Başkan Tütüncü’nün 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

22 Kasım 2023, Çarşamba - 12:15
Başkan Tütüncü’nün 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
Sevgili Öğretmenler;

İnsan yetiştirme sanatı olarak ifade edebileceğimiz öğretmenlik en kutsal mesleklerin başında gelmektedir. Bizleri bilgiyle buluşturan, eğiten ve nitelikli bireyler olmamızı sağlayan, yarınlarımızı şekillendiren ve bizleri hayatla bağlayan öğretmenlerimiz,  anne ve babamızdan sonra hayatımızın en kutsal varlıklarıdır.

Bir toplumun aydınlık geleceğini eğitimle inşa eden, nesillere bilgiyi, ahlakı, davranış biçimini saygı ve sevgiyle işleyen en büyük değerlerimiz öğretmenlerimizdir. Bu kutsal ve onurlu görevi, önce insan felsefesiyle özveriyle yerine getiren öğretmenlerimiz, Türk çocuklarını milli ve manevi değerlerle donatarak, ruhen, fikren ve ahlaken en iyi şekilde yetiştirmenin, Türk Milletini ve Türkiye Cumhuriyetini, dünya devletleri arasında saygın ve onurlu bir konuma yükseltmenin gayreti içerisindedirler.

Bizlere ve yarının sahipleri çocuklarımıza müreffeh bir istikbalin kapılarını açacak yegâne anahtar öğretmenlerimizin elindedir. Hayatımızda başarılı olduğumuz her alanda öğretmenlerimizin emeği, gayreti ve katkısı vardır.

Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun yol gösteren önderleri ve örnek insanlar olmuşlardır.
Cumhuriyetimizin Kurucusu, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk,“Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır"  diyerek öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yapmış, öğretmenlerin ne denli bir öneme haiz olduğuna işaret etmiştir. 

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de öğretmenlerimiz gece gündüz demeden yurdumuzun her köşesinde bir karşılık beklemeden, fedakârca çalışarak ülkemizin geleceği evlatlarımızı yetiştirmenin, onlara yeni ufuklar açmanın çabası içersindedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle; fedakâr, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.
Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, emekli, öğretmenlerimize sağlık ve esenlikler, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.

Tüm öğretmenlerimizin 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ kutlu olsun
 
                                                                                                                      Hakan TÜTÜNCÜ
                                                                                                                      Belediye Başkanı
 
Başkan Tütüncü’nün 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Benzer Haberler

Tütüncü’nün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Tütüncü’nün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İnsan yetiştirmek gibi en kutsal ve önemli görevi en zor şartlarda bile hakkıyla yerine getiren, saygıdeğer olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden bütün öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Gününü”  kutluyorum. Dünyanın

Kepez Belediye Başkanı Sn. Hakan Tütüncü’nün Öğretmenler Günü mesajı:
Kepez Belediye Başkanı Sn. Hakan Tütüncü’nün Öğretmenler Günü mesajı:

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, en kutsal mesleklerinin başında gelen öğretmenliğin, doğrudan insanı ve onun oluşturduğu medeniyeti şekillendirdiği için tarih boyunca en fazla


Tütüncü’nün Öğretmenler Günü Mesajı
Tütüncü’nün Öğretmenler Günü Mesajı

Üzerimizde büyük emekleri olan kıymetli tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum. Öğretmenlerimiz bizleri hayata bağlayan, geleceğe taşıyan anne ve babamızdan sonra


Kepez’de öğretmenler günü etkinliği  
Kepez’de öğretmenler günü etkinliği  

24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, insanların hayatlarına dokunan öğretmenlik mesleğinin en kutsal meslek