• facebook
  • twitter
-A | A+

Masa Dağı’na konforlu yaşamın ilk hizmeti

Haber Tarihi: 16 Mayıs 2021, Pazar - 11:52
Kepez Belediyesi, şehrin seyir terası Masa Dağı’nda, 5 mahalleye konforlu şehir yaşamı getirecek olan imar planı revizyonunun ilk hizmetini gerçekleştirdi. Yeni planla sokak pazarı gitti, yerine imara uygun pazar yeri geldi. 

Kepez Belediyesi, mülkiyet sorunları ve yetersiz imar haklarından dolayı uzun yıllar gecekondu yapılaşmasında kalan Masa Dağı bölgesine, imar revizyonuyla konforlu şehir yaşamını getiriyor.
Şehrin silueti Masa Dağı’nda, 1250 dönümlük alanda 3 bine yakın gecekondunun vatandaş eliyle modern konutlara dönüşümü sağlayacak olan imar revizyonu, bölgeye konforlu yaşamı getirmeye başladı.

Sokak pazarı gitti, sabit Pazar geldi

Kazım Karabekir, Yavuz Selim, Çankaya, Barış ve Esentepe mahallelerinde üç bine yakın tapu sahibine, gecekondularının yerine site tarzı beş katlı bina yapma imkânı getiren imar revizyonu ilk meyvesini verdi
Sokak aralarında pazarın kurulduğu Yavuz Selim Mahallesi, yeni planlamayla imara uygun pazar yerine kavuştu.  
Parselasyon çalışmasında sona gelinen Masa Dağı’nın yeni imar planında pazar yeri olarak belirlenen alana, üstü açık semt pazarı inşa edildi.
Fen İşleri Müdürlüğü, Kazım Karabekir Mahallesi’ne de hizmet verecek olan pazar alanını zeminini sıcak asfaltla kapladı. Zabıta ofisi, mescit, çay ocağı ve tuvalet ünitelerinin bulunacağı pazar yeri, önümüzdeki günlerde esnaf ve vatandaşın hizmetine sunulacak.

Kepez’de sokak pazarları tarih oluyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, incelemede bulunduğu Pazar yerinin üstünü de zaman içerisinde kapatacaklarını açıkladı.
Yavuz Selim Mahallesi’ne, güzel bir pazar yeri kazandırdıklarını aktaran Başkan Hakan Tütüncü, “Yeni planlama ile mahallenin imara uygun bir pazar yeri oldu. Mahallemizde daha evvelce bir sokak pazarına sahipti. Biz, sokak pazarlarının düzenli pazarlara dönüşmesini istiyoruz. Bu pazar da o yaklaşımımızın bir neticesidir.” açıklamasını yaptı.

Masa Dağı’nda hasat başladı

Başkan Tütüncü, Yavuz Selim Mahallesi Semt Pazarı’nın farklı bir özelliğinin daha olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Masa Dağı'nın eteklerindeki mahallelerdeki gecekonduların ortadan kaldırılması, bölgenin düzenli yapılarla buluşması, konforlu bir yaşama geçilmesi anlamında uzun yıllardır büyük bir mücadele veriyoruz. Muhtarlarımızla, mahalle sakinlerimizle, meclis üyesi arkadaşlarımızla kolektif bir çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Çok şükür, bu imar planlamasını da uzun gayretler neticesinde tamamladık. Planlamanın 18 imar uygulaması bitme aşamasına geldi. İnşallah, Masa Dağı bölgesindeki hemşehrilerimiz yakın bir zamanda son derece kıymetli olan imar tapularına kavuşacaklar ve güzel, konforlu bir yaşama merhaba diyecekler. Bu pazar yeri de işte o imar planlamasının ilk meyvesidir. Artık ağaç olgunlaştı ve ağaç meyve vermeye başladı. Biz de o meyveleri birer birer hasat etmeye, o meyvelerden istifade etmeye başladık. Şu an itibariyle üstü açık bir pazar yerini bölgeye kazandırdık. Zaman içerisinde bu pazar yerinin üstünü de kapatacağız.”

Yavuz Selim Mahalle Muhtarı Ekrem Aslan da, bölge sakinlerinin beklentilerini karşılayan imar revizyonu çalışmasından ve pazar yeri inşaatından dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.  
 
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz