• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’den ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı’na özel klip

Haber Tarihi: 29 Aralık 2021, Çarşamba - 13:15
Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, 2021 yılının Unesco tarafından ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı’ olması vesilesiyle müziği anonim, şiiri ise Yunus Emre’ye ait ‘Bana Seni Gerek Seni’ adlı eseri senfoni tadında sanat ve müzik severlerin beğenisine sundu.

Kepez’in genç yetenekleri yine büyük beğeni topladı. Festivallerden şenliklere verdiği muhteşem konserlerle Antalyalıların ilgi odağı olan Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, güzel bir çalışmaya daha imza attı. 2021 yılının Unesco tarafından ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı’ olması dolayısıyla Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, müziği anonim, şiiri ise Yunus Emre’ye ait ‘Bana Seni Gerek Seni’ adlı eseri Orkestra Şefi Engin Beslek düzenlemesi ile Senfoni tadında icra etti. Kepez Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan klipte, Yunus Emre’nin ‘Bana Seni Gerek Seni’ şiirini Şair Ahmet Coşkun Çağlıyan seslendirdi. 
‘Aşkın aldı benden beni, bana seni gerek seni, ben yanarım dünü günü, bana seni gerek seni’ dizelerinin seslendirilmesiyle başlayan klip , ‘Yunus’dürür benim adım, gün geçtikçe artar odum, iki cihanda maksudum, bana seni gerek seni’ dizeleriyle son buluyor.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz