Ana Sayfaİletişim ebelediye

Kepez Belediyesi’nin yaptığı imar planı tadilatı ile Karşıyaka ve Emek mahallerinde yaşanan kat mağduriyeti problemi giderildi.

İmar düzenlemesi ile 9 mahallede kat artışı gerçekleştiren Kepez Belediye Meclisi, Emek ve Karşıyaka mahallelerinin kat mağduriyeti sorununu da çözdü. Kepez Belediyesi’nin önceki yönetimi tarafından iki mahallede kat artışına yönelik imar düzenlemesi yapılmıştı. Ancak açılan dava sonucu imar düzenlemesi yargı tarafından iptal edilmişti. İptal sonucu bu iki mahallede çap ve ruhsat verme işlemleri yapılamıyordu.

Başkan Tütüncü de vatandaşların konuyla ilgili taleplerini dikkate alarak probleminin çözümü için imar planı çalışması başlatmıştı. Planlama ve Çap Servisi, Büyükşehir Meclisi’nde kabul edilen 5 binlik plana uygun şekilde, imarın hukukuna uygun, yargıdan dönmeyecek şekilde, vatandaşların taleplerini karşılayan imar düzenlemesi gerçekleştirdi. Bu çalışma da hem Kepez Belediye Meclisi’nde hem de Büyükşehir Meclisi’nde kabul edildi. Askı sürecinin tamamlanmasının ardından planlama uygulanabilir hale gelecek. Askı sürecinin tamamlanmasıyla birlikte Kepez Belediyesi tarafından Karşıyaka ve Emek mahallelerine çap ve ruhsat verme işlemleri yeniden başlayacak.

Bu haber 2 defa görüntülendi.
YORUMLAR
 süleyman kabaağaç  2011-04-25
  teşekkür
 sn:başkanım emek ve karşıyaka mahallesinin kat artışın da yapmış olduğunuz gayret ve özverili çalışmanıza yakından tanık olduğumdan mahallem adına ne kadar teşekkür etsem azdır.başarılarınızın devamı dilerken tekrar size minnettar olduğumuzu vurgulamak isterim.saygılarımla emek mahalle muhtarı süleyman kabaağaç.
 antalya lı  2011-04-25
  teşekkür
 kat sorununun çözümünde emeği geçen herkese teşekürler
 muhammet özen  2011-04-24
  9 mahalle
 diğer 9 mahalle hangileri acaba?
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
© Kepez Belediyesi | Bilgi İşlem Servisi • Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi • 444 6 007 •