Kepez’den Atık jilet Toplama Kampanyası

11 Ağustos 2020, Salı - 11:47
Kepez’den Atık jilet Toplama Kampanyası
Kepez Belediyesi, AESOB ve Berberler Odası işbirliğiyle atık jiletlerin çöpe atılmaması ve bir kutu içerisinde toplanarak geri dönüşüme kazandırılması için ‘Atık Jilet Toplama Kampanyası’ projesini hayata geçirdi.

Kepez Belediyesi, Atık jilet Toplama Kampanyası başlattı. AESOB ve Berberler Odası işbirliğiyle başlatılan kampanyanın tanıtımını Kültür Mahallesi’ndeki bir berber salonundan yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sağlık açısından önem arz eden, hem de sıfır atıkların geri dönüşüme kazandırılmasına katkı sağlayacak olan proje hakkında bilgi verdi. Pandemi sürecinde güzel çalışmalara imza attıklarını dile getiren Başkan Tütüncü, “Hem erkek berberleri, hem bayan kuaförleri bunun yanında güzellik merkezleri belediyemiz tarafından pandemi süresince haftada bir defa dezenfekte edilen önemli sosyal merkezlerdi. İşte bu sosyal merkezlerde hem vatandaşlarımız sağlıklı ve rahat bir biçimde hizmet alabilsinler, hem de burada çalışan meslek erbabımız berberlerimiz, kuaförlerimiz mesleklerini bu zor günlerde daha rahat yapabilsinler, diye özel bir çalışmaya dikkat ettik, özen gösterdik.”dedi.

Hemşehrilerimiz gönül rahatlığıyla hizmet alabilir

Belediyenin mobil dezenfekte ekiplerinin pandemi süresince bu salonların tamamını haftada bir kez dezenfekte etmeye devam edeceğini belirten Tütüncü, “Bütün hemşehrilerimiz berberlere, kuaförlere, güzellik merkezlerine gönül rahatlığı ile gelebilirler ve buradan hizmet alabilirler. Çünkü biz berberlerimizle, esnafımızla, kuaförlerimizle birlikte muhteşem işbirliği içersinde Türkiye'de çok az belediyenin sürdürdüğü bir çalışmayı sürekliliği olan bir dezenfeksiyon çalışmasını berberler de, kuaförler de ve güzellik merkezlerinde gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

Atık jilet Kutuları, berber tezgahlarında

Kepez Belediyesi olarak, dezenfeksiyon çalışmalarına bir yeni çalışmayı daha eklediklerini belirten Başkan Tütüncü, “Berber tezgahı üzerine ‘Atık jilet Kutuları’ yerleştiriyoruz. Jilet kutuları ile birlikte aslında bir yandan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin uyguladığı ‘Sıfır Atık Projesi’ne ciddi bir destek verirken, diğer yandan da korona ile mücadele günlerinde ayrı bir de hijyeni sağlamış oluyoruz. Çünkü artık berberlerimizin kullandığı jiletler herhangi bir biçimde bir başka yerlerde birikmeyeceği ve toplanmayacağı için tek bir noktada ve kontrollü bir biçimde hijyenik olan bu kutularda biriktirilecek. Bu çalışmamız hijyen açısından büyük önem taşırken, beraberinde de sıfır atık projesine böylelikle destek vermiş olacağız.” dedi.

Atıklar geri dönüşüme

‘Sıfır Atık Projemiz’ Kepez Belediyesi’nin uyguladığı paket içerisinde birçok uygulama Türkiye çapında birçok değerlendirme çalışması tarafından ödüle layık görülmüş çalışmaların olduğu bir özel alan. Bizim için çok önemli, hep birlikte, hep beraber sürdüreceğiz, geliştireceğiz, devam ettireceğiz. Hem atıkların geri dönüşümü noktasında farklı bir güzelliği meydana getirmiş olacağız, ama bununla birlikte atıkların çevreye herhangi bir şekilde zarar vermemesi, çeşitli şekillerde virüs ve benzeri yayılımlara izin vermemesi bakımından attığımız bu adımlar önemli. “ diye konuştu.

Tütüncü’den işbirliği teşekkürü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu örnek çalışmalarda kendilerinden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Esnaf Odalar Birlik Başkanı Adlıhan Dere’ye teşekkür etti.  Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun ile de çok önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Tütüncü, “ Berber esnafımızla birlikte, yeni süreçte sağlığın, hijyenin, çok çok daha önemli olduğu bu özel dönemde farklı çalışmalar yapacağız. Kendilerine teşekkür ederim” dedi.  

Her zaman esnafımızın yanındayız

Konuşmasını hemşehrilerine seslenerek tamamlayan Tütüncü, “Bütün hemşirelerimiz gönül rahatlığı ile Kepez'in bütün berberlerine, kuaförlerine, güzellik salonlarına gelebilirler. Çünkü esnafımızla el ele gönül gönüle biz bu salonları sizlerin en güzel şekilde hizmet alması için haftalık temizliyoruz, günlük rutinlerimiz var bunları yerine getiriyoruz. Esnafımızın yanındayız. Kamu sağlığı ve halk sağlığının da yanındayız. Bu atık jilet kutuları sağlık getirsin. Sıfır Atık Projesine katkı sağlasın, geri dönüşüm konusunda da bambaşka bir kapı aralasın.”diye konuştu.

Esnaf dostu başkan

Atık jilet Toplama Kampanyası Projesi’nin işbirliği ortakları da tanıtım kampanyasında duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Antalya Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun, böyle bir çalışma başlattıkları için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti. Bu çalışmanın sıfır atık projesi’nin yanı sıra sosyal bir proje olduğuna değinen Uzun, “Bu jiletler artık sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin ağızlarını kesmeyecek. Başkanımız esnaf dostu olduğunu bir kez daha gösterdi.”dedi.

Antalya’nın tüm berber esnafına ‘Atık jilet Kutusu’

AESOB Başkanı Adlıhan Dere’de, “Başkanımız Hakan Tütüncü, göreve geldiği günden bu yana Kepez’de esnaf ve sanatkarımızın her zaman yanında oldu. Bugüne kadar bizlerden de hiçbir zaman desteğini esirgememiştir. Gönülden söylüyorum. Esnaf dostu bir Kepez Belediye Başkanımız var. Bu konuda kendisiyle gurur duyuyoruz. Esnaf Odaları, Kepez Belediyesi ve Berberler Odası ile beraber Atık Jilet Kutusu Projesi’ni başlatıyoruz. Atık Jilet Kutusu ile pandemi sürecinde mikrobun dağılmaması, mikrobun bulaşmaması ve bir yerde toplanması için böyle bir proje gerçekleştirildi. Başkanım sizi tebrik ediyorum. Bu proje Antalya’da ilk defa uygulanacak. Esnaf Odaları olarak sadece Kepez’de değil, Antalya’nın her noktasında hizmet veren berber esnafımıza bu kutuyu ulaştırmak içinde çalışma başlatıyoruz. Başkanımız, pandemi sürecinde mücbir sebeple kapalı olan tüm esnaf ve sanatkarlarımızın yanında oldu. Kapalı dükkanlarımızın normale dönüş sürecinde de hepsini dezenfekte yaptırdı, hijyen setleri verdi. Esnaflarımızı da yerlerinde ziyaret etti. Her zaman esnafımızın yanında olduğu için, esnaf dostu bir belediye başkanı olduğu için başkanımıza şükranlarımızı sunarız.” diye konuştu.
Kepez’den Atık jilet Toplama Kampanyası

Benzer Haberler

AKBB ödülleri sahiplerini buldu

AKBB ödülleri sahiplerini buldu

Akdeniz Belediyeler Birliği(AKBB) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda dereceye giren belediyeler ödüllendirildi.  Yerel yönetin anlayışının geliştirilmesi, belediye hizmetlerinin niteliğinin

  Tütüncü, “Pandemi sürecinde de esnafımızın yanındaydık”
Tütüncü, “Pandemi sürecinde de esnafımızın yanındaydık”

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret eden ve her zaman esnaf dostu bir belediye olduklarını dile getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Pandemi sürecinde de


Kepez’in mimarı 123 projesini açıkladı
Kepez’in mimarı 123 projesini açıkladı

Kepez’in yönetimine 3. kez talip olan Cumhur İttifakının AK Partili Kepez Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, ‘123 proje ile hedef 2023’ projelerini açıkladı. Kepez’e 10 yılda


Kepez’in Millet Kıraathanesi açıldı
Kepez’in Millet Kıraathanesi açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Millet Kıraathanesi’ projesi Kepez’de hayat buldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün seçim vaadi olan Kepez Kent Meydanı