Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”

16 Mayıs 2022, Pazartesi - 15:18
Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”
Kepez Belediyesinin Şafak Mahallesi’ne kazandırdığı Kepez Evi’nin açılış töreninde konuşan Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez’e kazandırdığımız her eser, bizlere Kepez’in nereden nereye geldiğini gösteriyor.” dedi.  

Kepez Belediyesi, ilçeye kalıcı bir eser daha kazandırdı. Taziyelerin kabul edilebileceği, mevlit, nişan gibi buluşmaların gerçekleştirebileceği Kepez Evi, Şafak Mahallesi’nde törenle hizmete açıldı.  Törene, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Açılış töreninde konuşan Şafak Mahalle Muhtarı Metin Şimşek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile emeği geçen herkese teşekkür etti.

HEP DAHA İYİ ESERLER ÜRETMEK İÇİN ÇALIŞTIK

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, her yeni açılışta çok mutlu olduklarını, çünkü her açılışın Kepez’in nereden nereye geldiğini gösterdiğini söyledi. Her açılışın kendilerine geleceğe dair büyük enerji verdiğini belirten Başkan Tütüncü, “Bu açılış törenlerinden aldığımız enerjiyi, geleceğe dair daha iyi eserler üretmek daha çok hizmet yapmak anlamında da son derece önemsiyoruz.” dedi. AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse’nin her zaman kendilerine büyük destek verdiğini vurgulayarak sözlerine devan eden Başkan Tütüncü, “ 2009'da göreve geldiğimizde buradaki geliş ve gidişli, dört şeritli yol yoktu. Binalar yoktu, bu güzellikler, parklar ve bahçeler yoktu. Burada bol bol mülkiyet sorunları vardı. Şafak Mahallesi’ndeki hemşehrilerimiz yıllardır tapularını beklemekteydi. Her gelen tapularını vermek istedi ama bir türlü olmadı. Bizler yeni haklar getirmek suretiyle burada farklı bir hareketlenmeyi meydana getirdik. Buradaki yolu açmak için mülkiyet sorunlarını çözmek için Büyükşehir Belediyesinde akla karayı seçtiğim günleri hatırlıyorum. Şimdi bu caddemize Ahmet Hamdi Akseki büyüğümüzün ismini verdik. Bu cadde Antalya trafiğine de güzel bir alternatif arter oldu. Mahalleye okullar yapıldı, imar revizyonları ile buradaki hemşehrilerimize yeni imar haklar getirildi. Yeşil alanların problemleri çözüldü, çok geniş yeşil alanlar ürettik. ” dedi.

KENTSEL DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMLER

Kültür Mahallesi’ndeki değişim ve dönüşümün ile Gülveren Kentsel Dönüşümünün önemli bir başarı hikayesi olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Tütüncü, “Ahatlı, Kültür, Yeni Doğan’da da yapmış olduğumuz kentsel değişim ve dönüşüm son derece güzel bir gelişme. Yaptıklarımızla yetinmiyoruz. Kepez'in batı mahallelerine daha nitelikli eserler kazandırmak için de çabamız devam ediyor. Sizlere iki müjde vermek istiyorum. Ünsal Mahallesi ile çevre yolu arasında kalan bölümün yıllardır süren ama bir türlü tamamlanamayan imar planlarını çok şükür geldiğimiz an itibariyle tamamlanmış vaziyetteyiz. Şimdi bunun meyvelerini de almaya başlıyoruz. 2022'de Kepez'e 26 yeni okul geliyor. Ve bu 26 yeni okulun en büyükleri de bu yeni imar planlamasını yaptığımız tamamladığımız bölgeye geliyor. Hem okul öncesi eğitim imkanları var, hem de ilköğretim, ortaöğretim imkânlarını bu bölgemizin insanlarına en güzel şekilde sunacağız. İmar planlaması yaptığımız yerlerde de güzel bir spor salonunun inşası da inşallah eş zamanlı olarak başlayacak.” diye konuştu.

AVNİ TOLUNAY’A MÜJDE

İkici sevindirici haberi de Avni Tolunay Mahallesi’ne veren Başkan Tütüncü, “Avni Tolunay bizim yıllardır problemini çözemediğimiz bir bölgeydi. Buranın üzerinde de yoğun bir şekilde çalıştık. Vekillerimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destekleriyle şimdi Avni Tolunay’ın da imar problemleri artık çözülmeye başladı. “dedi.

BİZ KÜÇÜK ŞEHİR, BÜYÜK ŞEHİR DEMEYİZ

Kepez’in birçok mahallesine müjdeler vererek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, “5 Temmuz Kurtuluş Caddesi'ni geçtiğimiz yıl çift geliş gidiş olmak üzere 4 şerit haline getirdik. Şimdi bu yolu Şafak Mahallesi’ne, buradan da Hürriyet Caddesi'ne bağlamak suretiyle hem Santral Mahallemize, hem Kepez Mahallemize son derece büyük bir değer kazandıracağız. Bunların hepsi büyükşehir mantığıyla yaklaşılan büyükşehir projesi… Arkadaşlarımız, ‘Mahalle hizmet bekliyor, biz küçük şehir büyük şehir demeyiz vatandaşa bu hizmeti yaparız’ diyorlar.  Bizde bundan mutlu oluyoruz. Çalışanlarımızın emeklerine sağlık. “diye konuştu.

KEPEZ’İN MÜCEVHERİ ŞEHİR HASTANESİ

Şehir Hastanesi'nin Kepez’in üzerinde bir mücevher gibi yükseldiğine değinen Tütüncü, bunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok büyük emeklerinin olduğunu söyledi. Antalya’ya yakışan bu emekleri daha da parlatmak anlamında Antalya Şehir Hastanesi’nin Masa Dağı, Barış, Fevzi Çakmak ve Varsak’ın bütün mahalleri ile bağlantılarının kurulduğu yolların açıldığını, bunların hepsinin de büyükşehir belediyesi projesi olduğunu, hizmetleri büyük şehir, küçük şehir demeden tüm hemşehrilere sunulduğunu sözlerine ekledi. Başkan Tütüncü, Masa dağı çalışmaları sırasında 16 metre yüksekliğinde kesme işlemi yapıldığını, 13.000 kamyon hafriyat ve dolgu yapıldığını, bütün bu hizmetin belediyenin kendi öz kaynak ve belediyenin makine parkurundaki araçlarla gerçekleştirildiğini dile getirdi.

BÜTÜN KEPEZ FAYDALANSIN

 “Biz şunu istiyoruz. Antalya Şehir Hastanesi bereketinden bütün Kepez faydalansın.” diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, “ 2022'de önemli bir projemiz daha var. Hastaneyi Antalya Bulvarına indirecek bir büyük yol açıyoruz. Antalya Bulvarı'ndan karşı tarafa Sur Yapıya doğru bir yolu da vatandaşlarımızın hizmetine kazandıracağız. Varsak ile şehir hastanesi arasını 2 dakikaya indirmişsek, burayı da birbirine en yakın nokta haline getireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere layık gördüğü bu güzel hizmetleri sizin gayretlerinizle yükselen bu hizmetleri biz de istiyoruz ki; akıllı belediyecilik hizmetleri ile ayakları yere basan projelerle ama mutlaka çok çalışarak, şehrimize bir berekete dönüştürelim. “dedi.

KEPEZ’E NİTELİKLİ SANAYİ TESİSLERİ

Kepez Belediyesinin gündüzden geceye, geceden gündüze bütün ekibiyle en güzel şekilde çalıştığını dile getiren Tütüncü, “Bir müjdeyi de sanayimize vermek istiyorum. Sayın vekilim sizlerin desteğiyle, iki sanayi kooperatifimizin başkanıyla birlikte çok önemli bir işi başardık. Sanayilerimiz kabına sığmıyordu. Sanayilerimizi hem ebat olarak büyüttük, hem de 300'den fazla yeni dükkan ilave edebileceğimiz bir imar planlamasıyla yine bunu birlikte başardık. Buradaki 300 dükkan 8-10  bin kişiye iş aş ve ekmek sağlayacak bir proje…. Kepez’e nitelikli Sanayi Tesisleri geliyor. Akdeniz Sanayi Kooperatifi Başkanımız Mehmet Öztürk'e, Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Başkanımız İbrahim Tetik’e teşekkür ediyoruz. “diye konuştu.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Şafak Mahallesine inşa edilen Kepez Evi’nin mevlit, nişan, yemek, ikram gibi değişik buluşmalara vesile olacağını, bu projenin de Kepez Belediyesi meclis üyesi Nejat Ateş tarafından çizildiğini de sözlerine ekledi.  

KEPEZ’İ BAŞTANBAŞA İMAR ETTİ

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse de, “2009’da Kepez’e taze kan Hakan diyerek, Sayın Cumhurbaşkanımız o sloganla gencecik bir delikanlıyı Kepez'i imar etsin diye görevlendirmişti. Milletimizin huzuruna, milletimizin teveccühünü kazansın diye çıkarmıştı. Elhamdülillah o genç delikanlı Kepez’i baştan sona imar etti. Milletimizin iyi gününde, kötü gününde, hemşerilerimizin her sıkıntısında, derdinde onların yanında oldu. Onunla birlikte Kepez, büyüdü ve gelişti, çok daha güzel bir şehir haline geldi. Ben huzurlarınızda Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü'ye çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başladı.

80 BİN TAPU VERDİK

Kepez'de 80.000 civarında yeni tapu verdiklerini belirten Milletvekili Köse, “Yani tapular olmayan, tapusuna sahip olmayan, evleri yıkılmakla, hukuki problemlerle karşı karşıya kalmış, her an evinde istim üzerinde oturan 80.000 haneye bir tanesinin bile tepkisi olmadan tapu verdik. Bu bir bölge için başlı başına bir devrimdir. Bu nasıl oldu? İşte! Az evvel de ifade ettim; Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi ve belediye başkanımızın tüm ekibi ile meclis üyesi arkadaşlarımızla, teşkilatımızla bütün paydaşlarla çalışmasıyla, gayretiyle, bakanlarımızın, sizlerin desteği ve himmetleri ile bütün bu hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturduk, buluşturmaya devam ediyoruz Hakan Başkan hiç durmuyor. Maşallah gece gündüz demeden çalışıyor. “ dedi.

HAKAN BAŞKAN ŞEHRİ İMAR EDİYOR

Sözlerini Turgut Cansever'in, “Şehri imar ederken nesli ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz nesil gelir imar ettiğiniz şehri imha eder.” diyerek sözlerine devam eden Milletvekili Köse, “Hakan Başkan bir taraftan şehri imar ediyor, bir taraftan da nesli ihya ediyor. Geçmişte belediyecilik başka bir şeydi. Sizin çöpünüzü alan bir kurumdu.  Belediyeyi sadece sizin çöpünüzü alan bir kurumdan vatandaşın doğumundan ölümüne kadar yanında olan bir kurum haline bu memlekette; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan getirmiştir. Sosyal belediyecilik dediğimiz şey Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan'la başlamıştır. İşte! bugün burada açmakta olduğumuz eserde o sosyal belediyeciliğin bir ürünüdür. Kepez Evi, belediyemizin kendi imkanlarıyla yaptığı, iç tefrişatının marangoz hanede yapıldığı, 2 milyonun üzerinde bir bedelin harcandığı ve mimari açıdan da Hakan Başkanımızın yaptığı bütün eserler de o estetiği zaten görüyoruz. Bugün hem kentimize, bölgemize güzellik katacak estetik bir yapıyı kullanım amacı itibariyle de çok önemli bir eksikliği giderecek çok güzel bir eser Kepez’e kazandırılıyor. Kepez Evi, Kepezimize Şafak Mahallemize hayırlı uğurlu olsun.”diye konuştu.

KEPEZ'İN SİNAN'I HAKAN TÜTÜNCÜ

Mehmet Akif Ersoy’un Süleymaniye Camii hakkında söylediği, “Hadi gel yıkalım Şu Süleymaniye’yi desen. İki kazma kürek, ikide ırgat gerek. Ancak hadi gel yeniden yapalım şunu geri desen, Bir Sinan, birde Süleyman gerek.” dizelerine de değinen AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, “İşte! Kepez'in Sinan'ı Hakan Tütüncü ve Türkiye'nin Süleyman'ı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğiniz sürdükçe Allah'ın izniyle aşamayacağımız hiçbir engel, varamayacağımız hiç bir hedefi, yoktur.” diyerek konuşmasını tamamladı.
Konuşmaların ardından Kepez Evi’nin açılışı dualarla gerçekleştirildi.
 
Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”
Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”
Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”
Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”
Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”
Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”
Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”
Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”

Benzer Haberler

2018 Kepez’in altın yılı oldu

2018 Kepez’in altın yılı oldu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2018 yılında ilçede gerçekleştirdikleri hizmetleri değerlendirdi.  2018’in Kepez’in altın yılı olduğunu belirten Tütüncü, “Örnek projelerle modern şehirciliğe koşan Kepez’in çalışanı da mutlu, bu

Türkiye’nin en büyük bilim merkezi ‘BilimFest’ ile kapılarını açtı
Türkiye’nin en büyük bilim merkezi ‘BilimFest’ ile kapılarını açtı

Kepez Belediyesinin, TÜBİTAK işbirliğiyle kurduğu Türkiye’nin en büyük bilim merkezi Antalya Bilim Merkezi ve 3 gün sürecek BilimFest ile kapılarını açtı. Açılış törenine


Kepez hizmete doymuyor
Kepez hizmete doymuyor

Kepez Belediyesi tarafından Altınova Düden, Çamlıbel, Duacı, Karşıyaka, Mehmet Akif Ersoy ve Ünsal Mahallerine yapılacak 6 yeni semt spor sahasının temelleri düzenlenen törenle atıldı.


 “Yeni Kepez’in mimarı Kepezlilerdir “
“Yeni Kepez’in mimarı Kepezlilerdir “

Başkan Hakan Tütüncü, 6. hizmet yılı toplantısında yaptığı konuşmada, değişen ve şehirleşen Yeni Kepez’in mimarının kendisinin değil, Kepezliler olduğunu söyledi. Tütüncü,