• facebook
  • twitter
-A | A+

TÜTÜNCÜ “ANNELERİMİZİN DEĞERİNİ BİLMELİYİZ”. 11.05.2009

Haber Tarihi: 9 Ekim 2009, Cuma - 17:52
Anneler Günü kutlamasına eşi Ayşe Tütüncü ile katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Biz, 365 günün 365 günü anneler günü olan bir kültürün çocuklarıyız.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü eşi Ayşe Tütüncü ile birlikte AK Parti İl Kadın Kolları’nın, Sakarya Parkı Yüzüncü Yıl Restoran’da düzenlediği Anneler Günü etkinliğine katılarak, tüm annelerin gününü kutladı. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Kepez Belediye Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılman ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç’in katıldığı etkinlikte, anneler doyasıya eğlendi. Kadınların alkışları arasında salona gelen Başkan Hakan Tütüncü de, annelerle birlikte oynayarak, Anneler Günü sevincine ortak oldu.
Konuşmasında Anneler Günü sevincini paylaşmaktan büyük bir onur duyduğunu belirten Tütüncü, “Bütün annelerin ve anne adaylarımızın gününü tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Annelerimizi bir gün hatırlamak bize yakışmaz
Cennet annelerin ayakları altındadır, hadisini anımsatan Başkan Hakan Tütüncü, “Cennetin dahi ayakları altına verildiği annelerimizi, yılda bir gün, yılda bir defa hatırlamak bize yakışmaz. Bu mutlu günde elbette annelerimizin gününü kutlamalıyız. Ama 365 günün 365 günü anneler günü olan bir kültürün çocuklarıyız. Bizler, anne, babalarımıza hizmet ettiğimiz, saygı ve sevgiyi yılın her günü gerçekleştirdiğimiz bir anneler ve babalar günü anlayışına sahibiz. Kepez Belediyesi olarak bundan sonrada çok değerli hanım efendilerin, annelerin hizmetinde, onların emrinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Samani: “Anaların eseri topraklarda yaşıyoruz.”
Anneler Günü’nü, yılda bir kez kutlayan bir anlayışa sahip olmadıklarının altını çizen AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani de, şöyle konuştu: “Bizim için her gün anneler günüdür. Çünkü biz Anadolu’da, analarımızın dolu olduğu topraklarda yaşıyoruz. Analarımızın evlatlarını askere gönderirken coşku ve heyecanla Allah’a emanet ol, diye gönderdiği ve Anadolu’nun ebediyen Türk yurdu kalmasına vesile olan Çanakkale Savaşı’na oğullarını büyük bir sevinçle gönderen anaların eseri olan topraklarda yaşıyoruz. Onun için analarımıza çok şey borçluyuz. Sadece biz değil, dünya da annelere çok şey borçludur. Bugün dünyanın muhtaç olduğu yegâne iklim, annelerin ortaya koyduğu sevgi, hoşgörü anlayışıdır. Annelerimiz bu hoşgörü iklimini, bütün dünyaya yayılması için evlatlarını yetiştiriyorlar.
Yine şairin dediği gibi, “Ana başlara taç imiş/Tüm dertlere ilaç imiş/Bir evlat bir olsa da/ anaya muhtaç imiş.’ Bizler hangi makam ve mevkilerde bulunursak bulunalım, mutlaka annelerimize, onların sevgisine, desteğine, duasına muhtacız.”

Yılın annesi 30 anneye ödül
Konuşmaların ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü eşi Ayşe Tütüncü ve AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, olumsuzluklara rağmen hayata dört elle sarıldıkları, fedakârca aile bütçesine katkı sağladıkları için yılın annesi seçilen 30 anneye, ödüllerini sundu.
Başkan Tütüncü ve Samani, salonda bulunan bedensel engelli vatandaşlarla da yakından ilgilenerek, sıkıntılarını dinledi.

Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz