Spor Lisesi Kepez\'de

7 Mayıs 2016, Cumartesi - 21:26
Spor Lisesi Kepez\'de
Antalya\'nın en prestijli okullarından olan Spor Lisesi de Kepez\'e geldi.  Yapımı tamamlanan Antalya Spor Lisesi\'nin 1 milyon 600 bin TL ederindeki spor salonunun temeli de törenle atıldı.

Kepez İlçesi Fevzi Çakmak Mahallesi, 2B mülkiyet problemi çözüldükten sonra önemli bir yatırıma daha kavuştu.

Başkan Hakan Tütüncü\'nün, mahalleye sözü olan 16 derslikli Spor Lisesi ve 24 derslikli ilkokul binalarının yapımı tamamlandı.
Kepez Belediyesinin fen işleri ile park ve bahçeler müdürlüklerinin yeni atölye binaları da Fevzi Çakmak Mahallesi\'ne yapıldı.
Bu yatırımlardan sonra mahalleye şimdi de spor salonu inşa ediliyor. Kepez Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bölgeye kazandırılan  Antalya Spor Lisesi\'nin spor salonunun inşasının başlaması dolayısıyla temel atma töreni düzenlendi.  
Okul bahçesinde düzenlenen törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Tevke , şu anda 69 okul, 14 pansiyon, 6 spor salonu  ve 9 adet atölye binasının inşasının devam ettiğini belirtti. 
Tevke, \"Bu salonda yetişecek gençler, gelecekte milli gururumuz olacak.\" dedi.

Söz verdiği okullar yapıldı

Daha sonra kürsüye gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de ilçede her geçen gün birbiri ardına  büyük eserlerin ya temelini attıklarını ya da açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi. 
Fevzi Çakmak Mahallesi\'ne, Milli Eğitim Bakanlığı ve belediye olarak çok özel yatırımlar yaptıklarına dikkat çeken Başkan Tütüncü, \"2014 seçimlerinde mahalleye sözümüz olan, 16 derslikli Antalya Spor Lisesi\'nin ve 24 derslikli Kazım Esmer İlkokul binalarının yapımı tamamlandı. Bu iki okul, önümüzdeki eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin hizmetinde olacak.\"

50 okul tamam. 10 tane daha geliyor

Tütüncü, okul yatırımlarını Milli Eğitim Bakanlığı\'nın yaptığını ama bölgedeki okul arsalarının imar ve mülkiyet problemlerini ise Kepez Belediyesi\'nin çözdüğünü kaydetti.
Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile göreve geldiği 2009\'dan bugüne Kepez \'e 50 yeni okul kazandırdıklarına işaret eden Tütüncü,
\"7 yılda Kepez\'e 50 tane okulun yapılmasını sağlamak bir rekordur.  Bu rekoru hep beraber kırdık.  Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile 2016\'de 10 ayrı okulu daha bölgemize kazandırıyoruz.\" ifadesini kullandı.

Tesis gençleri zirveye taşıyacak

Tütüncü, Antalya\'nın en prestijli ve önemli okullarından  olan Spor Lisesi\'nin de Kepez\'e geldiğinin altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü:  \"Antalya Spor Lisesi\'nin 1 milyon 600 bin TL ederindeki spor salonu da artık mevcut.
Bu spor salonu, sadece okulumuza değil, spor ilçesi haline gelen Kepez\'e de hizmet edecek. Bu salonda öğrencilerimizin  spora olan ilgi ve alakalarını üst seviyeye çıkaracak çalışmalar ve projeler geliştirilecek.
Bu tesis, gelecek Türkiye\'sinin esas taşıyıcısı olacak olan gençlerimizi zirveye çıkaracak bir yatırımdır.\"

\"Eğitim vicdani bir sorumluluğumuz\"

İktidar ve muhalefet tüm meclis üyeleriyle Kepez\'e nitelikli eğitim kurumları kazandırmak ve ilçeyi eğitimin merkezi yapmak için çalıştıklarını söyleyen Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasına şöyle devam etti: \"Eğitim elbette belediyenin hukuki sorumluluğu değildir. Ama eğitim belediyenin vicdani bir sorumluluğudur. Belediye olarak ilçenize bir gelecek vizyonu hayal etmişseniz ve o vizyonu gerçekleştirmek için canhıraş bir gayretin içerisindeyseniz işte o zaman eğitim hukuken olmasa da fiilen sorumluğunuz altındadır. 100 bine yakın öğrencisi olan Kepez\'de, eğitime vicdani bir sorumluluk olarak bakıyoruz. \"

Eski Müdür Gülay\'a özel teşekkür

Tütüncü, eski İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay\'a da şu sözlerle teşekkür etti: \"7 yılda eğitim alanında nice büyük eserler yaptık. Bu eserlerin yapılmasında en önemli katkı İl Milli Eğitim Müdürlüğünündür. Milli Eğitim Müdürlüğümüz, bakanlık çalışmalarının Kepez\'e kaydırılması ve heyecanımıza cevap verme noktasında üstün katkıyı sağladı. Birlikte mesai yaptığımız eski İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Nuri Gülay\'ı özlemle, şükranla yad etmek istiyorum.  Gıyabında kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bayrağı devralan Hasan Tevke  Beyefendi de aynı heyecanı bir nokta ileriye taşımak için elinden gelen gayreti gösteriyor. Kaymakamımız da Kepez için büyük bir şanstır. Kendisi, devlet kurumlarında çözülmesi gereken  problemlerin çözümünde bize yardımcı oluyor.\"

7 ayda tamamlanacak

Törende son konuşmayı yapan Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek şunları ifade etti: \"Kepez, devlet bütçesinden en çok istifade eden  ilçelerden birisidir. Kepez\'de müthiş bir hizmet performansı  ve atılım var. Ülke olarak büyük atılım ve gelişme yaşıyoruz. Kepez\'de de müthiş bir dinamizm var. Bu da bizi başarılı olmaya zorluyor.  Spor salonu 7 ay  içerisinde tamamlanacak. Eskiden devlet yatırımın bırakın 7 ayı 1 yılda tamamlanması  bile hayaldi.\"
Konuşmaların ve duanın ardından protokol üyeleri, hayırlı olsun temennisi ile butona basarak spor salonunu temelini attılar.
 
Törene Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, belediye meclis üyeleri,  kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar,  Spor Lisesi öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.
Spor Salonu, 2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmete açılacak. 
Spor Lisesi Kepez\'de
Spor Lisesi Kepez\'de
Spor Lisesi Kepez\'de
Spor Lisesi Kepez\'de
Spor Lisesi Kepez\'de
Spor Lisesi Kepez\'de
Spor Lisesi Kepez\'de
Spor Lisesi Kepez\'de
Spor Lisesi Kepez\'de
Spor Lisesi Kepez\'de
Spor Lisesi Kepez\'de
Spor Lisesi Kepez\'de
Spor Lisesi Kepez\'de
Spor Lisesi Kepez\'de