Ana Sayfaİletişim ebelediye
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Sütçüler bölgesine yapılacak olan 300 yataklı devlet hastanesinin temelinin bu yıl içerisinde atılmasıyla ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldığını söyledi.

Hem devletin hem de özel sektörün yatırımları ile Kepez, sağlık merkezi haline geliyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, hem Ankara ile yaptığı görüşmeler neticesinde hem de yer tahsisi yaparak, imar planı sorunlarını çözerek ilçeye sağlık yatırımının gelmesinin önünü açıyor.

Devletten ve özel sektörden Kepez’e sağlık yatırımı.

Başkan Tütüncü’nün, bu gayretli çalışmaları da meyvelerini vermeye başladı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç geçtiğimiz günlerde Yükseliş Mahallesi’nde bir özel hastanenin temeli atmıştı. Kepez Belediyesi Meclisi’nin yer tahsisi kararı ile de Ahatlı Mahallesi’nde Ağız ve Diş Hastanesi’nin yapılmasının önü açıldı.

Hastane yapımıyla ilgili süreç hızlandırıldı.

Başkan Hakan Tütüncü’nün, büyük önem verdiği yatırım programına alınmasını sağladığı devlet hastanesin temelinin bu yıl içerisinde atılması için süreç hızlandırıldı. İlçeye yapılacak olan sağlık yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Tütüncü de, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın, Kepez Belediyesi’nin kültür merkezinin temel atma töreninde 300 yataklı hastanenin ilçeye yapılacağının müjdesini verdiğini hatırlattı.

Kepez sağlık yatırımında gözde oldu.

Başkan Tütüncü,  hastane yapımıyla ilgili süreci yakından takip ettiğini belirterek, Sağlık Bakanlığı’nın üst düzey bürokratlarının, Sütçüler bölgesinde 52 dönümlük alana yapılacak olan hastanenin proje ve ihale çalışmalarını hızlandırdığını kaydetti. Bu yıl içerisinde hastanenin temelinin atılmasının planlandığı bilgisini veren Tütüncü, hastane arazisi içindeki kaba inşaatı tamamlanan semt polikliniğin de yıkılmayarak, projeye dâhil edileceğini bildirdi.

Başkan Tütüncü, Kepez’de üç tane özel hastane açıldığını, dördüncü özel hastanenin de temelinin atıldığına işaret ederek, Kepez’in, sağlık yatırımlarının gözdesi olan bir ilçe haline geldiğini kaydetti.

Ağız ve Diş Hastanesi de Kepez’de.

Tütüncü, Antalya’da yeni bir ağız ve diş hastanesinin yapımına ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak, “Bu hastanenin de Kepez’de yapılması için bir çalışma gerçekleştirdik. Hazine ve Kepez Belediyesi’ne ait bir arazi üzerinde diş hastanesinin yapımına yönelik adımlar attık. Yer tahsisini yaptık. Önümüzdeki yıl içerisinde de bu hastanenin  proje ve ihale çalışmaları yapılacak. Böylece Kepez, modern, büyük bir ağız ve diş hastanesine kavuşmuş olacak.”

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, hem özel sektörün hem de devletin sağlık alanında Kepez’e yaptığı yatırımların, bölgenin değerini artırdığını da sözlerine ekledi.
Bu haber 1 defa görüntülendi.
YORUMLAR
 türkan  2012-04-10
  hastane hakkında bilgi
 bizde dört gözle bekliyoruz inş bu sene başlar

 İlyas yılmaz  2011-09-15
  hastane inşaatı
 yılan hikayesine dönen bu hastane inşaatını başlamasını dört gözle bekliyoruz
 Kenan  2011-01-25
  DEVLET HASTANESİ'NDE SONA YAKLAŞILIYOR
 Insallah bu sene temeli atilirda hastaneye kavusuruz
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
© Kepez Belediyesi | Bilgi İşlem Servisi • Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi • 444 6 007 •