Ana Sayfaİletişim ebelediye
Kadınlar Dernekleşti

Ayşe Güliz Yılman’ın başkanlığında kadınların kamu hayatına katılımlarını sağlamak, yaşlılara ve engelli vatandaşlara ekonomik alanda yardımcı olmak amacıyla bir dernek kuruldu.

Kısa adı KASHAK olan Kadınların Sosyal Ekonomik ve Kültürel Hayata Katılımlarını Sağlama Kültür ve Dayanışma Derneği Üyeleri yemekte bir araya geldi. Deniz Restoran’da düzenlenen dayanışma yemeğinde KASHAK üyeleri, derneğin yapacağı çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Yemekte bir konuşma yapan KASHAK Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Güliz Yılman, sivil toplum kuruluşlarının ülkemizde toplumsal hizmete öncülük ettiğini söyledi.
Yılman, derneğin amacını şu şekilde özetledi: “Amacımız, kadınlarımıza, yaşlılarımıza ve bedensel engelli vatandaşlarımıza iş istihdamı ve üretime katkılarını sağlayacak imkanların sunulması ve sosyal sorumluluk projeleriyle desteklenmesi konusunda köprü olabilmektedir.”
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün eşi Dr Ayşe Tütüncü de yemeğe katılarak derneğin çalışmalarına destek verdi. Dayanışmayı ve yardımlaşmaya amaçlayan böyle bir derneği kurdukları için KASHAK Başkanı Yılman’ı ve Yönetim Kurulu Üyelerini kutlayan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak kadınların meslek sahibi olabilmesi amacıyla 3 noktada ücretsiz meslek edindirme kursu açacaklarını söyledi. Kadınlarla ilgili yapılacak her türlü çalışmaya destek vermeye hazır olduklarını ifade eden Ayşe Tütüncü, meslek edindirme kurslarına ve halk eğitim merkezlerine katılan kursiyerlerin ürettikleri ürünleri satabilmeleri amacıyla da satış stantları kuracaklarını sözlerine ekledi.


Bu haber 1 defa görüntülendi.
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
© Kepez Belediyesi | Bilgi İşlem Servisi • Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi • 444 6 007 •