Kepez’de öğretmenler günü etkinliği  

28 Kasım 2022, Pazartesi - 15:12
Kepez’de öğretmenler günü etkinliği  
24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, insanların hayatlarına dokunan öğretmenlik mesleğinin en kutsal meslek olduğunu söyledi.

Kepez Belediyesi, çatısı altındaki yaklaşık 200 eğitimciyi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde düzenlenen etkinlikte bir araya getirdi. Mimar Sinan Kongre Merkezi’ndeki etkinliğe Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, eşi Ayşe Tütüncü ile birlikte katıldı. Başkan Tütüncü, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak duydu ve düşüncelerini dile getiren bir konuşma yaptı. Kepez Belediyesi’nin eğitim gönüllüsü olabilmeyi başarmış bir belediye olarak akıllarda yer ettiğine değinen Başkan Tütüncü, “ Bundan dolayı ben büyük bir mutluluk duyuyorum. Bir babanın ailedeki bütün fertlerini bir arada gördüğü zaman ki mutluluk nasılsa şu anda da benzer bir mutluluğu yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Her birinizle ayrı ayrı iftihar ettiğimi ifade etmek istiyorum.”dedi.

HEMŞEHRİLERİMİZE DESTEKLER SUNDUK

2009 yılında göreve başladığında önce Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları’nın (AKMEK) hizmete girdiğini belirten Başkan Tütüncü, “Sonrasın da Spor Okulları, ardından öğrencilerimiz için etüt hizmetlerimiz, kreşlerimiz, müzelerimiz, sonrasında üniversiteye hazırlık kurslarımız ve en sonunda da Antalya Bilim Merkezimizle hayatın değişik alanında eğitim almak isteyen bütün hemşerilerimize farklı destekler sunduk. Yaptığımız bütün çalışmalarımız  çok önemli. Özellikle kütüphanelerimizde bilgiye kapı aralamak, bilim merkezimizde her yaşa bilimsel düşünceyi aşılamak belediyemizin son yıllarda üzerinde ısrarla durduğu konulardan ikisidir.” diye konuştu.

ANTALYA’YA BİLİM MERKEZİ KAZANDIRDIK

Konuşmasını ilkokul öğretmenlerini yad ederek sürdüren Başkan Tütüncü, “ Bana okumayı öğreten, bana kocaman hayaller kurarak bu hayat yolculuğunda yürümeyi anlatan ilkokul öğretmenlerimin üzerimde çok büyük etkisi oldu. Geriye dönüp baktığımda benim kimliğimin inşa edildiği yıllar o ilkokul yıllarıymış. Fen Bilgisi öğretmenimin laboratuvarda bize sunduğu, renkli, gizemli dünya o neşeli ortam hayatım boyunca hiç gözlerimin önünden gitmedi. Belediye Başkanı olunca, o çocukluk hatıralarından yola çıkarak arkadaşlarımızla gönül gönüle vererek, 12 bin metre kare kapalı alana sahip, Türkiye'nin en büyük en kapsamlı, en modern bilim merkezini Antalya’ya kazandırdık.” dedi.

ŞEREFLİ BİR MESLEĞİN MENSUPLARISINIZ

Öğretmenlerin insanların hayatlarına dokunduğuna değinen Başkan Tütüncü, “Öğretmenin dokunduğu o kişi gün gelir koskoca bir milletin önünde yürür, o önde yürüyen lider topluma öyle ufuklar çizer. İşte! siz böyle şerefli bir mesleğin mensuplasınız. Ben sizlere bakarken, gözlerinizdeki ışıltıda geleceğin Türkiye’sinin aydınlık yarınlarını, aydınlık nesillerini görüyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün o vecizesinde de ifadesini bulan  “Öğretmenler! Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır.” diye hitap ettiği öğretmenler var ya, işte o öğretmenler, o vecizenin yol göstericiliğinde tam da burada ortaya çıkıyor. İşte biz bunu iyi idrak ediyoruz, bunun da çok çok farkındayız.”diye konuştu.

BENDE DEĞERİNİZ ÇOK YÜKSEK

“Bu bakımdan yaptığınız iş bütün mesleklerden daha kutsal ve bütün vazifelerden daha mühim bir vazifedir.” diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü,  “Sizlerin önüne gelen bugün küçücük çocuklar, ya da kalplerinde geleceğe dair umutlar yeşertmiş gençler, yahut herhangi bir meslek ve sanat öğrenmek isteyen Kepezliler, sevgili yetişkinler, işte sizlerin ellerinde o hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir hayata kavuşacaklar. Bunu bu heyecanı içinizde sürekli diri tutmanızı sizin bir belediye başkanınız olarak çalıştığınız kurumun teşkilat şemasının en üstünde bulunan bir mesai arkadaşınız olarak özellikle sizlerden rica ediyorum. Kendinizi önemserseniz, yaptığınız işe değer katarsınız. Sizlerin benim nazarımda, kıymetiniz bundan dolayı çok yüksek.” dedi.

EN ÖNEMLİ SORUMLULUĞUMUZ

Kamunun imkânlarıyla hizmet ettiklerini de hatırlatan Başkan Tütüncü, “Her birimizin aldığı ücretleri ödeyen bu aziz millet, bu güzel şehrin insanlarına bu ücretin karşılığını vermek sizi yetiştiren, bugünlere getiren bu aziz millete artı değerler oluşturmak sizin, bizim, hepimizin en önemli sorumluluğudur. Bu pencereden bakarak bu yolu yürüyelim. Bu bakış açısıyla işlenilen değerlere sarılırlarsak, o zaman ortaya koyduğumuz bereketin daha da yükseleceğini bilmenizi isterim. “ diye konuştu.
 
 
Kepez’de öğretmenler günü etkinliği  
Kepez’de öğretmenler günü etkinliği  
Kepez’de öğretmenler günü etkinliği  
Kepez’de öğretmenler günü etkinliği  
Kepez’de öğretmenler günü etkinliği