• facebook
  • twitter
-A | A+

Altınova şehirleşiyor

Haber Tarihi: 9 Haziran 2020, Salı - 14:16
Altınova’da devam eden yol açma çalışmalarını inceleyen Başkan Hakan Tütüncü, yeni yolların 45 yıllık imar planı hayalini gerçekleştirdikleri Altınova'ya, değer kazandıracağını söyledi.

Kepez Belediyesi, 45 yıldır beklenen imar planı hayalini gerçekleştirdikten sonra Altınova bölgesindeki alt ve üst yapı yatırımlarını artırdı. Bölge, yol, yeşil alan ve sosyal tesis yatırımlarıyla hem değer kazanıyor, hem şehir kimliği kazanıyor. İmar planının yapılmasından sonra Altınova sakinlerinin, kapalı imar yollarının açılması talebi de hızlı bir şekilde karşılanıyor. İnşa edilen yeni yollarla, Altınova’daki imar yolları birbirine bağlanıyor.  

Elif Sokak açıldı

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Altınova Sinan Mahallesi’nde imar planında olmasına rağmen kapalı olan Elif Sokak’ı ulaşıma açıyor. Fatih Sokak ile Ülker Sokak arasında kalan 15 metre genişliğinde ve 821 metre uzunluğundaki yolun yapımı büyük oranda tamamlandı. Elif Sokak, Sinan Mahallesi’nden havaalanı yolu olarak da bilinen Serik Caddesi’nin yan yoluna ulaşım imkanı sağlayacak.

Tütüncü, “Altınova’nın imarı dönemimizde yapıldı”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de bölgede devam eden yol yapım çalışmasını yerinde inceledi. Fen İşleri ekiplerine kolaylıklar dileyen Tütüncü, Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır’dan yolun yapımı hakkında bilgi aldı.
Başkan Tütüncü, yaptığı açıklamada, Altınova’nın 45 yıla yakın süren imar probleminin dönemlerinde çözüldüğünü anımsattı.  

Altınova’ya konforlu yaşam

İmar sorununu çözdükten sonra Altınova’ya şehir kimliği kazandıracak yatırımları hızlı bir şekilde yapmaya başladıklarının altını çizen Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti: “Altınova’da imar yollarının açarken, bölge sakinlerine modern bir şehirde yaşama ayrıcalığını sunan sosyal tesisleri de inşa ediyoruz. 

12 yılda 1000 km yeni yol

Yol, medeniyettir, dedik ve 12 yıldan beri Kepez’de yeni yollar açmaya gayret ettik. Açtığımız her yol, hem mahallelerin değerini artırdı hem de şehir içi ulaşımı rahatlattı. Son 12 yılda 1000 km’nin üzerinde yol açan belediyemiz, şimdi de büyük bir heyecanla Altınova’nın yollarını açıyor. Burada çok ciddi yol inşaatımız var. Yollarını açılması için ciddi alt yapı yatırımları yapıyoruz. Yeri geliyor zorlu coğrafi şartlarla mücadele ediyoruz. Ama kararlılıkla işin üzerine giden belediyemiz, Altınova’ya yeni yollar kazandırıyor.  Yeni yollar hem Altınova değer kazandıracak hem de hemşehrilerimiz daha güzel bir ortamda yaşama imkanı sunacak. Altınova adeta yatırım şantiyesine döndü. Gayretlerimiz neticesinde Altınova geleceğe çok daha güçlü bir biçimde yürüyor.

Altınova’nın değeri artıyor

Altınova’da kocaman yollar açıyoruz. Bu yollar aslında imar ve şehircilik problemlerini tamamlamış Altınova’nın değerine değer katan çok önemli yatırımlar oluyor. Yeni yollar açmaya devam edeceğiz.  Altınova’nın önünde güzel bir gelecek, aydınlık yarınlar var. Altınova şehirleşiyor, değeri artıyor.  Çok kaliteli bir yaşama, bu şehircilik hamleleriyle Altınova merhaba diyor.”
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz