Şehirleşen Ahatlı’ya modern pazar

4 Mayıs 2021, Salı - 12:28
Şehirleşen Ahatlı’ya modern pazar
Kepez Belediyesi, gecekondulardan modern konutlara dönüşümünü sağladığı Ahatlı Mahallesi’ne kapalı pazar yeri inşa ediyor.  Bu yıl için altısı çatılı, üç tanesi çatısız olmak üzere dokuz semt pazarını yatırım programına alan Kepez Belediyesi, Ahatlı Mahallesi’ne de kapalı pazar kazandırıyor.

Ahatlı Mahallesi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde mülkiyet sorunlarının çözülmesi ve kat artışı getiren imar planı çalışmasıyla gecekondudan modern bir şehre dönüşmüştü.  Yakın tarihte Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile iki lise yatırımının da yapıldığı mahalle, şehir kimliğine uygun modern semt pazarına da kavuşuyor.

Çatılı pazarın yapımı başladı

Kepez Belediyesi, önceki yıllarda uygulama imar planı paftasındaki pazar alanına yaptığı açık semt pazarını çatılı hale getiriyor. Cuma günleri 3197 Sokak’ta hizmet veren 1785 metrekare büyüklüğündeki pazar yerinin üstüne çatı yapılmasına yönelik inşaat çalışması başladı.
İnşaat çalışması bitinceye kadar da semt pazarı, 3158 Sokak’taki geçici alanında cuma günleri hizmet vermeye devam edecek.

Esnafa ve vatandaşa huzurlu alışveriş ortamı

Pazarcı esnafına ve vatandaşa, olumsuz hava şartlarından etkilenmeyeceği bir ortamda alışveriş yapma imkânı sunacak olan Ahatlı Mahallesi Kapalı Pazarı’nın,  çatıyı destekleyen çelik yapısının montajı tamamlandıktan sonra çatı kaplaması yapılacak. Bu yıl içerisinde bitirilmesi planlanan pazar yerinde, zabıta ofisi, tuvaletler ve çay ocağı üniteleri de bulunacak. Kapalı pazar alanının ışıklandırma ve ses sistemleri de olacak.

Sokak pazarları tarih oluyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, açıklamasında ilçe sakinleri ve esnaf için hizmetin en güzelini yapmaya gayret ettiklerini söyledi. 
Sosyal ihtiyaçların karşılandığı üniteleri olan, sağlıklı ve huzurlu alışveriş yapabilme imkânı sunan pazar yerleri yapmaya önem verdiklerini belirten Başkan Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti: “Sokak aralarında kurulan pazarların kaldırılması amacıyla mahallelerde imar planı düzenlemesiyle kalıcı semt pazar alanları oluşturuyoruz. Pazar Yerleri Yönetmeliği, kapsamında sokaklara kurulan, araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen semt pazarlarını kaldırıyoruz. Kaldırılan semt pazarlarını da imar planındaki alanına taşıyoruz. Bu kapsamda bu yıl Beşkonaklılar, Kütükçü, Çankaya, Yavuz Selim mahallelerimize imar planına uygun şekilde sabit semt pazarlarını inşa ettik. Kırsaldaki Başköy, Odabaşı, Kirişçiler, Çamlıca, Kızıllı ve Gaziler mahallelerimize de ‘köy pazarı’ projesi kapsamında kapalı pazar yapıyoruz. Bu pazar yerlerinin yapımı da başladı. Önceki yıllarda da Yeni Mahalle ile Şafak ve Duraliler mahallelerimize kapalı pazar yeri kazandırdık. İmar planına uygun yaptığımız semt pazarlarının üstünü de plan dâhilinde kapatıyoruz. Bu kapsamda dönemizde şehir kimliği kazandırdığımız Ahatlı Mahallesi’ne, önceki yıllarda imar planındaki alanına yaptığımız semt pazarını da söz verdiğimiz gibi kapalı bir pazar yeri haline getiriyoruz. Kapalı Pazar, mahallemize, esnafımıza hayırlı uğurlu olsun.”
 
 
 
Şehirleşen Ahatlı’ya modern pazar

Benzer Haberler

Yeni Emek ve Erenköy’e Kapalı Pazar müjdesi

Yeni Emek ve Erenköy’e Kapalı Pazar müjdesi

Bu yıl 10 mahallede semt pazarı yatırımı gerçekleştiren Kepez Belediyesi, pazarcı esnafının katkısı ile Yeni Emek ve Erenköy mahallelerindeki pazar yerlerinin üstünü çatı ile kapatıyor. Kapalı pazar projesiyle esnafa ve vatandaşa konforlu ortamda

Kepez’e 9 semt pazarı
Kepez’e 9 semt pazarı

Kepez Belediyesi, bu yıl semt pazarı yatırımında bir rekora imza atıyor. İlçeye, altı çatılı, üç tanesi çatısız olmak üzere dokuz semt pazarı kazandırılıyor. Kepez Belediyesi,


Kepez’e 12 yeni pazar
Kepez’e 12 yeni pazar

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “2021 yılı sonunda ilçeye 12 tane yeni pazarı açmış ve hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olacağız” dedi. Kepez Belediyesi, gecekondulardan


Kütükçü’ye deniz manzaralı pazar
Kütükçü’ye deniz manzaralı pazar

Kepez Belediyesi, şehrin seyir terası Masa Dağı eteklerinde bulunan Kütükçü Mahallesi’ne, deniz manzaralı sabit semt pazarı inşa etti. Kepez Belediyesi, bu yılın yatırım programına