Ana Sayfaİletişim ebelediye


Başkan Hakan Tütüncü'nün, göreve geldiği günden itibaren Kepez'e kazandırılması için çalıştığı 300 yataklı devlet hastanesinin mimari projesi tamamlandı. Yapım ihalesine bu yılın ikinci çeyreğinde çıkılması beklenen hastanenin, 2014'de hizmete girmesi planlanıyor.

Kepez, 10 yıla yakın beklediği hastane yatırımına nihayet kavuşuyor. Sütçüler bölgesinde, içerisinde karkas halinde semt polikliniğinin bulunduğu 52 dönümlük araziye, beş yıldızlı bir devlet hastanesi inşa ediliyor.

Bilindiği üzere Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Sağlık Bakanı  Receğ Akdağ ile yaptığı görüşme sonrasında, 52 dönümlük araziye 300 yataklı hastane yapılması bakanlığın yatırım programına alınmıştı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ da Kepez Belediyesi’nin Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nin inşasının  Ekim 2010'daki temel atma töreninde, hastanenin ilçeye yapılacağının müjdesini vermişti.

Sağlık Bakanlığı, daha sonra hastanenin Kepez'e kazandırılması için yasal prosedürleri başlatmış ve ilk olarak da tesisin mimari projesini ihaleye çıkarmıştı. İhaleyi alan firma tarafından ise 300 yataklı devlet hastanesinin mimari projesinin çizimi tamamlandı.

Başkan Tütüncü'de geçtiğimiz aylarda kendisini ziyaret eden Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas'tan, hastanenin yapım sürecinin hızlandırılmasını talep etmişti. Bu görüşmenin ardından Kepez'e, hem hastanenin mimari projesinin fotoğrafları hem de yapım ihalesine çıkılacağının müjdesi geldi.

Başkan Tütüncü de ziyaret ettiği Sütçüler Mahalle Muhtarı Arif Tekin'e, hastanenin inşasının başlayacağının müjdesini verdi. Tütüncü, telefonla görüştüğü Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas'ın, 300 yataklı devlet hastanesinin yapım ihalesinin önümüzdeki aylarda gerçekleştirileceğini ifade ettiğini aktardı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'(TOKİ) nin, Sağlık Bakanlığı ile imzalayacağı protokol kapsamında  2012’nin  ikinci çeyreğinde hastanenin yapım ihalesini gerçekleştireceğini  işaret eden Tütüncü,"AK Parti Antalya milletvekillerimiz, parti teşkilatlarımız ve muhtarlarımızla birlikte Kepez'e muhteşem  ve kalıcı bir eser kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hastanenin, Kepez'e kazandırılmasında emeği olan başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanımız Recep Akdağ'a, Bakan Yardımcımız Agah Kafkas Bey'e, Sağlık Bakanlığı bürokratlarımıza ve Ak Parti Antalya milletvekillerimize teşekkür ederim." ifadesini kullandı.

İhale sürecinin bitmesinden sonra temeli atılacak olan 300 yataklı devlet hastanesini,  2014 Yerel Seçimleri’nden önce Antalya’ya kazandırılacağının altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, hastanenin, gecekondu dokusunun olduğu bölgenin şehirleşmesine de önemli bir katkısının olacağının altını çizdi.

Hastanenin çevresindeki tüm imarlı yolları açtıklarına ve asfaltladıklarına değinen Tütüncü, Kepez devlet hastanesinin  hem merkezdeki hastanelerin iş yükünü hafifleteceğini hem de merkezdeki trafiği rahatlatacağını kaydetti.

Bölgede yaptıkları hizmetlerle ilgili de açıklama yapan Tütüncü, Sütçüler Mahallesi'nin, modern bir kent kimliğini kazanması için imarlı yolların açılmasına önem verdiklerini hatırlattı. Bölgede 8 bin 309 metre yeni yol, 13 bin 227 metre sathi kaplama, 3 bin 713 metre sıcak asfalt ve 3 bin 748 m2 parke kaldırım çalışması yaptıklarını anlatan Tütüncü, bölgeye 4 dönümlük güzel bir park kazandırdıklarının da altını çizdi.

Mahalledeki Ali Rıza Altıntaş İlköğretim Okulu'nun  genişlettikleri bahçesinde sıcak asfalt, bakım-onarım ve çevre duvarı çalışması gerçekleştirdiklerinin bilgisini veren Tütüncü, Sütçüler’de yol ve park çalışmalarının devam edeceğini de sözlerine ekledi.


Bu haber 3 defa görüntülendi.
YORUMLAR
 ziver  2012-12-31
  şükran
 allah razı olsun başkanımızdan bu çok ihtacımız vardı merak ve sabırla bekliyoruz hakan başkanım bu gönülden şöylüyorum önünüz çok aydınlık ve açık daima sizinleyiz
 zuhal yasin   2012-09-12
  Kepez yeni hastane yapımı
 Yeni Hastane Kepez bölgesine büyük rahatlık sağlayacak. Süper bir proje en kısa zamanda bitmesini dilerim.
 leyla boz  2012-08-31
  hastahaneniz hk.
 merhaba,
Yeni yapılacak olan hastahanenize ürünlerimin tanıtımını yapmak ve sizlere sunmak istiyorum. İletişime geçmem için gerekli bilgileri tarafıma göndermenizi rica eder iyi çalışmalar dilerim.
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
© Kepez Belediyesi | Bilgi İşlem Servisi • Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi • 444 6 007 •