Kepez’den Varsak’a 251 km yeni yol

5 Mart 2024, Salı - 11:39
Kepez’den Varsak’a 251 km yeni yol

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, 15 yıllık hizmet döneminde 10 mahallenin bulunduğu Varsak bölgesine 251 km yeni yol kazandırıldı. Yeni yollar, mahallelerin imar planına uygun şekilde şehirleşmesi ile kalıcı yatırım yapılmasının önünü açtı.

Kepez Belediyesinin son 15 yılda yaptığı vizyon eserler, yeni yol, asfalt, yeşil alan ve imar planı çalışmalarıyla Varsak semti, ciddi bir değere ve yaşam konforuna kavuştu.
Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Başkan Hakan Tütüncü’nün 15 yıllık görev yılları içerisinde bölgeye birçok kalıcı eser kazandırıldı.
İçerisinde Adnan Menderes Tam Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ile 5 bin metrekare alan üzerine kurulan Masal Parkı’nın bulunduğu VarsakPark, bölgenin gelişmesine, değer kazanmasına ciddi bir katkı sağladı.

Varsak’a değer kazandıran eserler
Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi,  Varsak Güreş Sahası,  Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi Varsak Şubesi, Lyrboton Kome Arkeopark Projesi, çadır spor salonu, futbol sahası, sarnıç düzenlemesi, içerisinde taş mimaride millet kıraathanesinin olduğu Kent Meydanı,  Hamza Taş Bulvarı eserleri de bölgenin değerine değer kattı.
Birçok yeşil alan düzenlemesinin yapıldığı Varsak bölgesindeki mahallelerin semt pazarı ihtiyacı da karşılandı.
Kepez Belediyesinin imar planı, arsa desteği ve Başkan Hakan Tütüncü’nün girişimleri sonucu bölgeye yeni okullar, aile sağlığı merkezi, diş polikliniği ve 112 Acil servis istasyonu gibi kamu yatırımları da geldi.
Bölgenin gelişmesi ve planlı şehirleşmesi adına Varsak bölgesinde yapılan en önemli hizmet yeni yol yapımı oldu.

Yeni yollarla Varsak gelişti, büyüdü
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, son 15 yılda bölgedeki 10 mahallede genişlikleri 45 ile 12 metre arasında değişen 251 km uzunluğunda imar yolunu açtı. Mahallelerin imar planına uygun şekilde şehirleşmesinin önünü açan yeni yollar, mahallelere kalıcı yatırımların yapılmasını da sağladı.
Aktoprak Mahallesi’nde 12 bin 515 metre (m), Altıayak Mahallesi’nde 41 bin 816 m, Ayanoğlu Mahallesi’nde 21 bin 537 m, Aydoğmuş Mahallesi’nde 4 bin 575 m, Demirel Manallesi’nde 23 bin 530 m, Şelale Mahallesi’nde 53 bin 954 m, Varsak Esentepe Mahallesi’nde 6 bin 920 m, Varsak Karşıyaka Mahallesi’nde 64 bin 392 m, Varsak Menderes Mahallesi’nde 4 bin 085 metre, Zeytinlik Mahallesi’nde 27 bin 716 metre yol yapımı gerçekleştirildi.  
Fen İşleri Müdürlüğü, inşa ettiği yolların asfalt, parke kaldırım, refüj, yol çizgileri ve trafik levhaları çalışmalarını da tamamladı.

Hamza Taş Bulvarı Varsak’a değer kazandırdı  
Başkan Tütüncü döneminde yapılan genişliği 45 metre ile 30 metre arasında değişen 5168 metre uzunluğundaki Hamza Taş Bulvarı da Varsak bölgesine ciddi bir değer kazandırdı.
Yeni bir şehir girişi olan Hamza Taş Bulvarı, şehir merkezi ile Antalya- Burdur Karayolu, Kuzey Çevre Yolu ve kırsal mahallelere ulaşım sağlaması bakımından önem taşıyor.

Varsak yeni bir cadde daha geldi
Bölgede yol yapım çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü, bölgenin ulaşım ağına yeni bir cadde daha ekledi. Şahinbey ile Tansu Çiller caddeleri arasındaki imar yolunun ulaşıma açılmasına yönelik çalışmalar tamamlandı. Genişliği 20 metre uzunluğu 1752 metre olan cadde, Varsak Esentepe ile Demire mahalleleri sınırlarında kalıyor. Meclis ona ile ‘Fatih’ ismi verilen caddenin son olarak Şahinbey ile Hz Ebubekir caddeleri arasındaki 485 metrelik bölümü, sera işgallerinin kaldırılmasından sonra ulaşıma açıldı. Fatih Caddesi’nin bu bölümünün sıcak asfaltı da döküldü.
Ulaşıma açılan caddenin, bölgenin planlı şekilde şehirleşmesine ve kalıcı hizmetlerin yapılmasına katkı sağlaması bekleniyor.
Fen İşleri Müdürlüğü, planlama kapsamında Varsak semtinde yol yapım ve asfaltlama çalışmalarının devam edeceğini ifade ettiler.

 

Kepez’den Varsak’a 251 km yeni yol
Kepez’den Varsak’a 251 km yeni yol
Kepez’den Varsak’a 251 km yeni yol
Kepez’den Varsak’a 251 km yeni yol
Kepez’den Varsak’a 251 km yeni yol
Kepez’den Varsak’a 251 km yeni yol

Benzer Haberler