Kepez’de okul temeli öğrencilerle atıldı

18 Ekim 2022, Salı - 10:29
Kepez’de okul temeli öğrencilerle atıldı
Kepez’in 32 derslikli Menderes Mahallesi İlkokulu’nun temeli öğrencilerle birlikte atıldı. Temel atma töreninde konuşan Başkan Hakan Tütüncü, ilçede 140’dan fazla eğitim yatırımı yapıldığını ve eğitim yatırımlarının yarınımızın emanetçisi çocuk ve gençler için devam edeceğini söyledi.

Kepez’de okul yatırımları tüm hızıyla sürüyor. Menderes Mahallesi İlkokulu’nun temeli törenle atıldı. Temel atma törenine Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Milletvekili Kemal Çelik, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Menderes Mahalle Muhtarı Mehmet Eren, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Yeni Mahalle İlkokulu Halk Oyunları ekibinin gösterileriyle başlayan törende konuşan Menderes Mahalle Muhtarı Mehmet Eren, ilkokulun mahalleye kazandırılmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti. 

OKULSUZ MAHALLE KALMASIN

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan da, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı başlangıcından itibaren 1 hayırsever, 3 devlet olmak üzere 4 yatırım gerçekleştirildiğini söyledi. Eğitimin gayret ve istikrarın bir arada bulunması gereken bir yolculuk olduğuna değinen İl Milli Eğitim Müdürü Çalışkan, “Devletimizin destek ve yatırımlarıyla okulsuz mahalle kalmasın istiyoruz. Bugün temelini attığımız 32 derslikli ilkokulumuz KDV dahil 41 milyon Türk lirasına mal olacak ve 25 Temmuz 2023 yılında tamamlanacak.”dedi.  
İlçeye yeni bir okul daha kazandırılmasından dolayı duyduğu mutluluğunu dile getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, 600 bin nüfuslu Kepez’in nüfus bakımından Antalya’nın en büyük ilçesi olduğunu söyledi. Kepez’in geçmişine değinen Başkan Tütüncü, bir zamanlar ilçenin 6 adet köyden oluştuğunu ve o köylerden birinin de Altınova olduğunu bildirdi. Altınova’nın bugün 4 mahalleden oluştuğunu bildiren Başkan Tütüncü, “2009’da göreve geldiğimizde Altınova’nın imarı gerçekleşememişti. 2009 yılına geldiğimizde Altınova plazaları, AVM’leri, Türkiye’nin en hareketli ticaret merkezlerinden biriydi. Ama ne yazık ki Altınova imarsızdı.  O plazaların tamamı, AVM’lerin tamamı ticaret merkezleri ruhsatsızdı. Yalın bir ifadeyle ifade etmek gerekirse bunların hepsi gecekonduydu. İş adamları büyümek istiyordu büyütemiyorduk, buranın yerlileri çocuklarına daha güzel konutlar yapmak istiyorlardı yeni evler yapılamıyordu. Tarımcı kendini geliştirmek istiyordu, aşmak istiyordu depolama alanları lazımdı. Üretici bize geliyordu bunlar lazım diyordu biz kafamızı önümüze eğiyorduk, ‘Yapamayız’ diyorduk. Çocuklara okul lazımdı, söylüyorlardı ’Biz size okul yapamayız’ diyorduk. 2009’dan sonra tam 8 yıllık bir yolculuğun sonunda iptaller, planlar, yeni davaların sonunda biz bütün bunların neticesinde belediye meclisi olarak 45 yılın neticesinde Altınova’nın bu 4 mahallemizin imar problemlerini kökünden çözdük.” diye konuştu.

KEPEZ’E 140’DAN FAZLA EĞİTİM HİZMETİ

“İşte bu sebepten dolayıdır ki bugün bu okulumuzun temelini heyecanla atıyoruz.” diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, “Geçtiğimiz aylarda temelini attığımız Orta Mahalledeki okulumuzda tamamlandı. Bu bölgeye okullar geliyor. Yepyeni ticaret merkezleri inşaa edildi. O ticaret merkezlerinde kimler çalışıyor. Bu şehrin insanları çalışıyor. Şehrimize istihdam ortamı kazandırdık. Altınova’ya 5 yıldızlı şehir oteli yapılıyor. İmarı çözdüğümüz için EXPO Bulvarını açtık. Altınova gelişmesine devam ediyor. Yeni okullar, oteller, kamu alanlarıyla bambaşka bir alana yürüyor. Bunlar kolay olmadı. Ben göreve geldiğimde ‘Boşuna uğraşma, Kırcami çözülür, Altınova çözülmez’ dediler. Altınova imarı 8 senede çözüldü, ama hala 2022’de Kırcami imarı hala bekliyor. İnşallah çok güzel işler yapacağız. Bizim çocuklarımıza kendi mahallelerinde dünyanın en iyi eğitim ortamı sağlamak, fiziksel ortamı onlara armağan etmek, dünyanın diğer ülkelerindeki yaşıtlarıyla onları yarışır hale getirmek bizim en önemli sorumluluğumuz. Valilerimizden, vekillerimizden, bakanlarımızdan, cumhurbaşkanımızdan Allah binlerce kez razı olsun. Biz onlardan aldığımız destekle Kepez’e 140’dan fazla küçüklü büyüklü okul, eğitim tesisi, laboratuar yapma imkanımız oldu. Yatırımlarımız yarınımızın emanetçisi çocuk ve gençlerimiz için devam edecek. Altınova’mıza okulumuz hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.  

ANTALYA’NIN TAŞI TOPRAĞI ALTIN

Antalya Milletvekili Kemal Çelik’te konuşmasına temeli atılacak olan okulun hayırlı uğurlu olmasını dileyerek başladı.  Turizm kenti Antalya’nın taşının toprağının altın olduğuna değinen Milletvekili Çelik, “Bir kentin sorunlarını çözmezseniz o kente turist gelmez. Buradaki alt yapı, imar sorunu çözülmeseydi burası turizmin zirvesi olmazdı. Turizmde alt yapı önemli, ama eğitim ve kültürde çok önemli. Eğitimli insanların turizmin içinde olması da çok önemli. “ dedi.

Milletvekili Çelik, konuşmasını hep beraber ülkemize daha çok yatırımlar yapmaya, kalkındırmaya, birlik ve beraberlik içinde istikrarı sürdürmeye devam edeceğiz.“ sözleriyle tamamladı.

KEPEZ BELEDİYESİ’NDEN YATIRIMLARA TAM DESTEK

Antalya Valisi Ersin Yazıcı da, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür ederek “Sadece Menderes Okulu için değil, Kepez’de yaptığımız, yapmaya devam ettiğimiz öncelikle yatırım anlamında, inşaat başlamadan Kepez Belediyesi ne istiyorsak yapıyor. Milli eğitimdeki ekiple, valilikle uyumlu, ne istersek yapıyor. Önümüzü açıyor, hiçbir şey geri dönmüyor. Bu işin başlayabilmesi için imarla ilgili teknik ayrıntılar var. Kepez Belediyesi sınırlarında bu sorunları yaşamıyoruz. Milli Eğitim Bakanımıza Kepez adına çok çok teşekkür ediyoruz. Geçen aylarda Milli Eğitim Bakanımız ve vekillerimizin katıldığı bir toplantıda Kepez için birleştik. Birlikten kuvvet doğar sözü ile hareket ederek Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’den 12 okul sözü aldık. Ayrıca Kepez’e yapılacak okulların 32 derslikli olmasını sağladık.” dedi.  

KEPEZ AYRICALIĞI HAK EDİYOR

Kepez’in 19 ilçenin en büyüğü olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Turizme emek veren çalışanlarımızın büyük çoğunluğu bu bölgede oturuyor. Ayrıca organize sanayide çalışanlarımızın büyük bir çoğunluğu da bu bölgede oturuyor. Bu ilçenin güzel insanları bu ayrıcalığı ve bu önceliği hak ediyor. “ diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilerle beraber butona basılarak Menderes Mahallesi İlkokulu’nun temeli atıldı. Temel atma töreninin ardından Vali Yazıcı ve beraberindeki heyet A. Menderes Mahallesi Muhtarlığını ziyaret etti. 
 
 
Kepez’de okul temeli öğrencilerle atıldı
Kepez’de okul temeli öğrencilerle atıldı
Kepez’de okul temeli öğrencilerle atıldı
Kepez’de okul temeli öğrencilerle atıldı
Kepez’de okul temeli öğrencilerle atıldı
Kepez’de okul temeli öğrencilerle atıldı
Kepez’de okul temeli öğrencilerle atıldı
Kepez’de okul temeli öğrencilerle atıldı
Kepez’de okul temeli öğrencilerle atıldı

Benzer Haberler

Türkiye’nin en büyük bilim merkezi ‘BilimFest’ ile kapılarını açtı

Türkiye’nin en büyük bilim merkezi ‘BilimFest’ ile kapılarını açtı

Kepez Belediyesinin, TÜBİTAK işbirliğiyle kurduğu Türkiye’nin en büyük bilim merkezi Antalya Bilim Merkezi ve 3 gün sürecek BilimFest ile kapılarını açtı. Açılış törenine katılan Sanayi  ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Belediyecilik

“Kepez’de bir devre imza attık”
“Kepez’de bir devre imza attık”

Başkan Hakan Tütüncü, meclis ve belediye idaresi olarak çok güzel eserler yaparak, bir devre imza attıklarını söyledi. Kepez Belediye Meclisi’nin, Nisan ayı olağan toplantısında kabul


Kepez’den Ünsal İlkokulu’na ‘Çok Amaçlı Salon’ 
Kepez’den Ünsal İlkokulu’na ‘Çok Amaçlı Salon’ 

Kepez Belediyesi’nin Ünsal İlkokulu’na kazandırdığı ‘Çok Amaçlı Salon’ Başkan Hakan Tütüncü’nün katılımıyla hizmete açıldı. Kepez Belediyesi’nden eğitime bir destek


Kepez’e bir okul daha
Kepez’e bir okul daha

Esentepe İlkokulu’nun temel atma töreninde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’e 2009 yılından bu yana 140’dan fazla yeni okul kazandırdıklarını söyledi. Kepez