Yükseliş Kütüphanesi açılışa hazır

5 Haziran 2023, Pazartesi - 11:05
Yükseliş Kütüphanesi açılışa hazır
Kepez Belediyesi, Cumhuriyetin 100.yılına adadığı 22 kütüphane projesinden birini daha tamamladı. Yükseliş Mahallesi’nde inşası biten 15 bin kitap kapasiteli kütüphane, önümüzdeki günlerde kitapseverlerle buluşuyor.

Kepez Belediyesi, daha çok öğrenciyi kitapla buluşturmak için kütüphanelerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor.  Kütüphane yapımında adeta kendisiyle yarışan Kepez Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılında Antalya’yı 22 kütüphane ile buluşturuyor. 
Cumhuriyet’in ilanının 100. yıl dönümünün kutlanacağı 29 Ekim yaklaşırken Kepez Belediyesi, kütüphane projelerinin son 4 yatırımını da tamamlıyor. Projenin amiral gemisi olan ve inşası biten 1 milyon kitap kapasiteli Antalya Kütüphanesi’nin, tefrişat ve çevre düzenlemesi çalışması devam ediyor. Altınova Orta Mahalle’de, geçtiğimiz günlerde temeli atılan kütüphanenin inşaatı yükselirken, Özgürlük Mahallesi’nde belediye ait binanın bir bölümünün kütüphaneye dönüştürülmesine ise önümüzdeki günlerde başlanılacak.

YÜKSELİŞ’E 15 BİN KİTAPLI KÜTÜPHANE

Yükseliş Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl temeli atılan kütüphanenin inşaatı tamamlandı. Mobilyaları alınan ve iç tefrişatında sona gelinen tek katlı kütüphanenin, 200 metrekare kullanım alanı bulunuyor. 15 bine yakın kitapla kapılarını açacak olan Yükseliş Kütüphanesi, ziyaretçilerine konfor bir ortamda kitap okuma ve ders çalışabilme imkânı sunacak.  Kütüphanenin çevresinde yeşil alan düzenlemesi yapılacak.
Kütüphanenin girişine, engeli bireyler için rampa da inşa edildi.

DOKUMA SEMTİNE 2 KÜTÜPHANE

Kütüphane şantiyesini ziyaret ederek, devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yükseliş Kütüphanesi’ni yakın bir tarihte hizmete açacaklarını belirtti.
Başkan Hakan Tütüncü, Yükseliş ve Özgürlük mahalleleri kütüphanelerinin yoğun bir öğrenci nüfusunun bulunduğu Dokuma bölgesi için önemli bir eğitim yatırımı olduğunun altını çizdi.
Mahalleli çocuklara kütüphane sözü verdiğini anımsatan Başkan Tütüncü, “ Bir sözümüzü daha esere dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Kütüphaneler yaparak, şehri kitapla buluşturmayı, gençlere bilginin etrafında bir ufuk çizmeyi amaçlıyoruz. Yükseliş Kütüphanemiz de,  çocuklarımızı, gençlerimizi, her yaştan hemşehrimizi kitapla, okumayla ve bilgiyle buluşturan güzel bir eser oldu. Öğrencilerimiz, kütüphanemizde hem ders çalışabilecek, hem de kitap okuyabilecek. Öğrencilerimiz için eserler üretmeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı. 
 
Yükseliş Kütüphanesi açılışa hazır
Yükseliş Kütüphanesi açılışa hazır
Yükseliş Kütüphanesi açılışa hazır
Yükseliş Kütüphanesi açılışa hazır
Yükseliş Kütüphanesi açılışa hazır
Yükseliş Kütüphanesi açılışa hazır

Benzer Haberler

Yükseliş Kütüphanesi’ne park

Yükseliş Kütüphanesi’ne park

Kepez Belediyesi, Cumhuriyetin yeni yüzyılına armağan ettiği 22 kütüphaneden biri olan ve inşaatını tamamladığı Yükseliş Mahallesi Kütüphanesi’nin yanında 1852 m2’lik yeşil alan oluşturuyor. Yeşil alan, kütüphane ile bütünleşecek şekilde

Dokuma semtine 2. kütüphane
Dokuma semtine 2. kütüphane

Kepez Belediyesi, yoğun bir öğrenci ve genç nüfusun bulunduğu Dokuma semtine ikinci kütüphaneyi de kazandırdı. Özgürlük Mahallesi’nde belediye ait binada yapılan 20 bin kitap


Kepez’in Millet Kıraathanesi açıldı
Kepez’in Millet Kıraathanesi açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Millet Kıraathanesi’ projesi Kepez’de hayat buldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün seçim vaadi olan Kepez Kent Meydanı


Gecekondu gitti kütüphane geldi
Gecekondu gitti kütüphane geldi

Kepez Belediyesi, Gülveren Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesiyle gecekondulardan temizlediği alana 1 milyon kitap kapasitesi olan kütüphane kazandırdı. İnşası tamamlanan