• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’in sosyete pazarı açıldı

Haber Tarihi: 6 Temmuz 2020, Pazartesi - 12:28
Kepez Belediyesi’nin kentin kırsal kesimlerinde tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlar için ParkFuntastic’te kurduğu, ‘Antalya Köy Pazarı’nın hemen yanı başına ‘Sosyete Pazarı’  açıldı.

Kepez’in ‘Sosyete Pazarı’ düzenlenen törenle açıldı. Sosyete Pazarı’nın açılışına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar,  Antalya Seyyar ve Sabit Sebze, Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Bülent Kaplan ve vatandaşlar katıldı. Sosyete Pazarı’nın açılışında konuşan Antalya Seyyar ve Sabit Sebze, Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Bülent KaplanCovid 19 sürecinde  hep esnafımızın yanında olan, belediye kiracılarından 3 aylık kira almayan, tezgah açamayan esnaflarımızın  bu alan içerisinde tezgah açmasını sağlayan esnaf dostu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye sonsuz teşekkür ediyorum. Bu alan içerisinde 40’a yakın esnafımız tezgah açacak. Sosyete Pazarı, Köy Pazarımızın devamının da çeşitliliğini sağlayacaktır. Başkanımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum. “ dedi.

Kepez’e farklı bir cazibe, farklı bir değer

Sosyete Pazarı’nın açılışında konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, ParkFuntastic’te 2019 yılı Kasım ayında açılan Köy Pazarı’nın ve açılışını yapacakları Sosyete Pazarı’nın Kepez’e farklı bir cazibe, farklı bir değer kazandırdığını söyledi. Başkan Tütüncü, “Antalya’nın hemen yanı başındaki bu muhteşem orman alanlarının içerisinde geçtiğimiz yıl bambaşka bir hareketlilik meydana getirelim istedik. Bu düşünceden hareketle Kasım 2019'da Kadın üreticilerimizin kendi el emekleri, göz nurları olan ürünlerini burada Antalyalılarla bu güzel ortamda paylaşabilecekleri doğrudan kendilerinin pazara sürebilecek olduğu güzel bir pazar yerini açtık. O heyecanı Mart ayının başına kadar birlikte beraberce yaşadık. Covid-19 salgınından dolayı Köy Pazarı’nı da bir müddet kapatmak durumunda kaldık. Haziran ayı ile beraber bu pazarın tekrar açılabilmesinin önündeki engeller kalkınca, hemen kolları sıvadık, hem Köy Pazarı’nı açtık, hem de bir yenilik meydana getirelim istedik. Uzunca bir süredir Antalyalılar bizden Kepez’e  bir Sosyete Pazarı kurmamızı istiyorlardı. Ve bu projemizi, burada hayata geçirelim, hareketlendirelim bu güzel Pazar hem Antalya’ya bir cazibe olsun, hem de Kepez’e farklı bir değer oluştursun istedik. Ve bu güzel pazar ellerimizde doğmuş oldu.” diye konuştu.

Kepez’in bir yüzü daima esnafına bakar

Bütün çalışmalarımızı sivil toplumla, özellikle de Esnaf Odaları ile birlikte yapmayı büyük bir alışkanlık, önemli bir gelenek haline getirdik.” diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü,  “Kepez’in bir yüzü daima esnafına bakar. Covid-19 salgınında da aynı şekildeydi, normalleşme sürecinde de özellikle piyasaların farklı bir hareket kazandığı, ya da farklı bir harekete hepimizin ihtiyacı olduğu bugünler de, yine aynı şekilde esnafımızla birlikte yine el ele kol kola kentimize güzellikler meydana getirmeye devam edeceğiz. Sosyete Pazarında 40’dan fazla esnafımız tezgah açacak. Esnafımız akşam saatlerinde de biz burada satış yapmak istiyoruz diye, talepte bulundular. Bir anlamda burayı akşam pazarına da çevirelim diye. Talep bana geldi, bende kabul ettim. Bu sosyete pazarı akşam saat 22.00’a kadar açık kalacak. İhraç fazlası birçok tekstil ürününü, birçok markayı burada bulabilmeniz mümkün olacak. Esnafımızla birlikte kol kola şehrimizde güzellikler meydana getirmeye devam edeceğiz. Hem şehre farklı bir hareketlilik,  hem çam ormanlarının arasında güzel bir hafta sonu, hem de Köy Pazarı’ndan hanımların el emeği göz nuru gerek tarım ürünleri, gerekse el ürünlerini satın alma imkânına sahip olacaksınız.” dedi.

Her hafta canlı müzik

Burayı hafta sonu özel bir dinlence mekanı haline getirmek istediklerini belirten Başkan Tütüncü, “Burası Pazar günleri yetenekli gençlerin desteklenmesi konusunda çok önemli bir fonksiyon ifade edecek. Her hafta burada canlı müzikler dinleyeceksiniz. Yerel sanatçılarımızdan, Antalya’nın değerlerinden… Bugün burada açılışını yaptığımız bu etkinlik sadece bir pazar açılışı değil. Onun çok ötesinde anlamlar ifade eden hayatı farklı bir şekilde algılamamızı, hafta sonlarını kendimize ve sevdiklerimize farklı bir biçimde tanımlamamızı sonuçlayacak, bir iş yapıyoruz.”  diye konuştu.

Ezanlarımız dinmesin, bayraklarımız inmesin

Sözlerini bir mesajla tamamlamak istediğini de dile getiren Başkan Tütüncü, “Bugün 5 Temmuz 2020…  Milli mücadelemizin farklı cephelerinde anlı şanlı kahramanlarımızın verdiği o destansı mücadeleler sonucunda İstiklal Harbini kazanan o aziz milletimiz Anadolu’nun dört bir tarafına işgale gelmiş olan işgal güçlerini de, sökerek geldikleri yere geri gönderdi. İşte Milli Mücadele'nin değişik cephelerinde verilen mücadeleler neticesinde Antalya’ya işgale gelen İtalyanlar, 2 yılın ardından artık baktılar umutları da suya düşünce şehri 5 Temmuz 1921 günü terk etmek zorunda kaldılar. 5 Temmuz 1921, milletimizin büyük zaferi ile Antalya’nın düşman işgalinden kurtulduğu tarihtir. 99. Yıl kutlu olsun. Milli mücadelemizin ölümsüz kahramanlarını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve milli mücadelenin Antalya’daki en önemli kahramanlarından biri olan, ilk kurşunu düşmana sıkan Korkutelili Mustafa Haşmet’i rahmetle, şükranla yad ediyorum. Aziz ecdadımızın mekanı cennet olsun. Bu topraklar ilelebet milletimizin yurdu olsun. Ezanlarımız dinmesin, bayraklarımız inmesin. “ dedi. Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile Kepez’in Sosyete Pazarı açıldı. Başkan Tütüncü ve açılışa katılan misafirler sosyete pazarını gezdi. ParkFuntastic’e gelen ziyaretçiler gün boyu devam eden canlı müzik ve halk oyunları eşliğinde keyifli bir hafta sonu geçirme imkanı buldular. 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz