• facebook
  • twitter
-A | A+

Tütüncü’nün YÖREX günlüğü

Haber Tarihi: 26 Ekim 2021, Salı - 13:33
Buram buran Anadolu kokan Yöresel Ürünler Fuarını, her fırsatta ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, YÖREX günlüğünü geride kalan renkli fotoğraflar süsledi. Türkiye’nin lezzet fuarında Tütüncü, halı dokudu, tespih ve çömlek yaptı, yöresel ürünlerden de yemek pişirdi.

Her yıl Anadolu’nun buluşma noktası olan Yöresel Ürünler Fuarı, bu yılda damaklarda tat, hafızalarda iz bıraktı. Kepez Belediyesi de, YÖREX’te tarımsal üretimde farkındalık oluşturmaya yönelik bir çalışması olan Antalya Orman Çiftliği ve kurulmalarına öncülük ettiği Kepez Kadın Kooperatifleri’nin ürettiği yöresel lezzetleri tanıttı. Kepez Kadın Kooperatifleri’nin pekmezden bala, tahinden meyve sularına, bakliyattan meyve ve sebze kurularına, unlu mamul çeşitlerinden turşuya, salçaya kadar doğal yöntemler ve sağlıklı koşullarda imal ettiği ürünler ziyaretçilerle buluşturuldu.

Buram buram Anadolu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, buram buran Anadolu kokan Yöresel Ürünler Fuarını, her fırsatta ziyaret etti. Türkiye’nin 76 iline ait yüzlerce yöresel ürünün sergilendiği fuarda kurulan stantları tek tek gezdi, ürünleri inceledi. Fuarda, halılara ilmekler atıldı, tespihler, çömlekler yapıldı. Başkan Tütüncü’nün gün gün anılar biriktirdiği YÖREX günlüğünü, yöresel stantların önünde çekilen renkli fotoğraflar süsledi.

Tütüncü yemek pişirdi

Türkiye’nin lezzet fuarı olarak adını duyuran YÖREX’te Başkan Tütüncü, Kepez Kadın Kooperatifleri tanıtım standında yemek pişirdi. Başına aşçı külahı takan ve aşçı önlüğü giyen Tütüncü, yemeğin malzemelerini de kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünlerden seçti. Başkan Tütüncü, büyük bir özenle yaptığı soslu makarnayı AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve kooperatifçilik çatısı altında güç birliği oluşturan kadınlara ikram etti.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz