Kepez’de tiyatro günleri

22 Ocak 2015, Perşembe - 10:06
Kepez’de tiyatro günleri
Kepez Belediyesi Tiyatrosu, hafta sonunda Haldun Taner’in ünlü eseri Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ı sahneleyecek
 
Kepez Belediyesi Tiyatrosu oyuncuları, hafta sonunda ünlü yazar Haldun Taner’in ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı eserini yorumlayacak.

 Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde cuma ile cumartesi günleri ücretsiz olarak sahnelenecek olan gösteri, saat 20.00’de başlayacak.

Cumhuriyet öncesinden başlayıp günümüze kadar ülkemizin yaşadığı önemli toplumsal olayları anlatan eserin anlatımında, geleneksel Türk tiyatrosu motiflerinden yararlanıldı. Aynı mahallede doğan ama farklı tarzda yetiştirilmiş Vicdanı ile Efruz’un hayatı üzerinden anlatım yapılan oyunda, iki farklı karakter, aynı konuya farklı açılardan bakıyor.

Oyunun baş karakteri Vicdanı, her zaman yenilmeye mahkum, düzene ayak uyduramayan ve hayatı haksızlıklarla dolu olan bir vatandaş. Efruz ise bunun tam ters karakterli biri olarak karşımıza çıkıyor.
 
Kepez’de tiyatro günleri

Benzer Haberler

Kepez Belediye Tiyatrosu yeni sezona hazırlanıyor

Kepez Belediye Tiyatrosu yeni sezona hazırlanıyor

Kepez Belediye Tiyatrosu, (KBT) Haldun Taner’in 1964 yılında yazdığı iki perdelik tiyatro oyunu “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” adlı oyununu sahneleyecek. Kepez Belediye Tiyatrosu, (KBT) Haldun Taner’in 1964 yılında yazdığı, II. Meşrutiyet’ten

KBT’ye tam not
KBT’ye tam not

Kepez Belediye Tiyatrosu (KBT), Haldun Taner’in 1964 yılında yazdığı iki perdelik tiyatro oyunu “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” adlı oyunu sahneledi.   Kepez Belediyesi Tiyatrosu


KBT’den destansı gala
KBT’den destansı gala

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde kurulan KBT, 7. sezonunda Türk tiyatrosunda önemli bir yeri olan ‘Keşanlı Ali Destanı’ adlı oyunu başarılı bir şekilde sahneliyor.


KBT 8. oyununun galasını yaptı
KBT 8. oyununun galasını yaptı

Başkan Hakan Tütüncü döneminde kurulan Kepez Belediye Tiyatrosu, Türk tiyatrosunun  önemli bir eserini daha başarılı bir şekilde sahneleyerek, sanatseverlerle buluşturdu. Yönetmen ve