Ana Sayfaİletişim ebelediye
Kepez Belediyesi’nin, bu yıl toprakla buluşturacağı 210 bin çiçek soğanı sayesinde Antalya, 2012 baharında çiçek açacak.

Kepez Belediyesi, ilçeye görsel güzellik kazandırmak amacıyla bu yıl da binlerce çiçeği toprakla buluşturacak. Geçtiğimiz yıl 110 bin lale soğanı ve 30 bin sümbül soğanı toprakla buluşturulmuş, bahar ayının gelmesiyle birlikte Kepez’de görsel şölen yaşanmıştı.

Kepez Belediyesi, bu yıl da 150 bin lale soğanını, 30 bin sümbül soğanını ve 30 bin nergis soğanını yeşil alanlara dikerek Antalya’yı 2012 baharında çiçek bahçesine dönüştürecek.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları tarafından 210 bin adet çiçek soğanının dikimine, önümüzdeki günlerde başlanılacak. Laleler, sümbüller ve nergisler, Antalya’nın cazibe merkezi olan Kent Ormanı’na, yapımı tamamlanan Masa Dağı bölgesindeki seyir terasına ve sosyal hayatın yoğun olduğu alanlardaki yeşil alanlara dikilecek.

Bahar ayının gelmesiyle birlikte Osmanlı Devleti’ne bir döneme adını veren lalelerin açmasıyla Kepez rengârenk bir ilçe olacak. Sümbüller, nergislerle de ilçe mis gibi çiçek kokacak.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptıkları vizyon projelerle Antalya’nın vitrini olmaya başlayan Kepez’e, binlerce çiçek soğanını dikerek estetik bir kimlik kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Kepez’e şu ana kadar 717 bin metrekare yeni yeşil alan kazandırdıklarını belirten Tütüncü, 210 bin çiçeği toprakla buluşturarak, ilçeyi çiçek bahçesine haline getireceklerini söyledi.  Başkan Tütüncü, “Estetik duygulara hitap edecek bu çalışmamızla, insanlarımızın çiçekleri izlerken ruhları dinlenecek.” dedi.


Bu haber 5 defa görüntülendi.
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
© Kepez Belediyesi | Bilgi İşlem Servisi • Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi • 444 6 007 •