Kepez Belediye Başkanı Sn. Hakan Tütüncü’nün Öğretmenler Günü mesajı:

23 Kasım 2009, Pazartesi - 01:52
Kepez Belediye Başkanı Sn. Hakan Tütüncü’nün Öğretmenler Günü mesajı:

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, en kutsal mesleklerinin başında gelen öğretmenliğin, doğrudan insanı ve onun oluşturduğu medeniyeti şekillendirdiği için tarih boyunca en fazla rağbet gören bir görev olduğunu ifade ederek, tüm öğretmenlerimizin bu önemli gününü kutladı.


Bu kutsal ve onurlu görevi, ‘Önce insan’ felsefesiyle her şartta özveriyle yerine getiren öğretmenlerimiz, Türk çocuklarını milli ve manevi değerlerle donatarak, en iyi şekilde yetiştirmenin, Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti’ni, dünya devletleri arasında saygın ve onurlu bir konuma yükseltmenin gayreti içerisindedirler.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, eğitim ve öğretimin ülke kaderinde oynadığı rolü çok iyi değerlendirmiş, ülkemizi muasır medeniyet seviyesine ulaştıracak anlayış ve gücü öğretmenlerde bulmuştur. “Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” diyerek, öğretmenlere verdiği önemi vurgulamıştır.


Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Kurtuluş Savaşı destanının yazılmasında olduğu gibi, Türk toplumunun yeniden yapılandırılması konusunda, Cumhuriyetimizin ilk yıllarında gösterilen üstün gayret ve atılımlarda Türk öğretmenleri, büyük bir kararlılıkla en baştaki yerlerini almışlar ve topluma yeni alfabeyle okuma-yazma öğreterek, ülkemizin kalkınma ve gelişmesinde tarihi bir sorumluluk üstlenmişlerdir.


Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, emekli öğretmenlerimize sağlık ve esenlikler, çalışan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.
         Hakan Tütüncü
         Kepez Belediye Başkanı