Ana Sayfaİletişim ebelediye
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 351 parsel ilgili mülkiyet sorunu çözülen ve tapu tahsis işlemlerinin başladığı Ünsal Mahallesi’nde, vatandaşın menfaatine göre, hukukunu koruyarak, dürüst ve adil bir imar planı çalışması yapacaklarını söyledi. İmar planı dışında kalacakları endişesiyle geldikleri Kepez Belediye Başkanlığı makamdan yüzleri gülerek ayrıldılar. 351 parsel le  ilgili tapu tahsis işlemlerinin başladığı Ünsal Mahallesi’nde, imar planı dışında tutulacaklarını iddia eden 5131 Sokak’ta oturan vatandaşlar, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret etti.
5131 Sokak sakinleri, Tütüncü’ye dertlerini anlattı, sokağın imar planı dışında bırakılacağı iddiasının doğru olup olmadığını sordu. İddianın gerçek dışı olduğunun altını çizen Başkan Tütüncü, tapu tahsis işlemlerinin başladığı Ünsal Mahallesi’nin imar planlarını Antalya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacaklarını anımsattı.

Tütüncü, imar planlaması ile ilgili sıkıntıları çözmenin gayreti içerisinde olduklarını, Ünsal Mahallesi’nde de adil, vatandaşın menfaatine uygun bir imar planı çalışması yapacaklarını söyledi. 5131 Sokak sakinlerine hakkınızı, hukukunuz koruyacağız, şeklinde seslenen Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ünsal Mahallesi’nde imar planı çalışması yaparken, iyi niyetli, vatandaşlarımızın menfaatleri doğrultusunda, hiçbir vatandaşımızı incitmeden, doğrulukla, dürüstlükle en iyi şekilde vatandaşın hukukunu koruyarak, imar planlarını gerçekleştirme gayreti ve kararlılığı içerisindeyiz. Vatandaşın hakkını, hukukunu her zaman, her yerde savunuyoruz, savunacağız.”

Santral Mahallesi ile birlikte diğer mahallelerin imar problemi sorununun çözümü için çalışma başlattıklarına işaret eden Tütüncü, “İmar sorununun çözümünü masaya yatırdık, Ne yapabiliriz, hangi adımları atabiliriz, bunun planlamasını yapıyoruz.  Kısa bir zaman sonra bu çalışmalarımızı halkımızla paylaşacağız.” dedi


Kepez Belediye Başkanı, Ünsal Mahallesi 5131 Sokak’a giderek, konuyu yerinde göreceğini dile getirerek,  Ünsal Mahallesi’nin ve imarsız diğer mahallelerin gecekondu, çarpık kentleşme görüntüsünden uzaklaşması gerektiğini bildirdi. Tütüncü, “İmarı tamamlanmış mahallelerimizdeki şehirleşme gibi Ünsal Mahallesi’nde, 5131 Sokak’ta şehirleşme olmasını, vatandaşlarımızın daha güzel bir ortamda yaşamanızı arzu ediyoruz. Vatandaşlarımız müsterih olsun, çalışmalarımıza devam ediyor. Her şey çok daha güzel olacak.” şeklinde sözlerini tamamladı.   

Bu haber 2 defa görüntülendi.
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
© Kepez Belediyesi | Bilgi İşlem Servisi • Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi • 444 6 007 •