• facebook
  • twitter
-A | A+

TÜTÜNCÜ KANAL MAHALLESİ’NDE. 09.05.2009

Haber Tarihi: 9 Ekim 2009, Cuma - 17:47
Kanal Mahallesi’ni, sabah beşte ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, halkıyla iç içe olan, gönül köprüleri kuran bir yönetim anlayışıyla ilçeye hizmet edeceklerini söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçe halkını şaşırtmaya, mutlu etmeye devam ediyor. Seçimleri kazandığı günün ertesi günü halkın içerisinde olan Tütüncü, sabahları mahalleleri, esnafı, akşamları da evleri, taksi duraklarını ziyaret ederek, dertleri dinliyor, sorunlara yerinde çözüm üretiyor. S
eçim kampanyası döneminde, seçimden sonrada sık sık beni aranızda göreceksiniz, diyen Başkan Hakan Tütüncü, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, AK Parti İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kepez Belediye Meclis Üyeleri Aydın Açan ve Zeki Çivik’le birlikte Kanal Mahallesi’ni de saban 5.00’te ziyaret etti.
Ziyaret karşısında şaşıran mahalleli sakinleri, seçimden kısa bir süre sonra bir siyasetçinin halkın içerisinde olmasına ilk kez tanık olduklarını ifade ettiler.
Kanal Mahallesi sakinleriyle kahvaltı yapan Tütüncü, bölgedeki iş yerlerini de gezerek esnafla sohbet etti, sorunlarını dinledi. Kanal Mahallesi’nde yapımı tamamlanan sağlık ocağını da giden Başkan Hakan Tütüncü, doktorlardan sağlık ocağı ile ilgili bilgi aldı, tedavi olmaya gelenlere de geçmiş olsun dileklerini iletti. Kanal Mahallesi Muhtarlığı’na da giden Tütüncü, mahalle sakinlerinin istekleri ve mahallenin sıkıntıları konusunda bilgilendirildi. Başkan Hakan Tütüncü, mahallelilerden ve pazarcı esnafından gelen talepler doğrultusunda Kanal Mahallesi’nde kapalı semt pazarının, pazar günü hizmet vermesi için çalışma yapacaklarını ifade etti.
Sabah beşte mesaiye başladığını anımsatan Tütüncü, “Bir belediye başkanının, sabahın erken saatlerinde mesaiye başlaması, halkıyla, vatandaşıyla, milletiyle bütünleşmesinin belediye başkanı için lüks olmadığına inanıyorum.” dedi. Belediye başkanının esas görevinin halkıyla bütünleşmesi olduğuna vurgu yapan Hakan Tütüncü, “Belediye meclis üyesi ve teşkilattaki arkadaşlarımızla birlikte sabah beşte mesaiye başladık. Alttı saate yakın halkımızla iç içe olduk. Esnafı ziyaret ettik. Okullarımızda öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle, sağlık ocağında sağlık çalışanlarıyla, vatandaşlarımızla bir araya geldik. Vatandaşlarımız çaya, kahveye davet ediyorlar. Bu ziyaretlerle hem meseleleri yerinde görmüş oluyoruz, hem de belediyenin yapması gereken hizmetleri yerinde görmeye çalışıyoruz.” dedi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediyede oturan değil, halkın içerisinde olan bir belediye başkanı olacağını, seçim kampanyası döneminde ifade ettiğini anımsatarak, şöyle devam etti: “Mahalleleri, evleri, esnafı, okulları ziyaretle sözümüzde durduğumuzu göstermiş oluyoruz. 5 yıllık görev süremiz boyunca da her zaman halkımızla iç içe olacağız, halkımızla asla aramıza duvar örmeyeceğiz. Bizler halkıyla iç içe olan, gönül köprüleri kuran anlayışın temsilcileriyiz. Bizim anlayışımız bu şekilde sürecektir. Bu anlayış da Kepez’i çok daha farklı bir noktaya taşıyacaktır.”


Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz