Tütüncü, çiftçinin yanı başında

6 Haziran 2021, Pazar - 14:05
Tütüncü, çiftçinin yanı başında
Döşemealtı’nın Kevşirler, Ilıca ve Kovanlık Mahallelerinde tarlaları yanan çiftçileri ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Atatürk Orman Çiftliği’nden hasat edilen buğdayları söz verdikleri gibi tarlası yanan çiftçilerle paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.  Başkan Tütüncü, “Biz her zaman çiftçimizin yanı başındayız” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Döşemealtı İlçesi’nde geçtiğimiz haftalarda tarlaları yanan,  ürünleri ziyan olan çiftçilere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Tütüncü’ye Kevşirler, Ilıca ve Kovanlık Mahallelerindeki ziyaretine AK Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Bekir Kıvrım, meclis üyeleri ve belediye bürokratları eşlik etti. Başkan Tütüncü, ziyareti sırasında çiftçilerin istek ve taleplerini dinledi. Mahalle muhtarlarından kaç çiftçinin tarlasının yandığı konusunda bilgi alan Tütüncü, geçmiş olsun dileklerini yineleyerek, söz verdikleri gibi mağdur olan tüm çiftçilere tohum desteğinin verileceğini söyledi.

Çiftçilerimizin tohumları bizden

 “Çıkan yangınlarda kalbimiz de, gönlümüz burada sizlerle birlikteydi” diyen Başkan Tütüncü, “Muhtarlarımızın talebi üzerine, mağdur çiftçilerimize yardım elimizi uzatacağımızı söylemiştik. Çiftçilerimizin önümüzdeki yıl kullanacakları tohumluklarını Kepez Belediyesi olarak, biz üstlenmiş vaziyetteyiz.” dedi.

Bereketli bir yıl diliyoruz

Önümüzdeki Çarşamba günü de Ilıca Mahallesi’ndeki mağdur olan 15 çiftçinin evlerine tohum teslimatının gerçekleştirileceğini belirten Tütüncü, “Önümüzdeki sezon için kullanacakları tohumlukları kendilerine iletmiş olacağız. Bereketli bir yıl olmasını diliyoruz. Rabbimden inşallah bereketler niyaz ediyoruz. Kazasız, belasız bir hasat dönemine de çiftçimizi çıkarmasını kavuşturulmasını arzu ediyoruz.” diye konuştu.  

Her zaman çiftçilerimizin yanındayız

Döşemealtı ile Kepez’in birbirine komşu iki ilçe olduğunu hatırlatan Tütüncü, “ Atalarımız ne güzel söylemişler; ‘Komşu komşunun külüne muhtaçtır’ diye… Ve burada da böyle sıkıntılı bir durum olunca, tarlası yanan çiftçilerimiz olunca, bu duruma komşuları olarak kayıtsız kalamazdık. Bundan sonra da kayıtsız kalmayacağız. Her şekilde, her yerde meydana gelen sıkıntılı durumlarda, üzücü durumlar bizi de üzmektedir. Ama önemli olan şey şu ki; hüzünleri paylaşmak, hayatı paylaşmak, kederleri, elemleri hafifletmek bunlar önemlidir. Biz de elimizdeki imkanları Döşemealtı'ndaki çiftçilerimizle paylaşmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduk.” dedi.

Tütüncü gözleme pişirdi

Başkan Tütüncü, Kovanlık Mahallesi’nde gözleme pişiren kadınların yanına da uğradı. Önce hal hatır sordu, sonra da “Biraz bende yardım edeyim” diyerek, aldı eline döndürgeci, geçti odun ateşinin başına sacda gözleme pişirdi.
 
Tütüncü, çiftçinin yanı başında
Tütüncü, çiftçinin yanı başında
Tütüncü, çiftçinin yanı başında
Tütüncü, çiftçinin yanı başında

Benzer Haberler

Kepez Belediyesi, yine çiftçinin yüzünü güldürdü

Kepez Belediyesi, yine çiftçinin yüzünü güldürdü

Kepez Belediyesi’nin tarımda farkındalık uyandırmak amacıyla atıl toprakları tarım arazine dönüştürdüğü Antalya Orman Çiftliği’nden elde edilen ürünler yine çiftçinin yüzünü güldürdü. Geçen yıl hasat zamanı tarlası yanan çiftçilere

Tütüncü Döşemealtı’nı ziyaret etti
Tütüncü Döşemealtı’nı ziyaret etti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kovanlık Mahallesi ziyaret sırasında gözleme yapan kadınların yanına giderek, önce hal hatır sordu, ardından da aldı eline döndürgeci, geçti


Tütüncü, karpuz, kavun fidelerini toprakla buluşturdu
Tütüncü, karpuz, kavun fidelerini toprakla buluşturdu

Kepez Belediyesi, atıl halde iken tarlaya dönüştürdüğü 540 dönümlük tarım arazisinde gerçekleştirdiği ilk buğday hasadının ardından, Antalya Orman Çiftliği’ne karpuz ve kavun


Kepez’in buğday tarlalarında 2. hasat
Kepez’in buğday tarlalarında 2. hasat

Kepez Belediyesi, bölgede atıl halde iken tarlaya dönüştürerek, buğday ekimi yaptığı 340 dönümlük alanda gerçekleştirdiği ilk hasadın ardından, Antalya Orman Çiftliği’ndeki 200