Ana Sayfaİletişim ebelediye
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın’a, parti farkı gözetmeksizin, ele ele vererek Kepezaltı ve Santral Mahallesi’nin tapu sorununu çözelim çağrısında bulundu.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Santral Mahallesi’nde oturan Maksude ve Fahri Kök çiftinin evine misafir oldu. Dördüncü kez Santral Mahallesi’ne giden Tütüncü, aileyle, Mahalle Muhtarı Bahri Çetin ve mahalle sakinleri ile birlikte kahvaltı yaptı. Burada mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyen Başkan Tütüncü, Santral ve Kepezaltı Mahalleleri’nde 226 parselle ilgili yaşanan tapu sorunuyla ilgili de açıklama yaptı. 226 parselin tapusunun Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu anımsatan Tütüncü, bu nedenle iki mahalledeki tapu sorununu Büyükşehir Belediyesi’nin çözmesi gerektiğinin altını çizdi.
Seçim kampanyası döneminde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ile birlikte hak sahiplerine müstakil tapu sözü verdiklerini hatırlatan Tütüncü, şunları söyledi: “. Seçim döneminde muhalefet, AK Parti iki mahallede toplu konut yapacak, dedi. Biz de hayır dedik. Toplu konut yapmayacağız, vatandaşlarımıza müstakil tapu vereceğiz, dedik Büyükşehir Belediyesi, iki mahallenin 25 bin ölçekli planlarını yapmıştı. Seçimden sonra Sayın Türel, 6 aylık bir sürede 5 bin ölçekli nazım imar planını, daha sonra Kepez Belediyesi olarak biz de 6 ay içerisinde 1/1000 ölçekli uygulama planını yaptıktan sonra 1 yıl içerisinde Santral ve Kepezaltı Mahallesi sakinlerine müstakil olarak tapularını verecektik. Ancak Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni, CHP’nin adayı kazandı. Tapu sorununun çözümünde muhatap Büyükşehir Belediyesi’dir. Büyükşehir de şu ana kadar 5 bin ölçekli nazım imar planını yapmadı. Yaptığı zaman biz de 1/1000 ölçekli uygulama planını hemen meclise getireceğiz ve bu sorun da çözüme kavuşmuş olacak.”
Başkan Hakan Tütüncü, Kepezaltı ve Santral Mahallelerindeki tapu sorununun çözümü konusunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’la bir görüşme yaptığını anımsatarak şöyle devam etti: “Parti farkı gözetmeksizin bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Partinin önemi yok. Bizim için parti değil, vatandaşlarımız önemlidir. Kavga etmeden bu sorunun çözümünden yanayız. Kavga tarafında değiliz. Bizim derdimiz üzüm yemektir, bağcıyı dövmek değildir. Bu nedenle tapu sorunuyla ilgili Sayın Akaydın’la görüştüm. Kendisine, aynı partiden olmayabiliriz ama iki mahallede vatandaşlarımız yıllardır tapu bekliyor. Parti farkı gözetmeksizin, ele ele vererek bu sorunu çözelim, dedim. Kendisine tapu sorununun çözümüyle ilgili yapacağı her çalışmada destek vermeye hazır olacağımı da ifade ettim. Sayın Akaydın da tapu sorununu çözümüyle ilgili çalıştıklarını dile getirdi. Kendisine, mülkiyet sorunu birlikte çözelim, sorunun çözümünde varım, dedim. Biz çözümden yanayız”
Mahalle sakinleri, Başkan Tütüncü’den, kapalı semt pazarı, sağlık ocağı ve park isteğinde bulundu. Tütüncü, sağlık ocağının yer tespiti çalışması yapacaklarını, kapalı semt pazarını ve parkı da 2010 yılı içerisinde mahalleye kazandıracaklarını ifade etti.
Kepez Belediye Başkanı, muhtarlık binasında çay içtiği vatandaşların dertlerini ve taleplerini dinledi. Evi yanan bir vatandaşı da ziyaret eden Tütüncü, mahalledeki esnafı da gezdi.


