• facebook
  • twitter
-A | A+

Başkan Tütüncü'nün Kurban Bayramı Mesajı

Haber Tarihi: 29 Temmuz 2020, Çarşamba - 17:12

Kıymetli Hemşehrilerim;

En güzel duyguların yaşandığı, sevincin, hüznün ortak paydada buluştuğu bir mübarek Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Bayramlar sevincin, mutluluğun, yakınlaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı günlerdir. Bayramlar sayesinde kırgınlıklar unutulur, dostluklar pekiştirilir, düşkünlerin elinden tutulur, yetim ve öksüzler sevindirilir.

Bayramları, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını egemen kılmamız ve birliğimizin daha da güçlenmesi için fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Bu yıl Kurban Bayramımızı, yaşamakta olduğumuz Covid -19 salgını sebebiyle daha farklı duygularla yaşıyoruz. Devletimizin salgının ülkemize en az zararı vermesi amacıyla ülke çapında aldığı tedbirler nedeniyle salgının daha kontrollü bir aşamada olduğu şartlar içindeyiz.

Bu günlerin daha sağlıklı günlerin habercisi olduğu duygusuyla gereksiz endişelere kapılmadan, devletimizin bizler için aldığı her türlü tedbirlere uyarak, başta aile fertlerimiz olmak üzere herkesle birlikte bayram neşesini hissedelim hissettirelim.

Kepez Belediyesi olarak vatandaşlarımızın bu özel günlerde dini vecibelerini sağlıklı ve en iyi şekilde yerine getirmeleri için kurban pazarlarında ve kesimhanelerde gerekli tedbirleri aldık. Bayram boyunca belediye personelimiz her türlü sorunlarınızı çözmek ve mutlu bir bayram geçirmenizi sağlamak için her zaman sizlerle beraber olacaktır.

Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, Kepez’e, ülkemize ve tüm Müslüman alemine mutluluk getirmesini temenni ediyorum.
 
                                                                                                               Hakan TÜTÜNCÜ
                                                                                                                 Belediye Başkanı
                                                                                                 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz