• facebook
  • twitter
-A | A+

ALTINOVA’YA ADİL İMAR PLANI. 08.05.2009

Haber Tarihi: 9 Ekim 2009, Cuma - 17:42
ALTINSİAD üyesi iş adamlarıyla bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova’da, herhangi bir fark gözetmeksizin, hızlı, adil, her kesimin hoşnut olacağı, Antalya’nın kazançlı çıkacağı bir imar uygulaması yapacaklarını söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ALTINSİAD) bölgede yaptıracağı karakol binasıyla ilgili IC Hotel’deki bilgilendirme toplantısına katıldı. Tütüncü, toplantıda iş adamlarının bölgeyle ilgili sıkıntılarını da dinledi. ALTİNSİAD Başkanı Hüseyin Acarlıoğlu da bölgedeki iş adamlarının destekleriyle 3 katlı bir polis merkezini Altınova’ya kazandıracaklarını söyledi.
Altınova bölgesindeki işadamlarıyla seçimden önce de bir araya geldiğini, Kepez’le ilgili düşüncelerini paylaştığını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Sizlerle birlikte el ele, gönül gönüle vererek Antalya’mızı, Kepez’imizi çok daha iyi noktaya taşımak boynumuzun borcudur.” dedi.

İş adamlarına destek
İş adamlarının, sanayicilerin bir şehrin gelişmesine önemli katkı sağladığına işaret eden Tütüncü, “Sizler, bu şehrin istihdamına, üretimine katkı sağladığınız için çok önemlisisiniz. Benim düşünceme göre bir şehrin tacirleri, o şehrin ileriye gitmesinde çok önemli bir yere sahiptir. Kamu idarelerinin, devletin ve yerel idarelerimizin, iş adamlarımızın ufkunu genişletmek ya da onlara kendi vizyonlarını sağlayabilecekleri ortamları hazırlamak en önemli görevi olmalıdır. Bizler de yerel yöneticiler olarak sizlerin yüksek ufkunuzu ortaya koyabileceğiniz, sizin vizyonunuzla ortaya çıkan güzellikleri kente bir kimlik olarak kazandırabileceğimiz bir ortamı oluşturmayı hedefliyoruz. Karşılıklı dayanışma ve yardımlaşmanın neticesinde bugünden çok daha iyi bir tablo ile karşı karşıya kalacağımızı inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Altınova’nın imar planı sıkıntısı
Başkan Hakan Tütüncü, iş adamlarının Altınova bölgesinin imar planlamasıyla ilgili sorularını da şu şekilde yanıtladı: “Geçtiğimiz dönemde bölgenin 25 binlik, 5 binlik nazım imar planları ve 1/1000 ölçekli uygulama planı yapılmış. Binlik planın askı süreci ile ilgili gerekli müzakereler de tamamlandı. Plana yapılan itirazlar da Kepez Belediye Meclisimizin Mayıs ayı toplantısına geldi ve ilgili komisyona sevk edildi. Komisyondaki arkadaşlarımız konuyla ilgili çalışıyorlar. Geçtiğimiz kampanya döneminde bir hassasiyetten bahsetmiştik. Bu bölgenin planlamasıyla ilgili hakkaniyete uygun, adilane, kalıcı bir çözümü size sunmak istiyoruz. İmar planıyla ilgili farklı tartışmalar oldu. Biz meseleye farklı bakıyoruz. Bizim meseleye bakışımız az önce söylediğim çerçevededir. Kampanya döneminde de aynısı söyledim. Adaleti tesis etmek için bir ilke belirseniz o ilke etrafında yönetim anlayışını şekillendirirseniz meselelere o pencereden bakar o acıdan yaklaşırsanız orada gerçekten adaleti tesis etmiş olursunuz. Yaklaşımımız bu olacaktır. Herhangi bir fark gözetmeksizin, hızlı adil, hepimizin hoşnut olabileceği, kentimizin kazançlı çıkabileceği bir imar uygulamasını neticelendirmek istiyoruz.”

Karakol binasının yapımına katkı
Kepez İlçe Emniyet Müdürü Alaaddin Özcan ın, bir tanesi Altınova olmak üzere ilçede 3 tane karakola acil ihtiyaç duyulduğunu kendisine ifade ettiğini anımsatan Tütüncü, “İş adamlarımız, Altınova’da karakol yapılması konusunda proje yapmasını büyük memnuniyetle karşılıyorum. Bundan dolayı da iş adamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ele ele vermek suretiyle bu karakolu acil bir şekilde ilçemize kazandırırız. Belediye olarak üzerimize düşen ne görev düşüyorsa binanın yapımında katkı vermeye hazırız.” Şeklinde konuşmasını tamamladı.

Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz