• facebook
  • twitter
-A | A+

Tütüncü: “Hemşehrilerimizin yanı başındayız”

Haber Tarihi: 12 Mayıs 2021, Çarşamba - 10:45
Kepez Belediyesi’nin sosyal belediyecilik uygulamalarının merkezi ve adresi olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Türkiye'deki en önemli sosyal yardım çalışmalarını yapan belediyeler arasındayız. Biz 13 yıllık yolculuğumuzda sağ elin verdiğini sol elin bilmediği bir belediyecilik anlayışını benimsedik. Biz her zaman hemşehrilerimizin yanı başındayız” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sosyal yardım hizmetlerinin aynı çatı altında yürütüldüğü ‘Sosyal Yardım Merkezi’ni ziyaret etti. Tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi ilçe sakinlerine yapılan yardım çalışmalarını inceleyen Başkan Tütüncü, canla başla çalışan ekibine teşekkür etti. Kepez Belediyesi’nin son 14 aylık pandemi günlerinde ilçe sakinlerine hep destek verdiğini hatırlatan Başkan Tütüncü, “Türkiye'deki en önemli sosyal yardım çalışmalarını yapan belediyeler arasındayız. Pandemi döneminde belediyemiz sosyal yardımlar konusunda son derece önemli çalışmalar yaptı. Biz 13 yıllık yolculuğumuzda sağ elin verdiğini sol elin bilmediği bir belediyecilik anlayışını benimsedik. Bu çalışmaları afişe etmek istemedik. Böyle bir yaklaşımımız olmadı, bundan sonra da olmayacak. Çünkü devlet her şeyden önce milleti için vardır. Belediyede bir devlet kurum olarak hemşehrilerinin yanında olacaktır, olmalıdır.”

Zor günleri dayanışmayla atlatacağız

“Belediyemiz 14 aydır hemşehrilerinin yanında, tıpkı geçmiş 13 yılda olduğu gibi…” diyerek sözlerine devam eden Tütüncü, “Bundan sonra da aynı heyecanla çalışmalarımıza devam edeceğiz. 500’den fazla arkadaşımız Sosyal Yardım Merkezimizin yardımlarını, arazide hemşehrilerimize ulaştırmak için 365 gün 24 saat mesaide…  Onları kutluyorum, onlara çok teşekkür ediyorum. Sosyal Yardım Merkezimizin gönüllüleri var. O gönüllülere buradan çok teşekkür ediyorum. Zor günler aynı zamanda dayanışma ruhuyla ve yardımlaşma duygularıyla aşılacak günler. Dayanışma ruhunu aynı şekilde Kepez’e yansıtan, şehre yansıtan bütün hayırseverlerimize özellikle teşekkür etmek istiyorum. Biz hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Özel bir teşekkürü de, bu tam kapanma sürecinde herkes evindeyken bizim belediye çalışanlarımız belediye emekçi kardeşlerimiz arazideydiler. Hayatın kesintiye uğramaması için sosyal yardımların vaktinde ulaşması için onlar tamda arazinin içersindeydiler. Bir taraftan ramazan günlerinin mahmurluğu, bir taraftan da pandeminin getirdiği zorluklar hepsini sineye çekerek, hemşehrilerimize hizmette bulundular. Emekçi kardeşlerimizin tamamına teşekkür ederim.

Sosyal belediyecilik uygulamalarının merkezi
 

Kepez Belediyesi sosyal yardımların en önemli en mühim adresi… Sosyal belediyecilik uygulamalarını bugüne kadar büyük bir azim ve gayretle çeşitlendirdik. Sağlık alanında yaptığımız çalışmalar, eğitim alanında yaptığımız çalışmalar, esnafımıza sağladığımız destekler, diğer bütün sosyal yardımlarımız, evde bakım, bunlarla ilgili yapılan tüm çalışmalar, Kepez Belediyesi kelimenin tam anlamıyla sosyal belediyecilik uygulamalarının merkezi ve adresi… Bu vizyonunu önümüzdeki günlerde insana dokunan yeni projelerle bambaşka seviyeye taşıyacak. “ ifadelerini kullandı.

 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz