Ana Sayfaİletişim ebelediye
İlköğretim okulu öğrencileri, ekmeğin nasıl yapıldığını öğrenmek amacıyla Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile birlikte Kepez Halk Ekmek Fabrikası’nı gezdirdi. 

İnsan sağlığı ve hijyen anlayışıyla ürettiği sağlıklı, kaliteli ekmeği, uygun fiyatta tüketiciye sunan Kepez Halk Ekmek, kapılarını ilçedeki okullara açtı. Kepez Kalkınma ve Dayanışma Vakfı’nın bir iştiraki olan Halk Ekmek Fabrikası, ekmeğin nasıl yapıldığını konusunda bilgilendirmek amacıyla öğrencileri misafir ediyor. Bu hafta da Kepez Halk Ekmek Fabrikası’nı, Ahmet Leman Baydar İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte ziyaret etti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de ziyarette öğrencilere eşlik etti. Başkan Tütüncü ile birlikte ekmek fabrikasını gezen öğrenciler, ekmeğin üretim aşamalarını görme imkânı buldu. 


Taze ekmeğin tadına baktılar


Kepez Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Fırın İktisadi İşletmesi Müdürü Ramazan Feten de, öğrencilere unun saklandığı bölümden başlayarak, hamur, mayalama ve hamura şekil verme, son olarak ekmeği pişirme bölümünü gezdirerek, ekmeğin nasıl yapıldığı hakkında bilgi verdi.  Öğrenciler de hijyenik şartlarda, el değmeden ekmek üretilmesine hayran kaldı. Öğrenciler, ekmeğin nasıl üretildiği konusunda fikir sahibi oldukları ziyarette fırından çıkan taze ekmeğin tadına da baktı.


"Bilgilendirme gezileri her hafta sürecek"


Ahmet Leman Baydar İlköğretim Okulu öğrencilerine, Kepez Halk Ekmek Fabrikası’nı gezdiren Başkan Hakan Tütüncü, çocukların hayat bilgisi dersine katkı sağlaması amacıyla bilgilendirme gezisi başlattıklarını söyledi.  Bilgilendirme gezisinin her hafta yapıldığını anımsatan Tütüncü, “Okullardaki çocuklarımız, Kepez Halk Ekmek’te, ekmeğin nasıl yapıldığını öğreniyor.  Hem sosyal aktivite hem de bir hayat bilgisi anlamında bir çalışma gerçekleşiyor. Çocuklara ekmeğin hangi safhadan geçerek yapıldığını anlatıyoruz. Onlar için de unutulmaz bir gün oluyor. İlköğretim okullarındaki çocuklarımızı hayat bilgisi derslerine katkı sağlaması, sosyal bir etkinlik olması bakımından böyle bir çalışmayı her zaman gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.
Tütüncü, öğrencilerin okullarını ziyaret etme isteğini de kabul etti.


Bu haber 2 defa görüntülendi.
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
© Kepez Belediyesi | Bilgi İşlem Servisi • Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi • 444 6 007 •