• facebook
  • twitter
-A | A+

Güver Kanyonu'nda yürüyüşe davetlisiniz

Haber Tarihi: 25 Şubat 2015, Çarşamba - 10:39
Kepez Belediyesi,  “7’den 70’e herkese spor” sloganıyla başlattığı doğa yürüyüşü etkinliğinin 2.'sini ‘Güver Kanyonu'nda’ gerçekleştiriyor.

Kepez Belediyesi'nin ücretsiz bir hizmeti olan ve kente yaşayanlara sağlıklı bir yaşam sunmayı amaçlayan doğa yürüyüşünün ilki, Ocak ayında Kent Ormanı'nda yapılmıştı. Büyük ilgi gören ve beğenilen doğa yürüyüşlerini, doğa rehberi ve milli dağcı Ömer Faruk Gülşen organize ediyor.

Muhteşem bir parkurda yürüyecekler

Gülşen, Şubat ayındaki doğa yürüyüşünde katılımcıları, Antalya'ya 20 km mesafedeki muhteşem bir güzelliği olan Güver Kanyonu ile buluşturuyor.

Yürüyüş, 28 Şubat'ta Cumartesi günü saat 09.00da başlayacak. Yürüyüş için Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nin önünde 8.30’da toplanılacak ve buradan katılımcılar Kepez Belediyesi’nin otobüsleriyle yürüyüş alanına götürülecek.
 
Doğaseverler, eşsiz güzellikteki ormanın içerisindeki 10 kilometre uzunluğundaki parkuru yürüyecek. Doğaseverler, yürüyüş sırasında seyir terasından, uzunluğu 2 km, genişliği 20-30 metre, yüksekliği 115 metre olan ve içerisinde Güver Çayı'nın geçtiği kanyonu seyretme imkânı bulacaklar.

Ücretsiz olarak düzenleniyor

Yürüyüş parkuru, 2007 yılında kurulan ve 4 bin hektardan oluşan Güver Kanyonu Tabiat Parkı içerisinde yer alıyor. Alanda, Düzlerçamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası da bulunuyor. Bu saha, Alageyiklerin dünyada doğal olarak yaşadığı tek alandır.

Sağlık sorunu olmayan herkes ücretsiz olarak düzenlenen doğa yürüyüşüne katılabilir. Yürüyüşe katılmak isteyenler, 326 62 23 nolu telefonu arayarak isimlerini yazdırabilirler.
  
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz