Kepez’e ödül üstüne ödül

23 Kasım 2018, Cuma - 13:26
Kepez’e ödül üstüne ödül
Kepez Belediyesi, Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda 2 ödüle layık görüldü. Başkan Tütüncü, “Her aldığımız ödül bize daha çok çalışma gücü veriyor” dedi.

Kepez Belediyesi’nin modern şehirleşmeden, sosyalleşmeye kadar bir çok alanda ortaya koyduğu projelere ödül yağıyor. Kepez Belediyesi, Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda 2 ödüle layık görüldü. 4. Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda Üst Yapı Çalışmaları kategorisinde Kepez Belediyesi,’ Oyuncak Müzesi Projesi’ ile birincilik, Sosyo ve Kültürel Belediyecilik Uygulamaları Kategorisinde ‘Mimar Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri Projesi’ ile üçüncülük ödülü aldı.

‘Ödüller daha çok çalışma gücü veriyor’

Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AKBB’nin bölgeyi kapsayan ve oldukça önemli bir platform haline getirerek dört yıldır düzenlediği yarışmanın belediyeler de hizmet heyecanı oluşturduğunu söyledi. Kepez’i gençlik, eğitim, kültür sanat, spor ve sağlık şehri yapmak için çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Tütüncü,  “Bu güne kadar bu amaçla bir çok projeyi hayata geçirdik. Bu ödüller bize daha iyi bir şehir kurabilmek için çalışırken daha büyük bir çabayı ortaya koyma gücü veriyor. Her yeni proje, her aldığımız ödül bizlere daha çok çalışma, hemşehrilerimize daha çok hizmet götürebilme şevki uyandırıyor.” diye konuştu. 

Yılın Proje Ödülü

Hızlı ve modern gelişimi ile Antalya’nın önemli ilçelerinden biri konumuna gelen Kepez’e son günlerde ödül üzerine ödül yağıyor. Kepez Belediyesi geçtiğimiz günlerde de Tarihi Kentler Birliği(TKB) tarafından düzenlenen Kültürel Miras Özendirme Yarışması’nda ‘Lyrboton Kome Arkeopark Projesi’ ile  ‘Yılın Proje Ödülü’ne layık görülmüştü.

Kepez ödüle doymuyor

Her yıl farklı projeler üreten Kepez Belediyesi, AKBB’nin 1. Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda ‘Alt-Üst Yapı İşleri ve Ulaşım Hizmetleri Kategorisinde Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi’ ile birincilik, 2. Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda İyi Yönetişim ve Halkla İlişkiler Çalışmaları Kategorisi’nde ‘Dokuma’nın Ortak Akılla Halka Kazandırılması’ projesi ile birincilik, Kepez Macera Ormanı Projesi ile de kategorisinde  ikincilik ödülüne layık görüldü. Kepez Belediyesi geçtiğimiz yıl üçüncüsü düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda; İyi Yönetişim ve Halkla İlişkiler Çalışmaları Kategorisi’nde ‘Kepez Belediyesi Çocuk Meclisi’ ile birincilik, Sosyo Kültürel Belediyecilik Uygulamaları kategorisinde ‘Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’ ile de ikincilik ödülü aldı.

Dokumapark’a  proje ödülü

Kepez Belediyesi en önemli projeleri arasında yer alan Dokumapark ile de önemli bir ödülün daha sahibi oldu. Antalya’ya geri kazandırılması için büyük bir çabanın neticesinde Dokuma Fabrikası alanını tamamen halkın olacak şekilde uygulamaya geçen Kepez Belediyesi, Dokuma’nın ortak akılla halka kazandırılması projesi ile Tarihi Kentler Birliği Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda Proje Ödülü’ne layık görüldü.

Kepez’in Yıldızları Projesine Ödül

Kepez Belediyesi, AK Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu ‘Gençlik Temalı’ ödül töreninde, Türkiye Futbol Federasyonu’nun örnek aldığı ‘Kepez’in Yıldızları Spor ve Eğitim Projesi’ ile de ödül aldı. 14 bin öğrenciyi yetenek taramalarıyla spora teşvik eden Kepez Belediyesi’nin ödülünü dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu teslim etti.
 
Kepez’e ödül üstüne ödül
Kepez’e ödül üstüne ödül
Kepez’e ödül üstüne ödül

Benzer Haberler

Kepez Belediyesi Proje Ödüllerine Doymuyor

Kepez Belediyesi Proje Ödüllerine Doymuyor

Antalya’nın beş büyük merkez ilçesinden biri olan Kepez, Başkan Hakan Tütüncü önderliğinde imza atılan projelerle ödül üstüne ödül alıyor Antalya’nın arka bahçesi olarak yıllarca geri planda kalan Kepez,  imza atılan önemli projelerle şimdi

2018 Kepez’in altın yılı oldu
2018 Kepez’in altın yılı oldu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2018 yılında ilçede gerçekleştirdikleri hizmetleri değerlendirdi.  2018’in Kepez’in altın yılı olduğunu belirten Tütüncü, “Örnek


Belediyelerin ‘EN’leri ödüllendirildi
Belediyelerin ‘EN’leri ödüllendirildi

Akdeniz Belediyeler Birliği(AKBB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda dereceye giren belediyeler ödüllendirildi. AKBB’nin bu yıl


Belediye Oskarları Sahiplerini Buldu
Belediye Oskarları Sahiplerini Buldu

3. Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda dereceye giren belediyeler ödüllendirildi. 5 kategoride yapılan yarışmaya 21 belediye başvurdu.   Akdeniz Belediyeler Birliği(AKBB)