• facebook
  • twitter
-A | A+

Duacı’nın mıcır taşlı yollarına sıcak asfalt

Haber Tarihi: 12 Mayıs 2021, Çarşamba - 11:21
Kepez Belediyesi, kırsal yaşamı ve bahçeli evleriyle şehrin en güzel yerleşim yerlerinden biri olan Duacı Mahallesi’nin, mıcır taşlı yollarını sıcak asfalta dönüştürüyor.

Kepez Belediyesi, çam ormanları içerisindeki yazlık evleri ve köy yerleşim dokusuyla öne çıkan Duacı Mahallesi’nin sosyal yaşam konforunu, hizmetleriyle artırmaya devam ediyor.  
Başkan Hakan Tütüncü döneminde, aile yaşam merkezi, köy mimari dokusuna uygun kurs binası, semt spor sahası ile semt pazarının kazandırıldığı mahallenin; mıcır taşlı yolları da, sıcak asfalt çalışmasıyla konforlu hale getiriliyor.

36 sokağa sıcak asfalt

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçenin kırsal kesiminde yer alan Duacı Mahallesi’nin sathi asfalt yollarını, sıcak asfaltla kaplama çalışmasını geçtiğimiz yıllarda başlatmıştı. Bu kapsamda 11 sokağın mıcır taşlı yollarına sıcak asfalt serilmişti. Fen İşleri Müdürlüğü, bu yıl da mahallenin 25 tane sokağında sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Hizmet ömrünü tamamlayan 24 bin metrekare uzunluğundaki mıcır taşlı yollara, 4 bin 500 ton sıcak asfalt döküldü. Tamamlanan asfalt çalışmasıyla Duacı Mahallesi’nin 36 sokağının yolu, konfora kavuşturulmuş oldu.

Yaya yolları da konforlu oluyor

Kepez Belediyesi, bölgenin yaya yollarını da konforlu hale getiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü, asfalt serimi tamamlanan sokaklarda parke kaldırım çalışması başlattı. Kaldırım çalışmasının önümüzdeki aylarda tamamlanacağını aktaran Fen İşleri Müdürlüğü yetkileri, program dâhilinde mahalledeki asfalt ve yol yapım çalışmalarının devam edeceğini kaydettiler.

Duacı’ya 4 şeritli yol

Kepez Belediyesi, Duacı Mahallesi’ni, Masa Dağı’ndan şehir merkezine bağlayan yolun 8 metre olan genişliğini de 20 metreye çıkarmıştı. Sıcak asfalt, peyzaj ve yol çizgi çalışmalarından sonra hizmete açılan 4 şeritli Duacı Yolu, şehir için de önemli bir ulaşım güzergâhı oldu.
 
 
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz