Ana Sayfaİletişim ebelediye
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye yapılacak olan 300 yataklı devlet hastanesinin projesinin tamamlandığını ve projenin hastaneyi inşa etmesi amacı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) verildiğini söyledi.

Başkan Hakan Tütüncü’nün, girişimleri neticesinde 400 bine yakın nüfusu olan Kepez, devlet hastanesine kavuşuyor. Tütüncü’nün, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptığı görüşme neticesinde Sütçüler Mahallesi’ndeki 52 dönümlük arazideki, karkas inşaatı biten semt polikliniğinin devlet hastanesine dönüştürülmesi yatırım programına alınmıştı.

Başkan Tütüncü, Sağlık Bakanlığı’nın, ilçeye yapılacak devlet hastanesinin proje çalışmasını tamamladığının müjdesini verdi. Tütüncü, “300 yataklı hastanenin proje çalışmaları tamamlandı. Bu proje, TOKİ’ye teslim edildi. TOKİ de hastanenin inşaatını en kısa sürede yaparak Antalya’ya, Kepez’e güzel bir sağlık tesisi kazandırmış olacak.” dedi.

Kepez sağlık merkezi oluyor.

Tütüncü, 1,5 yıldır üzerinde itina ile durdukları hastane projesinin, Kepez’e değer kazandıracağını ifade etti. Başkan Tütüncü, bu yatırımla Kepez’in, sağlık ihtiyaçlarını kendi içerisinde karşılayabilme noktasında avantajlı bir duruma geleceğini kaydetti. İlçede Aşur Aksu Devlet Hastanesi’nin bulunduğunu hatırlatan Tütüncü, “Bu hastanenin yanında 300 yataklı hastanenin yapılmasıyla birlikte Kepez, sağlık merkezi olması noktasında öne çıkmış olacak.” diye konuştu.

Kepez’e sağlık yatırımı yapılması sevindirici.

Özel sağlık kurum ve kuruluşlarının, Kepez’de yatırım yapmasının da sevindirici bir gelişme olduğunu bildiren Başkan Hakan Tütüncü, hem özel sağlık yatırımları hem devlet yatırımları ile birlikte Kepez’in, önemli bir sağlık merkezi haline gelmeye başladığını dile getirdi. Tütüncü, ilçenin sağlık merkezi olmasını da Kepez için çok önemli bir yüz ve vizyon olarak değerlendirdiklerini belirtti.

Özel hastaneler de devlet hastanesi gibi çalışıyor.

Başkan Tütüncü, devletin uyguladığı sağlık politikaları neticesinde, her bir özel sağlık kurumunun, devlet hastanesi gibi çalıştığının altını çizdi. Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık da atılan bu adımlar neticesinde özel, kamu hastanesi ayrımı kalmadığından dolayı halkımızın sağlık anlamında hizmetine cevap verebilecek pek çok sağlık kuruluşunun ilçemizde olması çok sevindirici bir gelişmedir. Önümüzdeki günlerde ağız ve diş sağlığı merkezi gibi farklı ihtisas hastanelerinin, çeşitli ihtisas dallarına yönelik tip merkezlerinin var olmasıyla birlikte Kepez’in, çok daha farklı bir gelişmişlik düzeyi yakalayacağına yürekten inanıyorum.”

Tütüncü, Kepez’in yenilenen yüzüyle alakalı oluşturmuş oldukları vizyonun içerisinde sağlığın çok önemli bir yeri olduğunu da sözlerine ekledi.
Bu haber 3 defa görüntülendi.
YORUMLAR
 MUHTAR ALİ  2011-07-17
  HAKANIMIZA MİNNETTARIZ.
 YOLUNUZ BAHTINIZ AÇIK OLSUN, ALLAH UTANDIRMASIN BAŞKANIM. SAYENİZDE KEPEZ KISA SÜREDE BÜYÜK BİR ŞEHİR OLACAK. MİMARIDA SİZSİNİZ. İNŞAAT BAŞLASIN BİTİMİNE KADAR DOKUMADAN DAHA MODERN BİR KEPEZ SEMTİ KURULMUŞ OLACAK.
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
© Kepez Belediyesi | Bilgi İşlem Servisi • Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi • 444 6 007 •