• facebook
  • twitter
-A | A+

Kongrenin merkezi de artık Kepez

Haber Tarihi: 7 Ekim 2016, Cuma - 12:05
Kepez Belediyesi’nin en büyük yatırımlarından biri olan Mimar Sinan Kongre Merkezi, görkemli yapısı ile ilk konuklarını ağırladı. Antalya’nın en büyük kongre merkezi olan tesis, binlerce kişilik organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.

Kepez Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve 40 milyon lira yatırım ile en büyük proje olan Mimar Sinan Kongre Merkezi, kalabalık toplantıların tercih sebebi olarak hizmete başladı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, temelinin atıldığı günden tamamlanıncaya kadar yakından ilgilendiği 19 bin 073 metrekare alana sahip tesis önemli bir kongreye ev sahipliği yaptı. Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği iş birliğinde düzenlenen Fiziksel Aktivite Uygunluk Reçetesi Karnesi Liderlik Eğitimi Programı, binlerce kişinin katılımıyla Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Birbirinden farklı hizmet alanları, work shop çalışma atölyeleri, sergi alanları ve toplantı salonları ile Antalya’nın hem en büyük, hem de en görkemli kongre merkezi olan Mimar Sinan Kongre Merkezi, farklı organizasyonlarla ilk konuklarını memnun şekilde uğurlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Sağlık ve spor alanındaki ilk kongre ile binlerce kişinin adım attığı tesis, Antalya’nın göz bebeği olarak hizmetini sürdürüyor. Merkezin fuaye alanları, karşılama ve molalar için hizmet verirken, sıra düzeninde iki bin kişi kapasitesiyle Antalya’da adını listenin başına yazdıran büyük salonda gerçekleşen kongre, yüzlerce öğretmen ve doktorun aynı anda eğitim aldığı bir nokta olarak hizmet sundu. Katılımcılar ve ev sahibi dernek ve kuruluşların oldukça rahat ve planlı hareket edebilmesine olanak sağlayan, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nin konuklardan tam not almasını sağladı.

Düğün, fuar, seminer, konferans gibi çok farklı organizasyonlara cevap verecek nitelikte olan merkez, sağlıklı yaşam için eğitim alan binlerce katılımcının modern ve ferah bir ortamda bir arada olmasına olanak sundu. Kepez Belediyesi’nin kendi olanakları ile inşa ederek hizmete sunduğu en büyük bütçeli projesi, beş yıldızlı otel konforunda hizmet veren işletmesi ve hayranlık uyandıran dekorasyonu ile ilk büyük organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Yerel, ulusal ve uluslararası nice etkinliğe ev sahipliği yapabilecek olan merkez, Antalya için büyük bir önem taşıyor. Kepez’in gelişim serüveninde ciddi bir boyut atlamasını sağlayan proje, genç Başkan Tütüncü’nün gayretleri ile önemli organizasyonları Kepez’e taşıyan ciddi bir yatırım olarak ilçenin parlayan yıldızı haline geliyor. 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz