Ana Sayfaİletişim ebelediye

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova’nın 50 yıllık imar problemini çözecek olan 18 imar uygulaması çalışmasını başlattıklarını açıkladı.

Başkan Hakan Tütüncü’nün, çözüme yönelik çalışmaları sonucu Antalya’nın ticari vitrini olan Altınova’da yaklaşık 50 yıldır yaşanan imar probleminin çözümünde sona gelindi. Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, binlik uygulama planına yapılan itirazların reddi kararının onaylanması ve Tapu Kadastro’nun, 22-a uygulamasının 15 günlük askı sürecinin bitmesinin ardından, sıra bölgenin 18 imar uygulamasının yapılmasına geldi.

Başkan Tütüncü de, Altınova’da 500 hektarlık alanı kapsayan parselasyon imar planı yapım çalışmasını başlattıklarını söyledi. Bölgenin 18 imar uygulaması çalışmasını 3 etap halinde yapacaklarını belirten Tütüncü, “Parselasyon çalışmasını, bölgeyi üçe ayırarak, etaplar halinde yapacağız.”  dedi.

Başkan Tütüncü, birinci bölge ile ilgili parselasyon çalışmasının tamamlandığını, tamamlanan bu çalışmanın da harita komisyonuna havale edildiğini ifade etti.
Ayrıca ikinci ve üçüncü bölgenin imar uygulaması çalışmalarının devam ettiği bilgisini veren Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, “İmar uygulama çalışmaları, Kepez Belediye Encümeni’nde kabul edildikten sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi Encümeni’ne gönderilecek. Askı sürecinin tamamlanmasından sonra parselasyon çalışmaları, kontrol ve tescil için Kadastro ve Tapu Müdürlüğü’ne gönderilecek. Çalışmanın onaylanmasının ardından Altınova’nın 50 yıllık imar problemi de çözülmüş olacak.” diye konuştu.

Tütüncü, Altınova’nın parselasyon çalışmasının, Kepez Belediyesi’nin teknik elamanları tarafından yapıldığını da kaydetti. Başkan Tütüncü, bölgedeki her kesimi memnun edecek, adil ve mahkemeden iptal edilmeyecek şekilde, imar hukukuna uygun bir parselasyon çalışması yapacaklarını dile getirdi.

Tütüncü, açıklamasını şu şekilde tamamladı: “Burada teraziyi ortadan tutmak suretiyle kimsenin hakkını, hukukunu kimseye geçirmemeyi, kimseyi kimseye ezdirmemeyi amaçlıyoruz. Herkesin mutlu olabileceği bir plan uygulamasını ortaya koymak istiyoruz. İş adamlarımız da halkımızda müsterih olsun, uygulamayı en hızlı şekilde adalete uygun olarak yaparak süreci tamamlayacağız.”

Bu haber 1 defa görüntülendi.
YORUMLAR
 faruk cavaş  2011-08-20
  altınova imar
 güzel ve sevindirici bir haber başkanımıza altınova halkı adına teşekkür ederiz birde ne zamana kadar sonuçlabilir acaba şu anda burada ucuz bir fiyata vatandaşın arazilerini satın alıyorlar
 vatandaş  2011-08-08
  altınova imar..
 sonunda istediğimiz haber geldi hayırlı olsun butun altınova halkımıza..calışmalarından dolayı tüm kepez personeline ve sayın başkanımızı kutluyor, saygılar sunuyoruz...
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
© Kepez Belediyesi | Bilgi İşlem Servisi • Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi • 444 6 007 •