Bu haber 7 defa görüntülendi.
YORUMLAR
 ahmet ordu  2012-01-21
  biz ne olacağız başkanım
 bu habiblerdeki sit alanı toki ye devredildi diyorlar nekadar doğru bi bilgi verebilirmisiniz
 dursun cırık  2011-12-06
  ek tapu
 habibler mah 200metre tapuları aldık 60 m daha verildini duyduk 60 m daha nasıl alırız teşekkürler ist dan selam
 yılmaz ayvalı  2011-08-16
  fatih mah
 fatih mah 5325 sk 2b kanunu çıkarsa tapu alabilirmiyiz
 ümmühan  2011-06-13
  kepezaltı
 10 yıldır kepez altında oturmaktayım 2 katlı evim var ama cıkmaz sokak evimin bahcesi mahallenin yolu oldu ne alt yapı nede yol var ister toplu konut ister tapu olsun biran önce yetkililerden çözüm bekliyoruzz
 SEMRA  2010-12-23
  kepez şuullu alan
 kültür mh.de şullu alanların metre karesini kaç paradan satın alabiliyoruz....
 ALİ YALÇIN  2010-11-25
  SANTRAL MAHALESİ TAPU ÇÖZÜME KAVUŞSUN ARTIKK
 SLM BEN KENDİM AKDENİZ ÜNÜVERSİTESİNDE AMALİYATHANEDE CERRAHİ TEKNİKER OLARAK GÖREV ALIYORUM ..SANTRAL MAHALLESİNİN 27 YILLIK YERLEŞİMCİSİYİZ,,VERİLERN VAADLERİN LÜTFEN ARTIK KİMSEYİ KANDIRMADAN ALDATMADAN YERİNE GETİRMENİZİ RİCA EDİYORUMM...OKADAR ÇOK SEFİL VEDE YOKSUL HAYTTA YASAYAN İNSAN VARKİ NE OLUR ONLARIN AHINI ALMAYIN,,HEP BİRLİKTE TAŞIN ALTINA KOYALIM ELİMİZİ ..ŞİMDİDEEN SAYGILAR..KOLAYLIKLAR GELSİNNN..
 tayyar  2010-07-02
  tapu sorunu
 m.akif ersoy mah.gerekli evrakları verdik ama hala tapu onayı olmadı.neden.çözüm için büyük bi ümitle bekliyoruz.lütfen yardımcı olun.saygılarla
 ziya yalçın  2010-06-15
  çamlıbel mahallesi tapu sorunu
 çamlıbel mahallesinin sorunu nezaman çözülecek onu bir öğrenebilirmiyiz.

 Naciye Özkan  2010-05-27
  Tapu Sorunu
 25 yıldır erenköy mahallesinde oturmaktayız.Şuan elimizde olan tapununda hiçbir özelliği kalmadı.Tapuların yeniden verilmesi ile ilgili ne yapacaksınız.Birde zamanında tapuları almak için belediyeye ödemiş olduğumuz paralar ne olacak ? ZAMANINDA TAPU ALMAK İÇİN ÖDENMİŞ PARA MAKBUZLARIMIZ ELİMİZDE AMA GEÇERLİ TAPULARIMIZ NEREDE ?
BUNUNLA İLGİLİ BİLGİ VERMENİZİ BEKLİYORUM.

 HAYRETTİN DOKSAL  2010-05-03
  TAPU SORUNU
 25 YILA YAKINDIR ÇAMLIBEL MAHALLESİNDE OTURMAKTAYIM.ÇAMLIBEL MAHALLESİNİN TAPU SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK.SAYGILARIMLA.
 AŞUR  2009-12-22
  TAPU SORUNU
 BİZ MAHELLELİ OLARAK KENTSEL DÖNÜŞÜM DAİRE TAPUSU İSTİYORUZ SAYILAR
 Gürhan Özorhan  2009-11-14
  Yenidogan Menzil siteleri
 Sayın Başkan Menzil ve diğer sitelerin tapu sorunu nasıl cözülecek.Bu konuda negibi çalışmalarınız var.Merakla bir cevap bekliyoruz.Selam ve sevgilerimle.
 ramazan  2009-10-18
  sit alanı nezaman sözülçek
 habipler mah de sist alanı nezan çözülcek bir çalışmanız varmı sayın başkanım bizler çok sayıda evinin sit alanı içinde kalan vadandaşız biz senden bir sözüm getirmenizi dört gözle bekliyoruz maduruz saygılarımla
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
© Kepez Belediyesi | Bilgi İşlem Servisi • Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi • 444 6 007 •