• facebook
  • twitter
-A | A+

AKDİM’DEN TÜTÜNCܒYE ZİYARET. 08.05.2009

Haber Tarihi: 9 Ekim 2009, Cuma - 17:45


Akdeniz Kültürlerarası Diyalog Merkezi’nin, Antalya’da yaşayan yabancı üyeleri, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret ederek, başkanlık görevinde başarılar diledi.

Akdeniz Kültürlerarası Diyalog Merkezi (AKDİM)Başkanı Erdoğan Çiğdem ve AKDİM’in Antalya’da yaşayan yabancı üyeleri, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkanlık görevinde Tütüncü’ye başarılar dileyen yabancı konuklar, Antalya’yı ve Türkiye’yi çok sevdiklerini ifade ettiler. AKDİM Başkanı Erdoğan Çiğdem de, yaptıkları faaliyetler hakkında Tütüncü’ye bilgi verdi.
AKDİM’in çalışmalarını takdirle karşıladığını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, AKDİM’in, kültürlerarası diyaloga katkı sağlayan çalışmalarını, hem uluslar arası boyut itibariyle hem de Türkiye’nin dünyada almış olduğu pozisyon bakımından önemsediklerini söyledi.
Ellerinden gelen desteği AKDİM’den esirgemeyeceklerine işaret eden Başkan Hakan Tütüncü, “Sivil toplum kuruluşları, bir toplumun ayakta kalmasını sağlayan önemli unsurlar birisidir. Sivil toplumu güçlü olan ülkelerin, istikbale daha güçlü, kuvvetli baktıklarını biliyoruz. Yerel yönetimler olarak, sivil toplum kuruluşlarının önünü açmalıyız. Bunu yaparsak sivil toplum kuruluşlarının atmış oldukları adımlar daha başarılı olur.” açıklamasını yaptı.
Tütüncü, yabancı konuklara Kepez Belediyesi’nin idari yapısı ve çalışmaları hakkında da bilgilendirdi.
AKDİM üyeleri, ziyaretin anısına Başkan Hakan Tütüncü’ye, çiçek hediye etti.
Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya da, AKDİM üyelerine Tek Sarnıç mesire alanında yemek ikram etti.


 


Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz