• facebook
  • twitter
-A | A+

Tütüncü, “Birlikte yürüyecek çok yolumuz var”

Haber Tarihi: 8 Eylül 2020, Salı - 13:55
MHP Kepez İlçe Olağan Kongresi’nde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti Devletini bizden sonraki kuşaklara miras bırakmak en önemli ülkümüz. O zaman birlikte yürüyecek daha çok yolumuz olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ile beraber MHP Kepez İlçe Olağan Kongresine katıldı. MHP Kepez İlçe teşkilatının kongre heyecanına ortak olan Başkan Tütüncü,  “Heyecanı, coşkusu yüksek bir ortamda milli ve manevi duyguların yüreğimizi, gönlümüzü, kalbimizi doldurduğu bu güzel mekanda sizlerle birlikte olmak, Kepez ilçe teşkilatımızın bu kongre heyecanına ortak olmak benim için de büyük bir mutluluk vesilesi” diye konuştu.

Şehrimize, Antalya’mıza hizmet ediyoruz

Başkan Tütüncü, “2009'dan bu yana Kepez'de Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımızla gönül gönüle milletimize, şehrimize, Antalya’mıza hizmetler yapmanın tarifsiz mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.  Cumhur İttifakı'nın kurulması ile birlikte bu gönül birlikteliğinin bambaşka bir seviyeye eriştiğini belirten Tütüncü,  “Birlikte, beraber nice çok işler yaptığımızı bu salondaki herkes çok iyi biliyor. Bizim 2 temel hedefimiz,  2 temel amacımız vardı. Bunlardan birincisi milletimizin yarınlarına güçlü bir şehir inşa edebilmek, ikincisi de bir yandan bu hizmetleri yaparken diğer taraftan da manevi kalkınmayı sağlamaktı. Nesilleri inşa etmek, gelecek tefekkürümüzü ortaya koyarak, değerlerimizi ihya ederek, maddi ve manevi kalkınmayı aynı anda, eş zamanlı olarak burada, bu güzel şehirde birlikte ve beraber sürdürebilmek. Bu konuda önemli başarılar elde ettiğimizi buradaki arkadaşlarımız biliyor.” dedi.

Birlikte ve beraber yol yürüyoruz

“Mademki pandemi şartlarından geçiyoruz. Hızla bitirilmesi gereken bir kongre var. Söylemek istediğim bu güzel günde şudur” diyerek sözlerine devam eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Birlikte, beraber yol yürürken Cumhur İttifakı çatısı altında birlikte beraber mücadele verilirken en temel hedefimiz anlı şanlı cetlerimizden aldığımız manevi mirası ötelere taşıyabilmektedir. Atalarımızdan miras kalan adalet, iyilik, güzellik, yeryüzünü imar etme, maddi ve manevi kalkınmayı aynı anda sağlama anlayışını geleceğe birlikte beraber taşıyacağız. Buna yürekten ve gönülden inanıyorum.”

 Bu ruhu hep beraber ortaya koyduk

“Çünkü biz Malazgirt'te inancımızın şahlanışını bu güzel ülkenin güzel insanları olarak, hep birlikte yaşadık, yaşıyoruz. İstanbul'un Fethi’nde Sultan Fatih oluyor, Ulubatlı Hasan oluyor. Kanuni Sultan Süleyman oluyor. Muhteşem ordularıyla Avrupa içlerine gidiyoruz. Çanakkale'ye geliyoruz, bu sefer de orada da Seyit Çavuş oluyoruz. Hep birlikte Sakarya'nın siperlerine giriyor, hep birlikte Kıbrıs'ta düşman tahkimaları arasından geçiyoruz. 15 Temmuz'da ülkenin birliği, milletin selameti için hep beraber birlik ve beraberlik ruhunu ortaya koyuyoruz. Bunlar bizim ortak değerlerimiz. Türk milletinin geleceğe güçlü yürümesi, yarınlarda güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti Devletini bizden sonraki kuşaklara miras bırakmak en önemli ülkümüz. O zaman birlikte yürüyecek daha çok yolumuz olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar ve ekibine başarı dileklerini de ileten Başkan Tütüncü, konuşmasını “Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan… Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan” diyerek tamamladı.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz