• facebook
  • twitter
-A | A+

TÜTÜNCÜ “HALKIMIZLA YÜREĞİMİZ BİR ATACAK.”. 05.05.2009

Haber Tarihi: 9 Ekim 2009, Cuma - 17:35

Semt pazarı esnafını kabul eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Yönetim anlayışımın temelinde halkla arama mesafe koymak, duvarlar örmek yoktur. Halkın içinden gelen bir belediye başkanı olarak benim yerim halkımın içidir. Halkımızla yüreğimiz bir atacak.” dedi.

İlçedeki bazı semt pazarı esnafı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu, sorunlarını anlattı. Tütüncü, kalabalık oldukları için üç yüzden fazla semt pazarcısını, belediyenin nikah salonunda misafir etti. Burada bir konuşma yapan Tütüncü, semt pazarcı esnafının kendileri için çok önemli olduğunun altını çizerek, “Ziyaretinizden hoşnut oldum. Belediye başkanı olarak pazarcı esnafımızın sorunları bizi çok yakından ilgilendirmektedir. Çünkü pazarcı esnafımız, halkımızla birebir muhatap olan ve halkımızın çok önemli pazar ihtiyacını karşılamaktadır. Bu nedenle sizleri çok önemsiyoruz. Sizlerin içinde bulunduğu durumu, çalışma şartlarını ne kadar iyileştirebilirsek, sizlere ne kadar iyi çalışma şartları sunabilirsek halkımıza da o nispette hizmet ettiğimize inanıyorum. İnşallah bu hizmeti sizlerle birlikte el ele, omuz omuza gerçekleştireceğiz.” dedi.
Halkımızla yüreğimiz bir atacak
Seçim kampanyası döneminde, pazarcı esnafının problemlerini yakından görebilme imkanı bulduğunu ifade eden Başkan Hakan Tütüncü, şöyle devam etti: “Bundan sonra da semt pazarlarını haftada bir gün gezerek, sorunların çözümü için çalışacağım. Yönetim anlayışımın temelinde halkla arama mesafe koymak, duvarlar örmek yoktur. Halkın içinden çıkmış bir belediye başkanı olarak yerim halkımın içidir. Seçim döneminde çarşıya, pazara, esnafa gittiğimiz zaman onlar bize bir şey söylüyorlardı. Diyorlardı ki, siyasetçiler beş yıl da bir gelirler, elimizi sıkarlar, bize hoş görünürler ve bizden oy isterler. Ondan sonra da beş sene ne ararlar, ne sorarlar. Doğruydu. Biz onlara şunu söylüyorduk: Biz, o köhne alışkanlıkları devam ettirenlerden olmayacağız. Halkımızla yüreğimiz bir atacak. Pazar günü seçimleri tamamladık, pazartesi gününden itibaren halkımın içerisinde olduk.”
Belediyecilik anlayışımız millete hizmetkârlıktır
Her gün ayrı bir mahallede beşi çeyrek geçe mesaiye başladığını vurgulayan Tütüncü, bu ziyaretlerinde halkla sohbet ettiğini, kahvaltı yaptığını ve esnafın sıkıntılarını dinlediğini ifade etti. Sırça saraylardan halka bakarak, halkan saklanarak, gizlenerek belediye başkanlığı yapmadığına işaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, haftada iki-üç kez akşamları ev ziyaretlerinde bulunduğunu, kahvesini, çayını içtiği vatandaşlarla sohbet ettiğini de hatırlattı. Biz, milletimizin hizmetkârlarıyız, diyen Tütüncü, “ Belediyemizin bütün çalışanları, bürokratları, ben de dâhil tek bir görevi vardır: O da size hizmetçilik etmektir.” İfadesini kullandı.
Sokak pazarları kalkacak
Pazarcı esnafının emrinde olduklarının altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, semt pazarlarıyla ilgili yapacakları çalışmalarla ilgili de şunları söyledi: “ Sizlerin, çok daha güzel ortamlarda ürünlerin satabileceği, halkımızın çok daha rahat bir şekilde gelip alışverişini yapabileceği kapalı semt pazar yerlerini oluşturmak bizim görevimizdir. Hem pazarcı esnafımızın hem de vatandaşlarımız semt pazarlarında namaz kılabilecekleri, abdest alabilecekleri alanların oluşturulmasını talep ediyor. Vatandaşlarımızın rahat bir şekilde ibadetlerini yapabilecekleri ortamları oluşturmak için çalışma yapacağız. Kapalı semt pazarları yaptıracağız. Bu pazarları da yapmak belediyenin görevidir. Belediye bu alanları herhangi bir ücret talep etmeden tahsis edecek. Pazar yerlerindeki devir paralarını ise resmi makbuz karşılığı belediye alacağız. Ve alınan bu ücret de halka hizmet olarak geri dönecek.” Tütüncü’ye Osmanlı Tuğrası
Açık pazarları kaldırmak istediklerini de dile getiren Tütüncü, “Açık pazarlar, Antalya’ya yakışmıyor. Öyle güzel semt pazar alanları oluşturmak ve esnafımıza da buyurun burada hizmet yapın, demek istiyoruz. İşgaliye parasını biraz artırabiliriz. Bizim derdimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Bizim bağcıyla işimiz yok. Biz istiyoruz ki, hem pazarcı esnafımızın memnun olacağı hem de halkımızın, oh be belediyemiz ne güzel yaptı semt pazarını, yazın güneşten, kışında yağmurdan, çamurdan korunarak alışverişimizi yapıyoruz., diyeceği alanlar oluşturmak istiyoruz. Gönül birliği bunu yapacağız.” Şeklinde konuşmasını tamamladı.
Konuşmasının ardından Tütüncü, pazarcı esnafının sorularını da cevaplandırdı. Pazarcı esnafı adına Muzaffer Şakar, ziyaretin anısına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye Osmanlı Tuğrası konulu tablo hediye etti.


Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz