Ana Sayfaİletişim ebelediye
Kepez Belediyesi ve İlçe Müftülüğü, “Kur’an Ziyafeti” etkinliği düzenledi. Dünya ve Türkiye birincisi hafızlar, Kur’an-Kerim tilavetleriyle Antalyalılara, muhteşem bir ilahi gece yaşattı.

“Kur’an Ziyafeti” etkinliği Sakarya Bulvarı’ndaki Erdem Bayazıt Kültür Merkezi yanında bulunan meydanda gerçekleştirildi. Dünya ve Türkiye birincisi hafızların Kur’an tilavetini; Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, İl Müftü Vekili İbrahim Keser,  İlçe Müftüsü Kemal Uçkun’un da yer aldığı 5 bine yakın Antalyalı dinledi.

Dünya ve Türkiye birincileri Kepez’de

Kur’an okuma dünya birincileri; İstanbul Bağcılar İstoç Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, Ankara Çankaya Tapu ve Kadastro Camii İmam Hatibi Ali Tel, Türkiye birincileri; Fatih Camii İmam Hatibi Osman Şahin, Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Erhan Mete, Orman ve Su Bakanlığı İmam Hatibi Fazlı Çoban, Kur’an tilavetleriyle davetlilere manevi ziyafet sundu.
Diyanet İşleri Başkanlığı Türk Tasavvuf Musikisi Korusu da seslendirdiği ilahilerle geceye renk kattı.

46 din görevlisine teşekkür belgesi

Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit ve Başkan Hakan Tütüncü, Kur’an tilavetinden sonra 46 din görevlisine Ramazan ayındaki başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verdi.

Konuşmasında Kur’an’ın, tüm kitaplar gibi okunan ve ders alınan bir kitap olduğunun altını çizen Özyiğit, “Kur’an-ı Kerim, Allah’ın kelamıdır. Cenabı Allah, Kur’an ile bize sesleniyor. Kur’an-ı Kerim’in gereğini yapan demek ki, Allah’ın emrini yerine getiriyor. O halde Kur’an, yaşanırsa yerini bulur. Kur’an okuma ile beraber hayatta yer bulursa ruhlarımızı okşar, bizi insan olarak Allah nezdinde kıymetli kılar.  Kur’anı Kerim’i yaşayan, yaşadığı için de tilavetleriyle Kur’an-ı iliklerimize kadar ılık, ılık bizlere hissettiren hafızlarımıza teşekkür ederim.” ifadesini kullandı. 

Gönül telimizi titrettiler

“ Bizim anlayışımıza ve inancımıza göre sözün en güzelini Allah söyledi.” diyen Başkan Tütüncü de konuşmasını şöyle sürdürdü: “Allah’ın en güzel sözlerini, üstatlarımız, o güzel tilavetleriyle gönül telimizi titreterek bir kez daha ifade ettiler. Kur’anı Kerim, mucizevi bir kitap, üstün bir metin. Hem şekil itibariyle hem de içerik itibariyle olağanüstü özellikler taşıyor. Hem makamı, hem şiirsel boyutu hem de manası çok önemli. Şiirsel yanı ve yönü hafızlarımızın bize sunduğu o gönül telimizi titreten makamı arzu ediyorum ki Kur’anı Kerim’in ruhuyla, anlamıyla bizi buluşturur. Çünkü bu güzel kitap ruhuyla buluşulduğu zaman insana çok farklı bir güzellik katan üstün bir kitaptır.”

Kur’an ziyafeti programı günün anısına hatıra fotoğraf çekimiyle sona erdi.Bu haber 2 defa görüntülendi.
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
© Kepez Belediyesi | Bilgi İşlem Servisi • Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi • 444 6 007 •