü’nün, çözümün önündeki engelleri kaldırmasıyla birlikte Avni Tolunay ve Duraliler Mahallesinde yaşayanlar yıllarca bekledikleri tapularına ve imar planlamasına kavuşuyor. Başkan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ile sabah saat 05.00’te ziyaret ettiği Avni Tolunay Mahallesi sakinlerine tapu ve imar müjdesi verdi.

"Hazine parselleri belediye'ye devrediliyor "

Bir mermer atölyesindeki kahvaltıda vatandaşlarla bir araya gelen Tütüncü, daha önceki dönemki belediye idaresinin, Avni Tolunay ve Duraliler Mahallesi’nde ki Hazine parsellerinin belediye devri ile ilgili talepte bulunulduğunu hatırlatarak, “Konu, uzun bir süre Ankara’da beklemedeydi ve süreç tıkanmıştı. Geçtiğimiz hafta Ankara’da, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile meselinin çözümünü konuştum. Sayın Başbakanımız, Hazine’ye ait parsellerin belediye devre ile ilgili yazıyı, Maliye Bakanlığı’nı gönderdi. Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek, şehir dışında bulunduğu için yazıyı imzalayamadı. Önümüzdeki günlerde parsellerin belediyemize devrenin yapılmasını bekliyoruz. İdare olarak bu parselleri, hak sahiplerine tahsis ederek, iki mahallenin tapu problemini çözmek istiyoruz.” ifadesini kullandı.

"Kamu Yararı kararı alındı planlamanın önü açıldı"

Başkan Tütüncü, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, iki mahallenin ve Batı Çevre yolunun imar planlamasının yapılabilmesi için gerekli alt yapıyı hazırladıklarını da belirtti. Tütüncü, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile yaptığı görüşmesi neticesinde iki mahallenin ve Batı Çevre yolunun planlanmasıyla ilgili “Kamu Yararı” kararının onaylandığını açıkladı. Bu kararın alınmasıyla birlikte bölgenin 5 bin ölçekli nazım imar planının yapılmasının önünün açıldığına işaret eden Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Önce 5 bin ölçekli nazım imar planının yapılması, daha sonra binlik uygulama planının yapılması gerekiyor. 5 binlik imar planı yapılırken, Kamu Yararı gibi, çeşitli devlet kurumlarının görüşlerine ihtiyaç var.

Normalde imar planlamasını kim yapacaksa o evrakları o idare hazırlar. 5 bin ölçekli imar planlarını Büyükşehir Belediyeleri yapıyor. O nedenle o raporları da Büyükşehir’in alması gerekiyordu. Ancak bu raporları biz aldık. Kamu yararı kararını alarak, Büyükşehir’in 5 bin ölçekli nazım imar planını yapabileceği bir hale getirdik. Büyükşehir’in 5 binliği yapmasının ardından biz de binlik uygulama planını hızlı bir şekilde yaparak, bölgeyi planlı bir hale getirmek istiyoruz.”

Avni Tolunay Mahalle muhtarı Bekir Hanedan da, mahalle halkı adına tapu ve imar sıkıntısının çözümü konusunda yaptığı çalışmalardan dolayı Tütüncü’ye teşekkür etti.


Bu haber 2 defa görüntülendi.
YORUMLAR
 mehmet özen  2011-02-28
  teşekkür
 syn. kepez bld. başkanı Hakan TÜTÜNCÜ avni tolunay mahallesi ve duraliler köyü yapılan çalışmaların bir an önce bitmesi temennisiyle teşekkürlerini sunar...
 murtaza özger  2010-11-28
  teşekkür
 yapılan çalışmalardan dolayı sayın bld.başkanı hakan tütüncüye sükranlarımı sunarım.........teşekkürler sayın başkan.
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
© Kepez Belediyesi | Bilgi İşlem Servisi • Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi • 444 6 007 •