Kepez’e bir okul daha geliyor

5 Nisan 2022, Salı - 14:11
Kepez’e bir okul daha geliyor
Hayırsever Kübra- Mümün Soydal çiftinin Kepez-Altınova’ya kazandıracakları 24 derslikli, ortaokulun temeli törenle atıldı. 

Kepez’e hayırsever desteğiyle bir okul daha kazandırılıyor. Altınova’da 2019 yılında 4600 metrekare alanı bağışlayan hayırsever Kübra- Mümün Soydal çifti tarafından yaptırılacak ortaokulun temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, hayırsever Kübra-Mümün Soydal çifti katıldı. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, “Antalya olarak büyük farkımız eğitime gönül veren hayırseverlerimiz. Özellikle Kepez bölgemizde eğitime önem veren hayırseverlerimizin yatırımlarıyla açtığımız okullarımızın sayısı oldukça fazla.” dedi.  

CEHALETLE BİLGİSİZLİĞİN AÇTIĞI YARALARI EĞİTİM SARAR

Hayırseverler Kübra -Mümün Soydal adına konuşan kızları Emine Soydal da, eğitim ve öğretim bir toplumun gelişmişlik göstergesi olduğunu söyledi. Eğitimin dünden bugüne kültürel ve tarihi birikimin gelecek nesillere aktarılmasında insanların toplumsal rollerini benimsemesinde başlıca rol oynadığına değinen Soydal, “Hakikatin kaynağı eğitimdir. Güçlü bir devlet, millet olmamız tartışmasız eğitim ve öğretimdeki ilerlememiz ile gerçekleşir. Cehaletle bilgisizliğin açtığı yaraları eğitim sarar. Bugün eğitime dair sağlam bir adım atıyor olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Yapılacak olan okulun herkese hayırlı uğurlu olmasını ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum“diye konuştu.

KEPEZ’E 2009’DAN BU YAN 130 OKUL

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, hayra vesile olan Kübra ve Mümün Soydal çiftine teşekkürlerini ileterek konuşmasına başladı.  En çok okul yapmaktan hoşlandıklarını ve okul yapmakla ilgili de çok büyük bir mücadelenin içinde olduklarını belirten Başkan Tütüncü, “2009 yılından buyana 130 dan fazla okulu ilçemize kazandırmış olmanın büyük mutluluğu içindeyiz. Okullarımızın imar ve mülkiyet problemlerinin tamamını belediyemiz bürokratları tarafından, belediye meclisimiz  tarafından büyük bir özenle dikkatle takip edilmesi, çözülmesi de aslında Kepez'in bir bütün olarak eğitime verdiği önemi gösteriyor. Bu mahalleye de bu okulun kazandırılması için bölgenin imar planlarının 45 yıl gibi uzun bir süre devam ettiğini, bu sorunların çözümlenmesiyle okulun yapılmasının kararlaştırıldığını hesap edersek, burada imar noktasında yapılan iyileşmelerinin okulun yapılması noktasında çok önemli olduğunu ifade etmeliyiz. Bölgemize çok fayda sağlayacak bir yatırımı büyük bir heyecanla, sayın valimizin destekleriyle kazandırıyoruz. “ dedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova’ya yeni bir okul kazandırılması için çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek, “İnşallah yakın bir zamanda  Altınova’ya yeni bir okulun temelini atmak nasip olacak. “diye konuştu.

TOPLUMU GELECEĞE HAZIRLAYACAK NESİLLER

Antalya’ya yeni bir okul kazandırıyor olmanın mutluluğu içinde olduklarını ifade eden Antalya Valisi Ersin Yazıcı da, “30 yıllık meslek hayatımda en mutlu olduğum anların başında okulların ya temel atması, ya da okulların açılışı geliyor. Çünkü şuna inanıyoruz ki; biz toplumu geleceğe hazırlayacak sorumlu kişiler olarak bu bilim yuvalarından, bu ilim yuvalarından yetiştireceğimiz çocuklarla ülkemizi büyük hedeflerine koşturacak, hazırlayacak nesli buradan çıkartacağız  ve biz çocuklarımıza güveniyoruz.”dedi.

ALLAH MÜMÜN AMCA’LARIN SAYISINI ARTIRSIN

“Biz büyüklerimize, biz Mümün Amca’lara da güveniyoruz.” diyerek sözlerini sürdüren Vali Yazıcı, “Zengin olan, arsası mülkü olan, lakin Mümin Amca gibi, Kübra Teyze gibi gönlü güzel olmayınca bu güzelliği yapamıyor. Allah onlara da nasip etsiz, Mümün Amca’ların sayısını artırsın. Çünkü şunu biliyoruz. Birçok insanın mal varlıkları var kıyamıyor. Yapamıyor, bu güzelliği yaşayamıyor. Mümin amcayla geldiğimden bu yana sohbet ediyoruz. Çok mutlu, hakkı, fazlasıyla hakkı…”diye konuştu.

KEPEZ’E YENİ OKULLAR YOLDA

Vali Yazıcı, Kepez’e yapılacak okulların tamamının planlandığını, bakanlıktan ek bütçe alındığını, arsa ve imarla ilgili problemlerde de belediyenin çok yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi. Bir yıl içinde Kepez’in birçok noktasında okul inşaatlarının başlayacağını vurgulayan Vali Yazıcı, “Okul inşaatlarımız devam edecek, bitecek ve bir ya da iki yıl içinde Kepez’i ikili öğretimin olmadığı bir ilçeye dönüştüreceğiz.”
 
 
Kepez’e bir okul daha geliyor
Kepez’e bir okul daha geliyor
Kepez’e bir okul daha geliyor
Kepez’e bir okul daha geliyor
Kepez’e bir okul daha geliyor
Kepez’e bir okul daha geliyor
Kepez’e bir okul daha geliyor

Benzer Haberler

Türkiye’nin en büyük bilim merkezi ‘BilimFest’ ile kapılarını açtı

Türkiye’nin en büyük bilim merkezi ‘BilimFest’ ile kapılarını açtı

Kepez Belediyesinin, TÜBİTAK işbirliğiyle kurduğu Türkiye’nin en büyük bilim merkezi Antalya Bilim Merkezi ve 3 gün sürecek BilimFest ile kapılarını açtı. Açılış törenine katılan Sanayi  ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Belediyecilik

Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”
Kepez’e kalıcı bir eser daha; “Kepez Evi”

Kepez Belediyesinin Şafak Mahallesi’ne kazandırdığı Kepez Evi’nin açılış töreninde konuşan Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez’e kazandırdığımız her eser, bizlere Kepez’in


Tütüncü bir okul sözünü daha tuttu
Tütüncü bir okul sözünü daha tuttu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bir mahalleye daha söz verdiği okulu kazandırdı. Gündoğdu Mahallesi\'nde 24 derslikli Gülgün Nihat Ömür Ortaokul binasının temeli törenle


Antalya’nın 25 yıllık hayali kent müzesi açıldı
Antalya’nın 25 yıllık hayali kent müzesi açıldı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 29 Ekim Cumhuriyet  Bayramı’nda ziyaretçilere kapılarını araladığı, ‘Bir Zamanlar Antalya Müzesi’nin resmi açılışı  AK Parti