• facebook
  • twitter
-A | A+

Başkan’ın Özgeçmişi

Hakan Tütüncü. Kepez Belediyesi ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı
1979 doğumlu. Aslen Korkutelili olan Hakan Tütüncü, İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra Antalya barosunda avukatlık mesleğine başladı. Üniversite yıllarında çeşitli öğrenci topluluklarında ve derneklerinde yöneticilik ve başkanlık yaptı.

2002 yılında AK Parti Gençlik Kolları’nın Antalya Kurucu İl Başkanlığı’na atandı. İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulundu. 2002 Aralık ta yükümlü askerlik hizmetini yapmak üzere istifa etti. Haziran 2003 de AK Parti Antalya İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresinde İi Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

2004 Ocak ayında AK Parti Antalya İl Başkan Yardımcılığı’na atandı. 10 Nisan 2005 de AK Parti Gençlik Kolları 1. Olağan Büyük Kongresinde Ak Parti Gençlik Kolları Genel Merkez Başkanlığı’na seçildi. Bu görevi 3 yıl başarıyla sürdürerek 13 Nisan 2008 deki Gençlik Kolları 2. Olağan Büyük Kongresinde 2. kez yeniden aynı göreve seçildi. 2009 Yerel seçimlerinde Antalya Kepez Belediye Başkanlığı'na aday oldu ve seçimi kazandı. 2014 yerel seçimlerinde ikinci kez Kepez Belediye Başkanlığına aday oldu ve kazandı.

Merkezi Antalya'da bulunan Akdeniz Belediyeler Birliği başkanlığına aday oldu. Yapılan seçimde birlik başkanı seçildi. Şu anda 2. dönem başkanlığını sürdürüyor.

Hakan Tütüncü Ayşe Tütüncü ile evli ve bir çocuk babasıdır.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz