Kepez hizmete doymuyor

9 Kasım 2017, Perşembe - 14:54
Kepez hizmete doymuyor
Kepez Belediyesi tarafından Altınova Düden, Çamlıbel, Duacı, Karşıyaka, Mehmet Akif Ersoy ve Ünsal Mahallerine yapılacak 6 yeni semt spor sahasının temelleri düzenlenen törenle atıldı.
 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ‘Sporun Başkenti Kepez’ sloganıyla başlattığı spor yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Kepezlilere her türlü hizmeti sunan Kepez Belediyesi 6 yeni semt spor sahası için toplu temel atma töreni gerçekleştirdi. Ünsal Mahallesi 5105 Sokak’ta gerçekleşen toplu temel atma törenine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, yönetim kurulu üyeleri, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, Ünsal Mahalle Muhtarı Nazmi Cabadak, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
 
“Kepez’i ilmek ilmek örüyor”
 
Temel atma töreninde konuşan Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, günün anlam ve önemine değindiği konuşmasına “Kepez’de gün geçmiyor ki temeller atılıyor, gün geçmiyor ki açılışlar oluyor” diyerek başladı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Büyükkeleş, “Hakan başkan sağ olsun. Kepez’i ilmek ilmek örüyor. Her tarafı eserlerle dolduruyor.  Mahallelerimize büyük hizmet veriyor. Bugün 6 mahallemizin semt spor sahası temellerini atıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
 
Dokuma aslanın midesine girmişti”
 
Yıllardır mücadele verilen Dokuma arazisi hakkında da görüşlerini dile getiren Muhtarlar Dernek Başkanı Büyükkeleş, “Dokuma arazisi aslanın midesine girmiş iken geçen hafta yapılan meclis toplantısı ile bunu aslanın midesinden çıkarıp aldı. Kepez halkına hediye etti. 450 dönüm arazi gitmişti. Dokuma için 8 senedir mücadele ediyorduk” dedi.  Ünsal Mahalle Muhtarı Nazmi Cabadak’da hizmetlerinden dolayı Kepez Belediye Başkanı Tütüncüye, teşekkür etti.
 
8,5 yıldır devam eden hizmet yolculuğu
 
Konuşmaların ardından kürsüye gelen Kepez Belediyesi ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, “Gün geçmiyor ki, yeni bir esere imza atmayalım, gün geçmiyor ki yeni bir projenin müjdesini vermeyelim, gün geçmiyor ki yeni bir açılış yapmayalım. Her gün bir önceki günden daha iyi hizmet yapabilmek için zamanla yarışan kendi ile yarışan ve hayallerini bir bir gerçekleştirmeye çalışan bir belediye idaremiz var. Bununla ne kadar iftihar etsek az. Biz çalıştıkça Kepez gelişiyor, biz çalıştıkça mahalleler güzelleşiyor. Biz çalıştıkça hemşehrilerimiz kazanıyor. İşte ! 8,5 yıldır devam eden hizmet yolculuğumuzun her bir santimi büyük bir gayretle, büyük bir emekle doludur. Geriye dönüp baktığımızda bugün ciltlere sığmayacak kadar eserler üretmişsek, anlatamayacağımız kadar çok işi başarmışsak ve yapılamaz denen nice tarihi, başarılara birlikte, beraber imza atmışsak, bunun altında yatan en temel sebep beraberce, birlikte, ama büyük bir mesaiyi, büyük bir gayreti ortaya koymamızdır” dedi.
 
Yol arkadaşlarına teşekkür
 
 Böylesi büyük eserlerle dolu bir belediyenin başkanı olmaktan iftihar ettiğini belirten Başkan Tütüncü, yol arkadaşlarına da teşekkür etti. 6 yeni semt spor sahasının temellerini atmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Tütüncü, “Temelini atmakta olduğumuz 6 semt spor sahamız Ünsal, Altınova Düden, Duacı, Çamlıbel, Mehmet Akif Ersoy ve Karşıyaka mahallemize yapılacak. Mahallelerimize hayırlı uğurlu olsun. Binlerce metre karelik alan içinde futbol, basketbol, voleybol sahalarının, parkların, yeşil alan düzenlemelerinin, spor aletlerinin olduğu, kaykay parklarının olduğu fevkalade güzel ve nitelikli tesisler bu tesisler. Yaklaşık maliyeti de 6 milyon liranın üzerinde… Bir kalemde yapmış olduğumuz bu yatırımla 6 milyon liranın üzerinde bir yatırımı mahallelerimize gençlerimize, yavrularımıza ve çocuklarımıza armağan ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
 
2018’de 11 semt spor sahası
 
Geçtiğimiz yıl 5 ayrı mahallede semt spor sahaları yaparak, hizmete sunduklarını belirten Başkan Tütüncü, “6 semt spor sahası daha geliyor. İnşallah 2018 yılında tam 11 semt spor sahasını Kepez’e armağan etmenin mutluluğunu yaşayacağız. 66 mahallemizin olduğunu hesaba katarsak her 6 mahalleden birinde semt spor sahası var demektir. Yeterli mi? Yetmez. İnşallah daha fazlasını sizlere armağan edeceğiz. Açılışında da birlikte beraberlikle dostlukla kardeşlikle bir arada olmayı Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Bugün dualarla büyük heyecanlarla bu temelleri atıyorsak, açılışı da aynı heyecanla yapmak benim bugün, bu mübarek gün önemli bir duam. Burada bir şeyinde altını çizmek istiyorum. 2009 yılında göreve geldiğimizde bu mahallede bir tek ruhsatlı bina yoktu. Vatandaşlar tapularını uzun yıllar beklemişlerdi, ama alamamışlardı. Seçim çalışmaları sırasında uğradığımız bütün dostlarımız, bize bir tek şey sordular. ‘Tapumuzu sizde verenlerden olacak mısınız? Yoksa sizde bizi kandıranlardan mı olacaksınız? Tapu vaadi ile özlemle yanıp, tutuşuyoruz’ dedi, hemşehrilerimiz… Biz sözümüzün eriyiz. Tapularınızı bir bir vereceğiz dedik.   
Allah nasip etti. Sizler 2009 görevi bize tevdi ettiniz ve bizde bütün tapuları bir bir verdik. Sadece tapuları vermekle kalmadık. Katları da arttırdık ve mahalleye kat kat değer kazandırdık.”
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü konuşmasını yaparken bir kadının ‘Kepez sizinle gurur duyuyor” sözleri üzerine, “Sağ ol annem. Her şey sizin için” dedi.
 
Ünsal’da muazzam değişim
 
Alt yapıyla ilgili her türlü problemi tek tek çözüklerini de dile getiren Başkan Tütüncü, “Bu gördüğümüz binaların yerinde 8 yıl önce hep gecekondular vardı.  Şimdi, ise yükselen binalarla bölge şehirleşmesini tamamladı. Buranın her bir noktasını modern bir şehirleşme haline getirdik.  11 yıldır devam eden Akdeniz Sanayi Sitesi yeşil yurt kooperatifinin problemini çözdük. Modern bir hayat orada baş gösterdi. Ünsal Mahallesi büyük, modern bir değişim ve muazzam bir değişim geçirmekte” diye konuştu.
 
Ünsal’a müjde üstüne müjde
 
Ünsal’a 2 hedef ve 2 müjdesi olduğunu da dile getiren Başkan Tütüncü, “Uzun yıllar devam eden Akdeniz sanayi sitesi içinde kalan gecekonduların bir türlü çözülemeyen sorunlarını yüzdük yüzdük kuyruğuna getirdik. 2018 yılı içerisinde bu hemşehrilerimizin tamamının tapu sorununu ortadan kaldırıyor, kendilerine tapularını veriyor, onlarında problemlerini çözüyoruz. İkincisi buraya yeni bir okul lazım. Yeni okullun mülkiyet sorunu ile alakalı olarak muhtarımızla gerekli çalışmaları yaptık. Ankara’dan sorununun çözümünü takip edeceğiz. Tapu sorununu da çözerken 208 dükkanlık sanayi tesisi daha doğmuş oluyor. Sadece tapu problemini çözmüş olmuyoruz. Ünsalla birlikte ticari hayatı hareketlendirecek küçük sanayi sitesini de bölgeye kazandırmış oluyoruz” dedi.
 
“Söz vermiştik, yaptık”
 
Ünsal Mahallesi’nin batı kısım imar sorununa da değinen Başkan Tütüncü, “İmar problemini söz vermiştik. Söz verdiğimiz şekliyle çözen kim oldu? Yine biz olduk. Hayırlı uğurlu olsun. Batı çevre yolunda söz verilen ancak açılmayan yerleri imara açmakla birlikte aslında yaptığımız şu oldu. Korkuteli kavşağından Limana doğru inen vatandaşlarımızın ve Antalya’ya gelen misafirlerimizin Ünsal Mahallesi sınırlarından geçerken daha güzel bir şehir vitrini ile buluşmaları oldu. Siz bizlere destek verdikçe, siz bizlere dualar ettikçe, gece gündüz çok çalışmaya söz veriyorum. Sizin emanet ettiğiniz bütçeleri daha doğru kullanmaya, daha çok hizmetler üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, duanın ardından davetlilerle birlikte butona basarak 6 semt spor sahasının temelinin ilk harcını döktü. 
 
6 semt spor sahası daha
 
Ünsal Mahallesi’nde 11 bin 27 metrekare, Altınova Düden Mahallesi’nde 15 bin 430 metrekare, Mehmet Akif Ersoy ile Çamlıbel Mahalleleri’ne 7 bin 107’şer metrekare, Karşıyaka Mahallesi’ne 8 bin 60 metrekare ve Duacı Mahallesi’ne ise 5 bin 73 metrekare alana semt spor sahası yapılacak. İçinde futbol, basketbol ve voleybol sahaları, fitness grubu, yürüyüş yolu, çocuk oyun alanları, büfe, duş, soyunma kabinleri, pergole, masa ve bankların yanı sıra, bazılarında kaykay pisti de yer alacak olan 6 yeni semt spor sahasının ilki, Ünsal Mahallesi’ne inşa edilecek.
 
 
Kepez hizmete doymuyor
Kepez hizmete doymuyor
Kepez hizmete doymuyor
Kepez hizmete doymuyor
Kepez hizmete doymuyor
Kepez hizmete doymuyor

Benzer Haberler

Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”

Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”

Kepez Belediyesinin Şafak Mahallesi’ne kazandırdığı Kepez Evi’nin açılış töreninde konuşan Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez’e kazandırdığımız her eser, bizlere Kepez’in nereden nereye geldiğini gösteriyor.” dedi.   Kepez Belediyesi,

2018 Kepez’in altın yılı oldu
2018 Kepez’in altın yılı oldu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2018 yılında ilçede gerçekleştirdikleri hizmetleri değerlendirdi.  2018’in Kepez’in altın yılı olduğunu belirten Tütüncü, “Örnek


 “Yeni Kepez’in mimarı Kepezlilerdir “
“Yeni Kepez’in mimarı Kepezlilerdir “

Başkan Hakan Tütüncü, 6. hizmet yılı toplantısında yaptığı konuşmada, değişen ve şehirleşen Yeni Kepez’in mimarının kendisinin değil, Kepezliler olduğunu söyledi. Tütüncü,


“Kepez’de bir devre imza attık”
“Kepez’de bir devre imza attık”

Başkan Hakan Tütüncü, meclis ve belediye idaresi olarak çok güzel eserler yaparak, bir devre imza attıklarını söyledi. Kepez Belediye Meclisi’nin, Nisan ayı olağan toplantısında kabul