• facebook
  • twitter
-A | A+

Tütüncü’den çocuklara çok amaçlı salon

Haber Tarihi: 13 Nisan 2021, Salı - 15:20
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Perihan-Esat Aral Ortaokulu ile Varsak Şelale Ortaokulu öğrencilerine verdiği ‘çok amaçlı salon’ sözünü tuttu.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ciddi bir destek verdiği eğitimde çocukları bir kalıcı eserle daha buluşturdu. Başkan Tütüncü’nün,  iki okula sözü olan ve inşası tamamlanan çok amaçlı salonlar hizmete hazır.
Öğrencilerin kültür, sanat ve spor etkinliklerini yapabileceği çok amaçlı salonlar, Antalya Valiliği ile imzalanan protokol kapsamında Perihan-Esat Aral Ortaokulu ile Varsak Şelale Ortaokulu bahçelerine inşa edildi.

Tütüncü çok amaçlı salonu gezdi

Başkan Hakan Tütüncü de, Karşıyaka Mahallesi’ndeki Perihan-Esat Aral Ortaokulu’na kazandırılan çok amaçlı salonda incelemede bulundu.
Başkan Tütüncü, yaptığı açıklamada ilçedeki okulların fiziki yapılarının iyileştirilmesine ve öğrencilerin daha iyi ortamlarda eğitim almasına önem veren bir belediye olduklarını söyledi. 

Tütüncü, “Eğitime katkımız devam edecek”

Eğitime yapılan yatırımın, ülkenin geleceğine yapıldığının altını çizen Tütüncü,  “Çocuklarımızın çok daha iyi okullarda, ortamlarda okumasını arzu ediyoruz. Bu bakımdan okullarımızın niteliğini yükseltme, fizik imkânlarını arttırma gibi çalışmaları çok önemsiyoruz. Bu yıl 2 tane okulumuza çok amaçlı salon kazandırdık.  Salonlardan bir tanesini, Varsak Şelale Ortaokulumuza, bir diğerini de Perihan Esat Aral Ortaokulumuza inşa ettik. Bu salonların,  öğrencilerimizin sosyalleşmesine, sosyal etkinliklerini en güzel şekilde yapması,  onların farklı bir sosyo- kültürel ortama hazırlanması noktasında çok önemli katkıları olacak. Eğitime katkımız devam edecek. Okullarımıza yeni salonlar yapmaya, yeni imkânları öğrencilerimize sunmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Çocuklara kapalı alanda etkinlik yapma imkanı

Çok amaçlı salonlar, tek katlı ve betonarme mimaride yapıldı. Kullanıma hazır olan tesislerin içerisinde sahne de bulunuyor. İki salonda tekerlekli sandalye kullanıcıları için engelli rampası da yer alıyor.
Perihan Esat Aral Ortaokulu’nun bahçesinde 150 metrekare alana yapılan salon aynı anda 80 öğrenciye hizmet verecek. Salonun yanına kantin binası da yapıldı. Varsak Şelale Ortaokulu’nun bahçesindeki 120 metre karelik alana inşa edilen eğitim salonunu ise 75 öğrenci kapasitesi bulunuyor.

Kepez’den eğitime dev destek

Geçtiğimiz yıl General Şadi Çetinkaya Ortaokulu’nun bahçesine çok amaçlı salon kazandıran Kepez Belediyesi, 31 okulda bilişim sınıfı kurarken,  4 okula da çadır tarzı spor salonu inşa etmişti.
Okulların bakım onarımından, bahçe düzenlemesine, spor malzemesinden kütüphaneye kadar ihtiyaçlarını karşılayan Kepez Belediyesi, arsalarının Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis ederek ve okul alanlarındaki mülkiyet ile imara ilişkin sorunları çözerek, ilçeye 130’dan fazla okul binasının yapılmasını sağladı.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz