Ana Sayfaİletişim ebelediye
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçedeki Kuran kurslarında hafızlıklarını 12 aydan önce tamamlayacak olan öğrencileri, ödüllendirdi.

Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Merkez Kız Kuran Kursu’nun 11 öğrencisinin, Antalya Kültür Merkezi (AKM)’ndeki hafızlık taç giyme törenine katıldı.

Tütüncü, başarılarında dolayı kutladığı, Kuran kurslarındaki eğitimlerini 12 ayda tamamlayarak hafize olan öğrencilere, hediyelerini takdim etti. Kepez Merkez Kız Kuran Kursu Eğitmeni Aysel Uygun da, mezun olan öğrencilerin pullardan işlediği Türk bayrağını Tütüncü’ye hediye etti. 

Taç giyme merasiminde duygusal anlar yaşadıklarını söyleyen Tütüncü, “Cenabı Hak, bazı zamanları bazı zamanlara, bazı mekanları bazı mekanlara, bazı amelleri de bazı amellere üstün kılmıştır. Bu törende bunu düşündüm. Zamanın çok önemli bir noktasındaydık. 11 tane dünya tatlısı arkadaşımızın hafızlık merasimini tamamlamaların mutluluğunu paylaştık.” şeklinde konuştu.

Tütüncü şöyle devam etti: “Kur an-ı Kerimde , ‘Kalpler ancak Allahın zikriyle tatmin olur.’ buyrulmaktadır. Yine güzeller güzeli Peygamber Efendimizin (SAV),  ‘Sizin en hayırlınız, Kur an ı öğrenen ve öğretendir.’ sözünü unutmamalıyız. Yalan yalan telaşların akıp gittiği, bir yoğunluktan başka bir yoğunluğa koştuğumuz dönemde, bu güzel arkadaşlarımızın Kuran ile hemhal olmasının mutluluğunu yaşadık.”

Başkan Hakan Tütüncü,  ilçedeki Kuran kurslarında hafızlık eğitimlerini 12 aydan önce tamamlayan öğrencileri umre ile ödüllendireceklerinin müjdesini de verdi. Bu ödül sözü ise izleyenlerden büyük alkış aldı.

Kepez Belediye Başkanı, sözlerini, “Rabbim, onları ruhlarını teslim ederken hafızlık makamı nasip etsin.” şeklinde tamamladı.  


Bu haber 2 defa görüntülendi.
YORUMLAR
 kılıç  2012-06-08
  bizede nasip eyle rabbim
 bende şu an hafızlık yapıyorum başını gördük rabbim sonunu görmemizi nasip etsin...amin
 oğuzhan tosun  2011-04-08
  hafızlık ne mübarek bir iştir...
 rabbim tüm hafızların şefaatine bizleride nail eylesin. ve hafızlık okuyanlarada kolaylıklar versin ve biran önce hafız olmayı onlarada nasip etsin ;)
 hatice  2010-08-23
  bende hafız olacam
 hafızlık herkeze nasip olmaz hafız olmayı gönülden iteyeceksin ve ona malanacaksın bendebir
hafız olacam ve hakan tütüncü ye çok teşekür ederim
 mehtap  2010-08-18
  HAFIZ RABİNİN SIRDAŞIDIR
 BİR SEVDADIR HAFIZLIK ,HATTATLAR KALEMLE MÜREKKEPLE YAZARKEN MUZEHHİPLER RENKLERLE ONU TAÇLANDIRIRKEN HAFIZ DİLİ VE NEFESİYLE YAZAR KELAMULLAHI GÖNÜL AYNASINA.RABBİM BİZİMDE EN KISA ZAMANDA BİTİRMEMİZİ NASİP ETSİN İNŞ HAFIZLIĞIMIZI HAKAN TÜTÜNCÜYE ÇOK TŞK EDİYORUZ DESTEĞİNDEN DOLAYI
 büşra  2010-05-25
  o hafızlardan birisi de bendm
 gerçktn çok güzel bir gündü.allah hocamızdan razı olsn onun emeği çok fazla bizim üzerimizde..katılımlarından dolayı hakan tütüncü'ye çok teşekkür ederz..allah böyle bir duyguyu herkese yaşatsın inş..
 esma  2010-05-24
  hafızlık ne kadar güzelmiş
 inşallah bizde birgün hafız oluruz.
HAKAN TÜTÜNCÜ BÖYLE YERLERE ÖNEM VERDİĞİNİZ İÇİN
ÇOK TEŞEKKÜRLER. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.
AYSEL HOCAYA DA HELAL OLSUN. TEBRIKEDERİM PROGRAM
MUHTEŞEMDİ...
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
© Kepez Belediyesi | Bilgi İşlem Servisi • Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi • 444 6 007 •