• facebook
  • twitter
-A | A+

TÜTÜNCܒDEN SEVİNDİREN ZİYARET. 07.05.2009

Haber Tarihi: 9 Ekim 2009, Cuma - 17:41

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bir otomobilin çarpması sonucu boyundan aşağısı felç olan ve yatağa mahkûm yaşayan 11 yaşındaki Mevlüt Çelik’i ziyaret ederek, hayata tutunma mücadelesine destek verdi.

Mevlüt Çelik, 11 yaşında. Akranları gibi koşup oynayamıyor, gülemiyor, yürüyemiyor ve okula gidemiyor. O, 2 yıldır çaresizce bir şekilde yatakta yaşıyor. Mevlüt’ün, çocukluk sevinçlerini ise bilinçsiz, kural tanımayan bir sürücü kararttı. Mevlüt Çelik’e, 1997 yılında Kır Çiçeği Caddesi’nde bisikletiyle dolaştığı sırada bir otomobil çarptı. Kaza sonrası yapılan tüm tıbbi müdahalelere rağmen boynundan aşağısı felç olan Mevlüt, 2 yıldır başkalarının yardımına muhtaç bir şekilde yaşıyor. Yatağa mahkûm yaşasa da Mevlüt’ün, kara gözlerinde hala hayata sımsıkı sarılma parıltısı duruyor.
Çocukları çok seven, onların daha çağdaş, sorunsuz bir ilçede yaşaması için çalışan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, Mevlüt Çelik’i, Emek Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etti. Başkan Hakan Tütüncü, Mevlüt Çelik’le yakından ilgilendi, ailesinden sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı. Ailesi, maddi durumları iyi olmadığı için Mevlüt’ün, rehabilitasyon tedavisini yaptıramadıklarını söyledi. Başkan Hakan Tütüncü de, devletin sosyal olanaklarından faydalanılarak, Mevlüt Çelik’in fiziki tedavisinin yapılmasına yardımcı olacağını ifade etti.
Ziyarette İl Genel Meclis Üyesi Necip Çetinkaya da yer aldı.


Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz