• facebook
  • twitter
-A | A+

Okullarımıza hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz

Haber Tarihi: 11 Nisan 2021, Pazar - 12:38
Yedi Kuyular İlkokulu’nu ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Vicdani sorumlulukla en çok okullara hizmet etmekten, okulların eğitim seviyelerine katkı sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Sütçüler Mahallesi’ndeki Yedi Kuyular İlkokulu’nu ziyaret etti. Başkan Tütüncü’yü , Yedikuyular İlkokulu Müdürü Fatih Tıraş ve okul yönetimi karşıladı. Pandemi tedbirleri nedeniyle okula girmeden önce Tütüncü’nün ve beraberindeki heyetin ateşleri ölçüldü. Okul yönetimi ve öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Tütüncü, istek ve talepleri dinledi. Eğitime büyük önem verdiklerini ve bunun içinde ilçedeki tüm okulları sık sık ziyaret ettiklerini dile getiren Başkan Tütüncü, “Bu okula ilk 2009 yılında gelmiştim. O günden bu yana da okullar benim ilgi alanlarımın başında geldi. Biliyorsunuz ki, okullar belediyelerin yetki ve sorumlulukları içersisinde değil. Biz vicdani bir sorumlulukla en çok okullara hizmet etmekten, okulların eğitim seviyelerine katkı sunmaktan mutluluk duyduk. Benim dönemimde dile kolay, Kepez’e 140 tane yeni okul yapıldı. Önümüzdeki günlerde 20 okulu daha ilçemize kazandırma hedefimiz var. Planlamalarını yaptık, yapıyoruz. Diğer yandan da okulların eğitim kademelerini artırma noktasında da okul idareleriyle, öğretmenlerimizle kol kola, gönül gönüle önemli işler yaptık, yapıyoruz. “ diye konuştu.

Öğretmenlik kutsal bir meslek

2009 yılında bugün ziyaret ettiği okulun önüne geldiğini o günleri anımsayan Tütüncü, “O zaman ‘Ali Rıza Altıntaş Okulu’ yazıyordu. Yedi Kuyular ismi yoktu. Okulun girişinde çocuklarımızla fotoğraf çektirmiştik. O günle bugün arasında her konuda siyahla beyaz kadar fark var.   Okulun içinden eğitim kalitesinden her şey çok daha iyiye ve güzele gidiyor. İnsana yapılan yatırım çok önemli. “dedi.  Öğretmenlik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğunu ve okul döneminde unutamadığı 2 öğretmeni olduğunu vurgulayan Başkan Tütüncü, “ İlkokul öğretmenim ve ortaokuldaki Türkçe öğretmenimi hiç unutmadım. Onlardan aldığım ilhamla bugünlere geldim. Onların açtığı ufuk, bilgi, yön bizler için çok önemliydi. Sizler çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Bazen bir çocuğun kalbini fethedersiniz, o çocuk toplumu peşinden sürükler. Ve o çocuk sizin eseriniz olur ve siz onla mutluluk duyarsınız. Çok kutsal bir meslekle şereflendiriliyorsunuz. Siz nesle dokunuyor. Nesilleri güzelleştiriyorsunuz. Nesli güzelleştirmeye devam edin, ben hep arkanızda olacağım. ” diye konuştu.

Öğretmen olmak isterdim

“Geçmişe dönme imkanım olsaydı öğretmenlik mesleğini seçerdim” diyerek sözlerine devam eden Tütüncü, “Öyle zamanlar gelir ki milletler insan yetiştirirler, milletlerin en zor zamanlarında o adam öne düşer, bütün milleti peşine takar ve bu güçle birlikte bir milletin istiklal mücadelesini yazar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi… “ dedi.

Tütüncü’ye teşekkür

Başkan Tütüncü, daha sonrada okulun akıl oyunları, drama, spor, resim ve müzik atölyeleri ile kütüphane, konferans salonu, trafik eğitim ve özel eğitim sınıflarını gezdi. Yedi Kuyular İlkokulu Müdürü Fatih Tıraş da, Başkan Tütüncü’nün her zaman yanlarında olduklarını dile getirerek, eğitime sundukları katkılardan dolayı kendisine teşekkür etti.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz