Gülveren'de çifte bayram

18 Temmuz 2021, Pazar - 00:41
Gülveren'de çifte bayram
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, noter huzurunda kura çekimi ile konutları belirlenen Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi hak sahiplerinin bir kısmına tapularını teslim etti.

Kepez’de 160 gecekondunun 40 yıla yakın yaşadığı mülkiyet sorunu Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi ile tarih oldu. 137 hak sahibine 317 dairenin teslim edileceği Gülveren Kentsel Dönüşümü, planlanan tarihten 1 yıl önce tamamlanarak, Türkiye’nin en hızlı biten kentsel dönüşüm projesi oldu. Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında geçtiğimiz ay noter huzurunda yapılan kura çekilişi ile 137 hak sahibine verilecek 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklindeki 317 dairenin; blok, kat ve daire numaraları belirlendi.
 Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de,  Gülveren Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm ofisinde bir araya geldiği hak sahiplerinin bir kısmına tapularını teslim etti. Tapu sevincini aileleri ile beraber yaşayan hak sahipleri, 40 yıldır bekledikleri hayali gerçekleştirdiği için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.

Hak sahiplerine verdiğimiz sözü yerine getirdik

Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi’nin en önemli sözlerinden biri olduğunu hatırlatan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “En önemli hayallerimizden birisiydi. Daha sonra Gülveren bizim için hedefe dönüştü. Gülveren’de 40 yılı aşkın devam eden mülkiyet sorunlarını çözecektik,  hem de hemşehrilerimize önemli değer armağan edecektik. Burada onlar konforlu bir yaşamla buluşacaklardı. Bunlar bizim sözümüzdü. Bu sözü mahalle muhtarımıza defalarca tekrarladık.  Bugün geldiğimiz noktada muhtarımıza ve hak sahiplerine verdiğimiz sözü eksiksiz yerine getirmiş olmanın kıvancı ve mutluluğu içerisindeyiz. Bir diğer mutluluğumuz da Gülveren Kentsel Dönüşün Projesi, Kepez Belediyesi’nin kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği en büyük projelerden birisi ve en büyük ihaledir. Bu kentsel dönüşüm projesinin son derece şeffaf bir ortamda vatandaşımızın, hemşehrilerimizin, Antalya kamuoyunun gözleri önünde yapılmış olması, şeffalık adına, hesap verilebilirlik adına da  önemli bir gelişmeydi. Noter kuralarını da yaklaşık bir ay önce çekmiştik.  Noter kuraları çekildi, tapu işlemleri de bugün itibariyle tamamlandı. Ve bizde bugün ilk tapuları hemşehrilerimize teslim ediyoruz. Söz verdiğimiz süreden 1 yıl öncesinde projeyi tamamladık. Bu mutluluk bize yeter. Bu proje klasik bir Kentsel dönüşüm mantığından çok öte; kapalı otoparklarından, ankastre sistemine, klima tesisatından, otomatik panjuruna kadar bir çok lüks konutta bulunan özelliği burada hemşehrilerimize sunuyor olması açısından da son derece anlamlı. Kazanan Gülveren oldu, kazanan buradaki hemşehrilerimiz oldu. Biz çok mutluyuz. Hemşehrilerimize verdiğimiz sözü hem de vaktinden önce yerine getirdik. Bize güvenenleri biz bugüne kadar hiç yanıltmadık. Gülveren Projesi’nde de bize güvenenleri, inananları mahcup etmedik.” dedi.
Gülveren Mahalle Muhtarı Ali Yıldırım’da, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye hak sahipleri adına çiçek takdim ederek, şükran ve teşekkürlerini iletti.

Gülveren’in tarihi dönüşüm

Türkiye’nin en hızlı biten kentsel dönüşüm projesi olan Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi’nin, inşaat yapımı iş ihalesi, ‘konut yapımı karşılığında arsa satış’ modeli şeklinde kapalı teklif ve açık artırma yöntemiyle gerçekleştirilmişti. İhale Kepez Belediyesi’nin şeffaflık ilkesi gereği yerel TV kanalları ile internet üzerinden canlı olarak yayınlanmış, ihaleyi 48 milyon 500 bin TL. teklifle Pınarlar İş Ortaklığı almıştı.
3 Şubat 2020’de başlayan projede, 14 bin metre kare konut alanı, 17 bin 147 metre kare ticaret alanı, 9 bin metre kare ilkokul alanı, 3 bin 500 metre kare kültürel tesis alanı, 6 bin 342 metre kare park alanı bulunuyor. Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi’nin, 16 Ocak 2020’de yapım ihalesi, 6 Nisan 2021’de konutların geçici kabulleri, 14 Nisan 2021’de yapı kullanım izinleri verilmişti.
Gülveren'de çifte bayram
Gülveren'de çifte bayram
Gülveren'de çifte bayram
Gülveren'de çifte bayram

Benzer Haberler

En hızlı kentsel dönüşüm Kepez’de

En hızlı kentsel dönüşüm Kepez’de

Başkan Hakan Tütüncü, 137 hak sahibine, 306 dairenin verileceği Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yapımının Şubat’ta başladığını anımsatarak, “Projenin fiziki gerçekleşmesinde yüzde 80 seviyesine ulaşıldı.  Gülveren, Türkiye'de en

Kepez’in kalbine yeni şehir
Kepez’in kalbine yeni şehir

Kepez Belediyesinin, Yeni Emek Mahallesi’nde ‘halkın onayını’ alarak başlattığı kentsel dönüşüm projesinde sıra modern konutların yapımına geldi. Başkan Hakan Tütüncü,


Kepez’e çifte açılış
Kepez’e çifte açılış

Kepez Belediyesi’nin Anadolu uygarlıklarının 84 eserinin yer aldığı MinyaTürk Açık Hava Müzesi ve Simülasyon(sanal gerçeklik) Merkezi törenle hizmete açıldı. Müzeleri, kültür


Türkiye’nin en büyük bilim merkezi ‘BilimFest’ ile kapılarını açtı
Türkiye’nin en büyük bilim merkezi ‘BilimFest’ ile kapılarını açtı

Kepez Belediyesinin, TÜBİTAK işbirliğiyle kurduğu Türkiye’nin en büyük bilim merkezi Antalya Bilim Merkezi ve 3 gün sürecek BilimFest ile kapılarını açtı. Açılış törenine