• facebook
  • twitter
-A | A+

Tütüncü, ilk yardım kursunda

Haber Tarihi: 2 Haziran 2021, Çarşamba - 13:23
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Tıp Merkezi’nde kadınlar için düzenlenen ‘İlk Yardım Eğitimi’ kursunu ziyaret etti. İlk yardım dersine katılan ve kursiyerlerle sohbet eden Tütüncü, “Biz, insana hizmetin merkezine hanımefendileri ve bu şehrin çocuklarını koyduk. Kadınlarımız ve çocuklarımız bizim için çok kıymetli” dedi.

Kepez Belediyesi’nin, evde meydana gelebilecek kazalara karşı düzenlediği annelere yönelik ücretsiz ‘İlk Yardım Eğitimi’ kursu devam ediyor. Tüm kazanların neredeyse yüzde 25’inin meydana geldiği ev kazalarına karşı annelerin acil müdahale edebilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen kurslar yoğun ilgi görüyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediyesinin çatısı altında faaliyet gösteren AKMEK ve Kepez Kadın Koordinasyon Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ‘Annelere İlk Yardım Eğitimi’ kursunu ziyaret etti. Başkan Tütüncü’ye ziyareti sırasında Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hudai Vural, Kepez Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Ethem Çarkcı, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Özsoy eşlik etti. İlk yardım dersine katılan ve ders sonunda  kursiyerlerle sohbet eden Başkan Tütüncü, ilk yardım eğitmenlerine de katkılarından dolayı teşekkür etti.

Sertifikalı ilk yardım kursu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hanımefendilerin bilgi birikimlerini arttırmanın, hayata dair deneyimlerini yükseltmenin, onları yeni bilgilerle zenginleştirmenin, hayatı güzelleştirmek anlamına geldiğini söyledi. Kepez Belediyesi’nin bu anlamda çok özel çalışmalara imza attığını ve atmaya da devam edeceğini belirten Tütüncü, “Aslında biz, insana hizmetin tam da merkezine hanımefendileri ve bu şehrin çocuklarını koyduk. Kadınlar ve çocuklar bizim için çok önemli… Hayat bir anlamda onların etrafında şekilleniyor. Bu düşünceden hareketle halk eğitim işbirliği ve milli eğitim desteği ile son derece anlamlı güzel bir sertifika programını özel bir kursu, Kepez'in hanımefendileriyle buluşturduk.” dedi.

62 kişi sertifika aldı

İlk yardım kursunun sağlık merkezi statüsünden, tıp merkezi statüsüne alınan Kepez Tıp Merkezi’nde düzenlendiğini belirten Başkan Tütüncü, “Tıp merkezimiz, tedaviye odaklandığı kadar, gündelik anlamda da önemli çalışmalar yapmaktadır. Seminerlerin yapıldığı bu ortam, Kepez’in hanımefendilerine acil yardım sertifika programı uyguluyor. Günlük hayatın çeşitli noktalarında hepimizin başına gelebilecek istenmeyen durumlarda almamız gereken pozisyonlar, yapmamız gereken ilk yardım müdahalelerinin neler olduğunu anlatan bu çalışmayı alanında son derece uzman doktorlarımız, öğretim üyesi arkadaşlarımız sürdürüyorlar. Hanımefendiler gerek ev hanımı olsunlar, gerek hayatın içerisinde farklı noktalarda olsunlar beklenmeyen bir durumda yapabilecekleri, müdahale edebilecekleri, belki de hayat kurtarabilecekleri, bilgilere ulaşıyorlar. Bugüne kadar 62 hanımefendi bu eğitimlerden geçmek suretiyle sertifikalarını aldılar. Artık onlar sertifikalı bir acil müdahale ekibinin bütün özelliklerini taşıyorlar. Bu da çok önemli bir nokta… Yani onların o sertifikaları yapmış oldukları müdahalenin hukuki olmasını sağlıyor. Acil durumlarda, sağlık görevlilerinin olmadığı bir ortamda ilk yardım müdahalesi gerekiyorsa, o ortamda bu eğitimlerden geçen sertifika almış bizim hanımefendilerimize görev düşüyor. Ben bu kurslara katılan hanımefendileri kutluyorum. Milli eğitim ve halk eğitim merkezi müdürümüz ile tıp merkezi çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum.” “diye konuştu.
 
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz